59
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi45
  • Ocen na +0
59 ppt ?

Depresja- jak z niej wyjść? (46)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Depresja- jak z niej wyjść?

Napisał(a): Gość -

Witam wszystkich :) zwracam się do Was z prośbą o wypełnienie ankiety na temat portali o tematyce zdrowotnej.Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje tylko kilka minut. Ankieta znajduje się pod tym linkiem www.wbadanie.pl/ankieta/231952911/ Bardzo dziękuję za poświęcony czas. Pozdrawiam

Napisał(a): gość -

Ciężką pracą nad sobą, nad pozytywnym myśleniem i nie przejmowaniem się kretynami wkoło nas.Ja bym popróbował jakiś ziołowych preparatów.Na pewno zakonnicy zbierający ziółka mają jakiś patent na doła.Zresztą w dobie aptek na każdym rogu i netu na pewno coś się znajdzie.

Napisał(a): gość -

Tak na prawdę to tylko pracą, pracą i jeszcze raz ciągłą pracą nad sobą. I tak naprawdę nikt nam w tym nie pomoże musimy sami ją podjąć.

Ja mam depresję, raz jest lepiej raz jest gorzej, raz jej nie ma....

Polecam fitness- Wyciągnęło mnie to z domu, nabrałam wartości do siebie,mobilizowało mnie żeby dobrze wyglądać. Było już źle, czułam się gorsza, brzydka, gruba, nie dbałam o siebie, bo też po co, nie wychodziłam z domu. Fitness mi pomógł. Musiałam zadbać o siebie żeby w ogóle móc się tam pojawić.

Pachnąca, wygolona, dobrze ubrana. Moim celem było poprawić sylwetkę,by czuć się znów ładną... mobilizowało mnie ta praca w grupie, że inni walczą i się nie poddają, że są dzięki temu silniejsi, coraz lepiej im idzie, schudli czy już świetnie wyglądają, więc też walczyłam...na efekty długo czekałam. Miałam wykupiony na cały rok karnet to dodatkowo mobilizowało, żeby nie stracić zainwestowanych pieniędzy...nieraz się poddawałam, długo nie chodziłam i znów zaczynałam. Gdy nagle zaczęłam się mieścić w wymarzone spodnie, miałam więcej energii bo moje mięśnie stały się mocniejsze, krew mi lepiej krążyła poczułam się pewniej. Nie chodzę już na fitness, karnet się skończył ale nie mam dzięki temu kompleksów...

Drugie co mi pomaga to różne książki , audiobooki tz. związane z auto rozwojem...

Czasem chodzę na różne warsztaty z motywacją związane.

Wiem, że dobrze by było mieć dobrego psychoterapeutę, którego trzeba sobie samemu wybrać (dopasować się) ale na razie na niego mnie nie stać.

Do leków mam sceptyczne podejście, to tak jak branie środka przeciwbólowego a nie leczenie przyczyń w czym psychoterapia może pomóc

Polecam jeden z audiobooków, można posłuchać fragmentu ...

alb całość kupić...http://feniks(...)enie,1/

Napisał(a): Wallkiriia -

z depresji sie nie wychodzi-calkiem,mozna jedynie niwelowac jej objawy.Najgorszy okres dla ludzi z depresją to okres jesien zima.Trzeba z tym jakos zyć i tyle:)
No i oczywiscie trzeba brac leki,w chwilach najwiekszej fazy naprawde pomagają ,idz do lekarza:)

Napisał(a): -

W leczeniu ciężkich stanów depresyjnych leki są niezbędne. Tutaj nic nie pomoże pozytywne nastawienie do świata. Nalezy pamiętać, że jedną z przyczyn depresji jest fizjologiczny niedobór określonych neuroprzekaźników w mózgu lub problemy z ich właściwym działaniem, więc konieczne jest podjęcie leczenia farmakologicznego, które ten brak wyrównuje. Trzeba jednak pamiętać, że http://www.ps(...)epresja to nie grypa, leki mają poważne i nieprzyjemne skutki uboczne i pod żadnym pozorem nie mogą być podawane bez stałego nadzoru lekarza psychiatry (bo to psychiatra nie psycholog może wypisać nam leki). Ja np. przeszłam terapię zarówno u psychologa jak i u psychiatry w Poradni Psychologiczno-Psychiatrycznej Magdaleny Senderowskiej. Wyjść można z depresji sezonowej lub związanej z niewłaściwym działaniem hormonów (depresja poporodowa, czy związana z okresem dojrzewania). Natomiast inne odmiany depresji, szczególnie te o podłożu genetycznym można kontrolować tak, by nie utrudniały nam życia.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • depresja jak z niej wyjsc
  • jak wyjsc z depresji samemu
  • jak wyjść z depresji samemu
  • wyjść z depresji dietą
  • jak wyjsc z depresji
Do góry strony: Depresja- jak z niej wyjść?