507
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń39 tys.
  • Odpowiedzi65
  • Ocen na +205
507 ppt ?

Czy znaliście te właściwości pieczarek? (66)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Czy znaliście te właściwości pieczarek?

Napisał(a): ~gość -

Guest
Sobkaa
A akurat nie mam pieczarkarni, a szkoda. Bo uwielbiam pieczarki :) Ale jem je też na surowo, zatem wszystko co cenne zostaje :D
Nie łudź się, że jest tego wiele :P
To jesteś drugą osobą, która poza mną je je na surowo :P
No nie zupełnie ja jestem trzecią :)
INTERIA.PL

Napisał(a): ~Jan -

Guest Masz pieczarkarnię, że tak reklamujesz ? :P
Pieczarki mają bardzo duże wartości ... ale smakowe ...

"W 100 gramach pieczarek znajdziemy zaledwie 22 kalorie (kcal).
Jeśli chodzi o witaminy to białe pieczarki (najbardziej popularne w Polsce) są bardzo dobrym źródłem większości witamin z grupy B - B2, PP i B5 (100 g surowych grzybów dostarcza ok. 30% dziennego zapotrzebowania na każdą z tych witamin). Ponadto są dobrym źródłem witaminy B6, B1, kwasu foliowego. Co ciekawe dostarczają też niewielkich ilości witaminy D (jako witaminy D2 - ergokalcyferolu), C i B12.... "
TYLKO WSZYSTKO SZLAK TRAFIA PRZY OBRÓBCE TERMICZNEJ ... a więc smacznego :P
Tak rarytasy hodowane na końskim łajnie..gratuluję smaku.

Napisał(a): Lilith1 -

~Jan

Jeśli chodzi o witaminy to białe pieczarki (najbardziej popularne w Polsce) są bardzo dobrym źródłem większości witamin z grupy B - B2, PP i B5 (100 g surowych grzybów dostarcza ok. 30% dziennego zapotrzebowania na każdą z tych witamin). Ponadto są dobrym źródłem witaminy B6, B1, kwasu foliowego. Co ciekawe dostarczają też niewielkich ilości witaminy D (jako witaminy D2 - ergokalcyferolu), C i B12.... "
Tak rarytasy hodowane na końskim łajnie..gratuluję smaku.
Lepsza zupa z gniazd jaskółczych...http://szokbl(...)765.jpg

Ciekawa konsystencja i to"coś" w ciemnym kolorze, smacznego!

http://magazyn-kuchnia.pl/magazyn-kuchnia/56,123978,21474495,jadalne-ptasie-gniazda-i-przyrzadzana-z-nich-zupa,,2.html

Napisał(a): ~Anna -

(...)
Piszesz o witaminach tylko. One faktcznie w dużej mierze nie wytrzymują wysokiej temperaur. Ale przecież MINERAŁOM nie przeszkadza gotowanie, a pieczarki mają ich sporo.

gajax Entuzjaści jedzenia pieczarek na surowo, wiecie, że są hodowane na końskim oborniku? Smacznego.
No i?... A czy Ty w ogóle masz świadomość, że gleba, poza piaskiem, składa się z rozłożonych trupów? To, co jest nazwane próchnicą w glebie (czyli to czarne, najbardziej wartościowe) to cząstki martwych roślin i zwierząt, i odchodów? I co - nie jadasz roślin w związku z tym?

~amatorka
~kot więc odpowiedz dlaczego dzisiejsza pieczarka nie pachnie pieczarką?????
bo może juz węch straciłaś? mnie tam ciągle pachną!
Nie pachnie tylko ta napromieniowana. Wielkie sklepy sprzedają często produkty poddane napromieniowaniu w celu konserwacji. Niestety dotyczy to nie nie tylko mięsa. Dlatego warto kupować bezpośrednio od rolnika albo w dobrym małm warzywniaku. [b][/b]

Napisał(a): ~burak -

który szlak? czerwony czy czarny? po prawidłowe słowo odsyłam do słownika ;)

Napisał(a): woodochlej -

Guest
Sobkaa
A akurat nie mam pieczarkarni, a szkoda. Bo uwielbiam pieczarki :) Ale jem je też na surowo, zatem wszystko co cenne zostaje :D
Nie łudź się, że jest tego wiele :P
To jesteś drugą osobą, która poza mną je je na surowo :P
Ja też lubię na surowo, byle z końskiej kupki dobrze je obmyć po za-kupie :)
Lubię też w zupie, czy lekko przysmażone do kotlecika... Tak już jest, że zawsze coś tracimy.
Ale też nierzadko zyskujemy.

Napisał(a): ~ewq -

Coś nie tak z tym wywodem nt. grzybów. Pani mąż na częściowo rację. Grzyby są szkodliwe - te leśne! skażone przez wybuch w Czernobylu, tak samo jak wszelkie owoce leśne. Naukowcy ocenili, że na ok. 50 lat. Pieczarki są smaczne ale mięsa na pewno nie zastąpią. We wszystkim musi być równowaga i umiar, tak więc ani nadmiar pieczarek, ani nadmiar mięsa.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy znaliście te właściwości pieczarek?