722
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń45 tys.
  • Odpowiedzi220
  • Ocen na +204
722 ppt ?

Czy wiek powinien nas ograniczać w byciu sobą? (221)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy wiek powinien nas ograniczać w byciu sobą?

Napisał(a): ~Freeane -

Cześć Wszystkim! Mam nadzieję, że znajdę tutaj osoby, z którymi będe mogła popisać i porozważać pewne trapiące mnie zagadnienia. Może się przedstawię, otóż jestem kobietą troszkę po 40., po przejściach i szukam jeszcze radości w życiu. Ale tę radość odbiera mi ostatnio rodzina, bo stałam się ich obiektem do krytykowania. Przypadkiem usłyszałam rozmowę mojej kuzynki, która obgadywała mnie głównie za to, jak się ubieram. Według niej, kobiecie w moim wieku juz nie wypada nosić krótkich sukienek, szortów i krótkich spódnic, bo po prostu jestem za stara! Ja się sobie w takich ubraniach podobam, zawsze moim atutem były nogi i nie uważam, że przesadzam. Niby nie powinnam się przejmować tym, ale jakoś ta rozmowa mojej kuzynki zapadła mi w pamięci i gdzieś w środku mocno uwiera. Co uważacie, czy faktycznie przychodzi taki wiek, że musimy się ograniczać w tym, co robimy, bo po prostu to już nie wypada, nie przystoi?
INTERIA.PL

Re: Czy wiek powinien nas ograniczać w byciu sobą?

Napisał(a): ~kama -

Wydaje mi się, że każdy powinien ubierać się jak mu się podoba oczywiście zachowując pewne standardy.
Twoja kuzynka ma po części rację bo w pewnym wieku nie wypada pokazywać "za dużo", choć nie uważam, że noszenie szortów czy krótkich sukienek jest złe po 40 pod warunkiem, że zakrywają to, co powinny zakrywać

Napisał(a): ~Stanisław -

Proszę się nie przejmować opiniami innych. Żyjemy nie po to, aby przypodobać się innym. Życie jest jedno, nasze i to kim chcemy być w tym życiu zależy tylko i wyłącznie od nas.

Odważni ludzie są zdecydowanie lepiej przeze mnie odbierani, a wręcz podziwiani niż ludzie, którzy głowią się nad tym jak nie wychylić się z tłumu, czy to wyglądem, czy to poglądami. Proszę po prostu być sobą i realizować się w życiu według własnego upodobania. Tego Pani z całego serca życzę.

Napisał(a): Air842 -

Kazdy wiek --lata maja swoje przywileje .. 40 lat to piekny wiek mysle ,ze jezeli jestes wysportowana i szczupla to pewnie nie przeszkadza ubieanie sie tak jak lubisz

Ale nie mozna udawac 20 letniej kobiety ... jak sie ma 40 . bo to zle wyglada ... .. a dalej to juz sam musisz ocenic swoj wyglad .. nie przesadzaj bycia mloda na sile ....

Napisał(a): ireneo -

Wiek zawsze w czymś ogranicza. Przypuszczam, że chcesz wyzwolić się z narzucanych zachowań. Wyzwalaj się. A normy z czasem narzucisz sobie sama, bo nikt siebie nie jest w stanie ozdobić. Tą ozdobą jest drugi człowiek. Dlatego reakcja otoczenia pogrzebała nie jedną kontestację.

Napisał(a): Kajetana -

Ubierasz się tak jak dobrze się czujesz. Tzn ze nie masz kompleksów i tak trzymaj. Nie daj się w nie wpędzić i jakies stereotypy.
A Kuzynce zaproponuj worek jutowy z otworem na głowę i ręce :D

Grzeszko
iiiiiii Bo nie wypada!
Eee tam... Popatrz na Rodowiczową. Stare pudło, a ubiera się jakby była nastolatką i jeszcze w dodatku Kurski ją wychwala pod niebiosa! :D:D:D:D
Musisz przyznac ,,ze zenujace ,,, wiem piosenkarka ,, Scena innymi rzadzi sie prawami ,,, ale przykro mi na nia patrzec .. ma tak naciagneta skore ,,ze mowa sprawia jej trudnosc ...Wszystko jest dozwolone ,ale musi byc granica .. odmladzania sie .. bo przynosi to straszne skutki ..takie jak p,Rodowicz mozna oszukac czas moze 15 -10 lat .. ale nic wiecej

iiiiiii
Grzeszko
iiiiiii Bo nie wypada!
Eee tam... Popatrz na Rodowiczową. Stare pudło, a ubiera się jakby była nastolatką i jeszcze w dodatku Kurski ją wychwala pod niebiosa! :D:D:D:D
Jak możesz tak prostacko pisać o jakiejkolwiek kobiecie? Niby człowiek wykształcony?!
Brzydko powiedzial poprawie go " starsza pani .. a robi sie nastolatke i wyglada smiesznie ..
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy wiek powinien nas ograniczać w byciu sobą?