80
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń418
  • Odpowiedzi65
  • Ocen na +44
80 ppt ?

Dając 20 złoty do puszki Owsiaka dajesz 4,50 złoty do jego kieszeni. (66)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Dając 20 złoty do puszki Owsiaka dajesz 4,50 złoty do jego kieszeni.

Napisał(a): irusio -

gościu, za 4 miliony kosztów dają 47 milionów. W ub. roku.
Masz pojęcie o czym piszesz, Dam ci dla porównania
poznański Caritas. W kwocie 2miliony 400 tysięcy
około 810 tysięcy otrzymali ze zbiórek - coś jak Owsiak,
tyle, że siedzieli i czekali na wpłaty 1 milion,
600 tysięcy dało im państwo, miasto NFZ.
Na własne koszty wydali ok. miliona - więcej niż zebrali.
Coś dodać ? W ich przypadku przejedli wszystko co zebrali.
WSZYSTKO i jeszcze dobrali z miasta.

Dałem ci wyliczenie, ale przyjmijmy, że miałby takie koszty. Zostaje 15,5 złotego. Potrafisz mieć taką zyskowność, którą oddałbyś chorym dzieciom?
A jak to taki biznes, to do roboty. Załóż fundacje, nawet Orkiestrę, albo muzyka solistę, czy duet jaki i wal z puszką do ludzi.
To przecież takie proste,
można zacząć już dziś
nie zwlekać.
Do pomocy wziąć siostre,
i do ludzi iść,
i czekać.

Napisał(a): ~gość -

irusio gościu, za 4 miliony kosztów dają 47 milionów. W ub. roku.
A skąd ty wziąłeś te dane ? Napisać to wszystko można

Napisał(a): Viper1964 -

Male przeklamanie.Nie daje 4.5 zl do kieszeni Owsiakowi tylko calej WOSP wszystkim osobom ktore obsluguja caly ten system bo przeciez jest oczywistym ze WOSP za bardzo wiele placi.Te 4.5 zl jest niczym w skali tego co robia.Na przylkad niektorzy politycy poslowie senatorowie ludzie w administracji nic nie robia a biora znacznie wiecej.Podobne organizacje koscielne biora kase a ile karetek pogotowia kupili albo aparatury medycznej?Jak zyje w zadnej placowce medycznej dotychczas nie widzialem nic zakupionego przez np Caritas.Opiekuja sie np bezdomnymi jacy oni dobrzy.Kase biora na to z puszek datkow etc a jedzenie ciuchy i inne zeczy maja za darmo z darowizn firm ludzi ich wydatki sa znikomym procentem tego co dostaja w gotowce.Gdzie sa te pieniadze?Jakie pensje maja ci co ten biznes prowadza?Owsiak powinien miec wyplate z kasy panstwowej z ministerstwa zdrowia i to dwa razy wiekrza niz ma minister bo co z niego za pozytek skoro WOSP musi kupowac dla sluzby zdrowia sprzet ktory powinno kupic ministerstwo a jesli nie kupic to prowadzic taka polityke aby szpitale bylo stac na zakup niezbednej aparatury

~gość
irusio gościu, za 4 miliony kosztów dają 47 milionów. W ub. roku.
A skąd ty wziąłeś te dane ? Napisać to wszystko można
Ze sprawozdania Owsiaka i Caritas Polska. Klepnij w google i dostaniesz dane.

Napisał(a): ~gość -

irusio Dałem ci wyliczenie, ale przyjmijmy, że miałby takie koszty. Zostaje 15,5 złotego. Potrafisz mieć taką zyskowność, którą oddałbyś chorym dzieciom?
A jak to taki biznes, to do roboty. Załóż fundacje, nawet Orkiestrę, albo muzyka solistę, czy duet jaki i wal z puszką do ludzi.
można zacząć już dziś
nie zwlekać.
Do pomocy wziąć siostre,
i do ludzi iść,
i czekać.
Najpierw w swoją pustą puszkę mózgową się klepnij, a potem zamiast 24/24 pierdy klepać weź siostrę i do ludzi idź.

Napisał(a): Blandare51 -

"Dając 20 złoty do puszki Owsiaka dajesz 4,50 złoty do jego kieszeni."... Mnie to nie boli, ale jak misiewicze biora moja jedna zlotowke, to szlag mnie trafia.....

~gość
irusio Dałem ci wyliczenie, ale przyjmijmy, że miałby takie koszty. Zostaje 15,5 złotego. Potrafisz mieć taką zyskowność, którą oddałbyś chorym dzieciom?
można zacząć już dziś
nie zwlekać.
Do pomocy wziąć siostre,
i do ludzi iść,
i czekać.
Najpierw w swoją pustą puszkę mózgową się klepnij, a potem zamiast 24/24 pierdy klepać weź siostrę i do ludzi idź.
A po co jeśli on robi to dobrze, a ja zajmuję się czym innym.
Na wszelki wypadek już teraz zgadzam się ze wszystkim co napiszesz odnośnie mojego zajęcia.

Napisał(a): Laila44 -

Jeszcze w zeszłym roku dałam "na Owsiaka" na Caritas nie dałam nigdy i nigdy nie dam "złamanego"grosza z wiadomych mi powodów.W tym roku nie dam na Owsiaka bo bym wnet sama mogła stać się biedaczką czekającą na datek dobrych ludzi.Jest coraz więcej ludzi bezdomnych i głodnych.Jakieś szczęście mam spotykać ich na swojej drodze, nie proszą o pieniądze lecz o jedzenie.Teraz w zimie jest to przerażający widok, nie mam moralnego prawa dopytywać takiego człowieka i pouczać go, nawracać ale daję z mojego wózka jedzenie, coś do picia--sok, wodę nie % albo wracam z powrotem do sklepu.Nie odmówię jedzenia głodnemu choćbym miała 1 kromkę bo wiem co to głód--kiedyś.Owsiak pracuje cały rok i ma prawo część z datków mieć na swoją pensję i opłaty zwiazane z prowadzeniem Fundacji.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Dając 20 złoty do puszki Owsiaka dajesz 4,50 złoty do jego kieszeni.