96
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi21
  • Ocen na +1
96 ppt ?

Czy związek na odległość może przetrwać? (22)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy związek na odległość może przetrwać?

Napisał(a): ~Megara -

Podoba mi się pewien facet, trochę ze sobą kręcimy, ale w sumie nie wiem czy powinnam się angażować, ponieważ om mieszka w innym kraju (emigracja). Czy związek na odległość ma szanse przetrwać? Jak długo można coś takiego ciągnąć?
W sumie ciągnie nas do siebie, on jakiś czas temu zakończył poważny związek (który prawie skończył się ślubem), ale nie wiem czy to ze względu na odległość dzielącą go z jego dziewczyną czy może ze względu na jakieś zdrady, ponieważ jeszcze nie dotarliśmy do tego etapu rozmów, a ja nie chce tego poruszać. Takie odległości nie sprzyjają zakochaniu się, ale rzadko też doświadcza się takiego zauroczenia od pierwszego wejrzenia, jakiego ja doświadczyłam w tym przypadku.
To nie jest jeszcze żadna poważna relacja, ale czuję że gdybym się zaangażowała, to moglibyśmy rozwiązać ten problem. On jest starszy o 8 lat, dlatego też trochę inaczej traktuje to wszystko- albo wszystko albo nic. Ja znowu nie chce wchodzić w coś, co może szybko się zakończyć. Czy ktoś z Was był w takim związku? I przede wszystkim dmuchając na zimne, bo czuje że to tak się skończy: jak się odkochać? :O Proszę o rady osoby, które były/są w podobnej sytuacji. Pamiętajcie, że to jest dopiero początek tego "związku". Próbuję być rozważna, a nie lecieć z gorącą głową, bo znalazłam księcia z bajki, tez mam już swoje lata, mieszkanie, karierę, przyjaciół i swoje życie tutaj. Jednak chciałabym, żeby to inne życie sie udalo ponad to co mam.

Re: Czy związek na odległość może przetrwać?

Napisał(a): ~angele -

Taki początkowy związek trudno rozwinąć, ale jeśli on będzie zaangażowany, to będzie przyjeżdżał częściej i chciał się kontaktować. Zobaczysz jak jest. Później jak już sie rozbuja i oboje będziecie wiedzieć na czym stoicie, to łatwiej będzie to rozbujać, tworzyc jakieś plany, inwestować w siebie czas ;) Na początku z braku innych kandydatów (?) i tez dlatego, że chłopak ci sie podoba, możesz w to delikatnie wchodzić i wyczuć jego stosunek do ciebie.

Napisał(a): ~ona Magda -

Jestem w podobnej sytuacji tylko jeszcze umnie występuje bariera jezykowa 2 rózne kraje niby tylko 400 km ale jednak dzielą, powiem Ci że napoczątku mega duże zainteresowanie ... ale aktualnie jest chyba coraz gorzej, słyszałam tylko ze przyjedzie do polski wkrótce jak bedzie dobra pogoda. Jak bede mieć czas i tak dalej, nawet wczoraj coś przebonknoł ze przyjedzie ale nie wie czy bedzie w czwartek, piątek czy w niedziele... nawet juz nie pytam bo uważam to za bezsens przyjedzie to przyjedzie tylko żałuje że nie mam żadnych konkretów. i własnie twoje pytanie jest dobre czy na odległość można budować zwiazki, powiem Ci 200 km nie robi róznicy żadnej jeśli 2 osoby chcą to sie da, ale jesli wchodzi w grę wiecej km to powiem Ci że jest to mega Cieżkie, a co najważniejsze nigdy nie wiesz czy warto tracić czas na takie coś, bo nie jesteś wstanie poznać tej osoby tak jak to się robi na żywo, no i pytanie zawsze zostanie jak jest sie w takim związku czy to przetrwa i czy da sie połaczyć te 2 rózne światy, jest to mega cieżkie. Ja zrobiłam sobie liste ... czy mamy podobne cele czy sie dogadujemy, czy czuje sie bezpiecznie bedąc przy tej osobie, oraz czego sie najbardziej obawiam, wyniki jakie mi wyszły są tak szalone jak to że to dalej Ciągne, i tylko codziennie myśle czy to sie czasem dzis albo jutro nie urwie.

Napisał(a): Fatum -

Jest duża szansa na trwały i udany związek korespondencyjny;)

A tak nieco powazniej: nie nawiązuje się znajomości (jesli ta znajomość ma się przerodzić w coś więcej) z osobą, która mieszka tak daleko i nie zamierza w najbliższym czasie przeprowadzić się w Twoje okolice. Związek na odległość to nie związek. To jakaś relacja, układ lub inne dziwadło;)
Ale brnij, jeśli lubisz się zamęczać, zadręczać i masz zbyt mało problemów, bo przecież zauroczenie jest wyjątkowe i podobne kimś innym i bardziej dostępnym nie może się już przytrafić ;))
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy związek na odległość może przetrwać?