511
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń39 tys.
  • Odpowiedzi68
  • Ocen na +205
511 ppt ?

Czy znaliście te właściwości pieczarek? (69)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Czy znaliście te właściwości pieczarek?

Napisał(a): ~Dorota -

Guest
Sobkaa
A akurat nie mam pieczarkarni, a szkoda. Bo uwielbiam pieczarki :) Ale jem je też na surowo, zatem wszystko co cenne zostaje :D
Nie łudź się, że jest tego wiele :P
To jesteś drugą osobą, która poza mną je je na surowo :P
A ja trzecią :):) Od dziecka jadam pieczarki na surowo...
INTERIA.PL

Napisał(a): ~Elka -

Lubię również pieczarki, robię je tylko na jeden dzień. Czytałam, że grzybów nie powinno się spożywać na drugi czy trzeci dzień, odgrzewać. Nie wiem czy to prawda, teraz tak robię i zjadam ze smakiem oczywiście bez śmietany! Pozdrawiam.

Napisał(a): ~kiki -

Guest Masz pieczarkarnię, że tak reklamujesz ? :P
Pieczarki mają bardzo duże wartości ... ale smakowe ...

"W 100 gramach pieczarek znajdziemy zaledwie 22 kalorie (kcal).
Jeśli chodzi o witaminy to białe pieczarki (najbardziej popularne w Polsce) są bardzo dobrym źródłem większości witamin z grupy B - B2, PP i B5 (100 g surowych grzybów dostarcza ok. 30% dziennego zapotrzebowania na każdą z tych witamin). Ponadto są dobrym źródłem witaminy B6, B1, kwasu foliowego. Co ciekawe dostarczają też niewielkich ilości witaminy D (jako witaminy D2 - ergokalcyferolu), C i B12.... "
TYLKO WSZYSTKO SZLAK TRAFIA PRZY OBRÓBCE TERMICZNEJ ... a więc smacznego :P
Mnie się zdarza pieczarki jeśc na surowo, lekko posolone lub pocięte w plasterki. CZyli wychodzi na to że mój nawyk jedzenia na surowo pieczarek ma cel.

Napisał(a): ~xxx -

To moze tylko sparzac i zajadac na surowo ???
Guest Masz pieczarkarnię, że tak reklamujesz ? :P
Pieczarki mają bardzo duże wartości ... ale smakowe ...

"W 100 gramach pieczarek znajdziemy zaledwie 22 kalorie (kcal).
Jeśli chodzi o witaminy to białe pieczarki (najbardziej popularne w Polsce) są bardzo dobrym źródłem większości witamin z grupy B - B2, PP i B5 (100 g surowych grzybów dostarcza ok. 30% dziennego zapotrzebowania na każdą z tych witamin). Ponadto są dobrym źródłem witaminy B6, B1, kwasu foliowego. Co ciekawe dostarczają też niewielkich ilości witaminy D (jako witaminy D2 - ergokalcyferolu), C i B12.... "
TYLKO WSZYSTKO SZLAK TRAFIA PRZY OBRÓBCE TERMICZNEJ ... a więc smacznego :P
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy znaliście te właściwości pieczarek?