94
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi32
  • Ocen na +0
94 ppt ?

Deska czy narty - na czym łatwiej nauczyć się jeździć? (33)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Deska czy narty - na czym łatwiej nauczyć się jeździć?

Napisał(a): milla99 -

Kto jeździ mógłby się wypowiedzieć? Chciałabym się nauczyć, ale nie wiem na czym jest łatwiej - na snowboardzie czy może nartach? Od razu możecie mi udzielić jakieś wskazówki co do zakupu sprzętu, bo mam zamiar coś kupić jeszcze przed sezonem narciarskim, póki jest taniej.

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Deska czy narty - na czym łatwiej nauczyć się jeździć?

Napisał(a): gość -

latwiej na nartach aczkolwiek dla mnie wieksza frajde sprawia deska. Sprzet lepiej wypozycz w jednym sezonie narty w drugim deske i sam sie przekonasz co jest dla Ciebie przyjemniejsze wtedy dopiero zdecyduj sie na zakup bo to nie jest taka prosta sprawa.

wiele lat jeździłem na nartach i z nudów? mody? spróbowałem deski. Zmiana szła ciężko, oj ciężko! Teraz już wiem, że nie wrócę do boazerii! Nie potrafię wyjaśnić dlaczego... czy to dlatego, że jeździsz dosłownie całym ciałem? nie tylko nogi, biodra ale nawet głowa, dłonie i palce u rąk? Wiele osób mnie o to pytało ale na prawdę nie wiem... Pierwsze lekcje weź z instruktorem - pójdzie szybciej i bez kontuzji :-) Do zobaczenia na górce!

musisz sam/a zdecydować co bardziej Cię kręci :)postępy w nauce są podobne ,tyle tylko że pierwsze jazdy na nartach są mniej bolesne( mniej upadków ) ja jeżdżę na jednym i drugim i są sytuacje kiedy liczy się tylko deska ale innym razem np,na szybkiej przygotowanej trasie nie wyobrażam sobie jazdy na czym innym jak na porządnej długiej narcie :)

Moim zdaniem warto i na desce i na nartach. Gdy osiągniesz bardziej zaawansowany poziom to na desce łatwiej się "pokręcisz w powietrzu" zaś na nartach "połyżwujesz" (skręty z łyżwy z odbiciem)lub po "carvingujesz" (leżąc niemal na stoku). Oj jak miło sobie to teraz wyobrazić :). Deska jest teraz bardziej "trendy" więc pewnie zacznij od niej ( o ile nie wyrobisz sobie zdania) - nie sądzę aby istniała "uniwersalna" odpowiedź. Spróbuj jednego i drugiego, pooglądaj dobrze jeżdżących na desce i nartach - zastanów się co ci bardziej odpowiada.
Zacznij z instruktorem ale pooglądaj szkoły techniki (np youtube) , przygotuj się teoretycznie - wizualizacja bardzo przyśpiesza naukę. POWODZENIA - trzymam kciuki

Napisał(a): Chujekzewsi -

5 lat na nartach, potem 12 lat na desce i od 5 sezonów znowu narty. Narty są przyjemniejsze, mniej obciążają kolana, łatwiej się na nich poruszać po płaskich leśnych ścieżkach, można osiągać większe prędkości. Plusy deski to łatwa jazda po nieprzygotowanej trasie czy puchu pozatym męczą kolana szczególnie tam gdzie nie ma krzesełka. Jedno i drugie fajnie, ale do deski już nie wrócę, tylko freeski !

Jak zwykle łajzy narciarze obrzucają deski błotem.. dla narciarzy niezbyt rozgarniętych wyjaśniam że od kilku sezonów nie zapinam deski siedząc na stoku, kwestia techniki.. cała reszta co jest lepsze zależy od gustów i upodobań..
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • co jest latwiejszw do nauki narty czy deska
  • na cym prociej si nauczy narty cu snowboard
Do góry strony: Deska czy narty - na czym łatwiej nauczyć się jeździć?