817
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń53 tys.
  • Odpowiedzi198
  • Ocen na +341
817 ppt ?

"Die welt" zadaje dramatyczne pytanie: czy Niemcy wkrótce będą krajem islamskim? (199)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: "Die welt" zadaje dramatyczne pytanie: czy Niemcy wkrótce będą krajem islamskim?

Napisał(a): taie -

egle
dzienpierwszy2

Tutaj jest ciekawy artykuł w diewelcie :
prawie same liczby . Napisali między innymi że co roku liczba "rodowitych Niemców" spada
corocznie o kilkaset tysięcy .
w roku 2011 było ich 65,4 milina , w 2015 64,3 miliona , a w 2016 63,8 miliona.

Cikawe jest porównanie wiekowe :

wśród 50 - 54 latków jest 5,8 "rodowitych Niemców " natomiast w grupie wiekowej 20 -24 lata to tylko 3,2 "rodowitych Niemców" .

Statystyka jest nieubłagana i apolityczna.

Ciekawe są również komentarze pod artykułem. Wielu Niemców powołuje się na Thilo Sarrazin .

To niemiecki polityk i ekonomista. Jego książka pt " Niemcy likwidują się same: Jak wystawiamy nasz kraj na ryzyko." w ciągu kilku miesięcy 2010 roku osiągnęła nakład 1,5 miliona egzemplarzy .https://www.w(...)omments
a do ilu pokolen w tych statystykach brana pod uwage jest "czystosc rasy"? to pokazuje, jak latwo mozna manipulowac danymi. Czy z malzenstwa rusko - niemieckiego dzieci wliczane sa jako rodowici Niemcy? czy Polacy, ktorzy osiedlili sie w latach osiemdziesiatych, a obyywatelstwo dziedziczyli po tak, jak to sie kiedys smiano po psie szariku, sa uznawani za rodowitych Niemcow?

idzmy dalej. W przedszkolu, gdzie jest moja corka, w grupie na 24 dzieci jest szesc ze wschodnimi korzeniami, dwoje z Polski, jedno gdzie mama jest Niemka a Tata portugalczykiem, dwoje z hiszpanii i dwoje z Turcj. Ile razem - 13 dzeci, ktore z rodowitymi Niemcami ma niewiele wspolnego, ale kazde z tych dzieci ma niemieckie obywatelstwo i dodam chodzi do katolickiego kosciola, a wiec rodzice placa podatki na kosciol, nawet Turcy!!

tak Niemcy rzeczywiscie sie koncza, jak byla II wojna swiatowa, to pamietamy, do ktorego pokolenia przeswietlali czystosc rasy?

Co do pana Sarrazina, ktory rzeczywiscie napisal dobra ksiazke, ale nie wpisujaca sie w bieg jego partii, to on niekoniecznie mial na mysli te problemy, o ktorych wy piszecie. pan Thilo ujmowal problem nieco szerzej i zahaczal rowniez o te chrzescijanskie srodowiska, ktora "okupuja" tereny niemieckie. Jego ksiazka zostala bodajze wycofana, choc nie mam pewnosci, ale pewnosc mam, ze latwo sie przypina jego tezy do dzisiejszych problemow, choc bez wiekszej znajomosci, co on sam na ten temat sadzil.
Ten sam problem masz w Polsce ONR krzyczy o "prawdziwych Polakach" tylko nikt nie potrafi określić kto to taki.
INTERIA.PL

Re: "Die welt" zadaje dramatyczne pytanie: czy Niemcy wkrótce będą krajem islamskim?

Napisał(a): dzienpierwszy2 -

egle
dzienpierwszy2

Tutaj jest ciekawy artykuł w diewelcie :
prawie same liczby . Napisali między innymi że co roku liczba "rodowitych Niemców" spada
corocznie o kilkaset tysięcy .
w roku 2011 było ich 65,4 milina , w 2015 64,3 miliona , a w 2016 63,8 miliona.

Cikawe jest porównanie wiekowe :

wśród 50 - 54 latków jest 5,8 "rodowitych Niemców " natomiast w grupie wiekowej 20 -24 lata to tylko 3,2 "rodowitych Niemców" .

Statystyka jest nieubłagana i apolityczna.

Ciekawe są również komentarze pod artykułem. Wielu Niemców powołuje się na Thilo Sarrazin .

To niemiecki polityk i ekonomista. Jego książka pt " Niemcy likwidują się same: Jak wystawiamy nasz kraj na ryzyko." w ciągu kilku miesięcy 2010 roku osiągnęła nakład 1,5 miliona egzemplarzy .https://www.w(...)omments
a do ilu pokolen w tych statystykach brana pod uwage jest "czystosc rasy"? to pokazuje, jak latwo mozna manipulowac danymi. Czy z malzenstwa rusko - niemieckiego dzieci wliczane sa jako rodowici Niemcy? czy Polacy, ktorzy osiedlili sie w latach osiemdziesiatych, a obyywatelstwo dziedziczyli po tak, jak to sie kiedys smiano po psie szariku, sa uznawani za rodowitych Niemcow?

idzmy dalej. W przedszkolu, gdzie jest moja corka, w grupie na 24 dzieci jest szesc ze wschodnimi korzeniami, dwoje z Polski, jedno gdzie mama jest Niemka a Tata portugalczykiem, dwoje z hiszpanii i dwoje z Turcj. Ile razem - 13 dzeci, ktore z rodowitymi Niemcami ma niewiele wspolnego, ale kazde z tych dzieci ma niemieckie obywatelstwo i dodam chodzi do katolickiego kosciola, a wiec rodzice placa podatki na kosciol, nawet Turcy!!

tak Niemcy rzeczywiscie sie koncza, jak byla II wojna swiatowa, to pamietamy, do ktorego pokolenia przeswietlali czystosc rasy?

Co do pana Sarrazina, ktory rzeczywiscie napisal dobra ksiazke, ale nie wpisujaca sie w bieg jego partii, to on niekoniecznie mial na mysli te problemy, o ktorych wy piszecie. pan Thilo ujmowal problem nieco szerzej i zahaczal rowniez o te chrzescijanskie srodowiska, ktora "okupuja" tereny niemieckie. Jego ksiazka zostala bodajze wycofana, choc nie mam pewnosci, ale pewnosc mam, ze latwo sie przypina jego tezy do dzisiejszych problemow, choc bez wiekszej znajomosci, co on sam na ten temat sadzil.

Musisz sobie zdawać sprawę , że nie dyskutujesz ze mną.

Ja tylko przytaczam artykułu
jednego z największych dzienników w Niemczech .

Być może obala to Twoje mity związane z wielkości i nieomylnością Niemiec i Niemców.
Ale ja na to nic nie poradzę ....no tak piszą i już.

Co do książki to "bodajże" nie wycofali nakładu i "bodajże" możesz ją kupić nawet dzisiaj w Niemczechhttps://www.b(...)823123/

...ale przecież nie o to chodzi w moim poście . Chodzi mi o komentarze pod artykułem i powoływanie się Niemców na tą publikację ...

Znowu dużo napisałem...

Najważniejsze jest to, że dyskutujesz z GAZETĄ DIE WELT

Ona posługuje się statystyką , Ty " a sołtys w mojej wsi powiedział " " my ze szwagrem ustaliliśmy" , moja córka chodzi do przedszkola ...i w tym przedszkolu ..."

Tak więc pozwolisz , że nadal będę śledził niemiecką prasę , komentarze pod nią ( a jest ich coraz więcej ) , a opinie zasymilowanej Polki z niemieckiej wsi , będą dla mnie tylko informacją uzupełniającą z zakresu socjologii.

A propos socjologii. Przed waszą uczoną dyskusją o "maluczkich polaczkach " wczoraj o 23:00 było 600 wyświetleń ....
Teraz jest ponad 5000 ....

Zrobiliście furrorę ;) :D

Napisał(a): egle -

taie
Ten sam problem masz w Polsce ONR krzyczy o "prawdziwych Polakach" tylko nikt nie potrafi określić kto to taki.
no co Ty, teraz prawdziwi Polacy, to są np. prawdziwi kibole, którym ubrali garnitury i którzy powołując się na Bóg Honor i Ojczyzna, uważają się za prawdziwych Polaków :)

Napisał(a): Marduk1986 -

egle
taie
no co Ty, teraz prawdziwi Polacy, to są np. prawdziwi kibole, którym ubrali garnitury i którzy powołując się na Bóg Honor i Ojczyzna, uważają się za prawdziwych Polaków :)
Raczej za prawdziwych watykańskich "polaków",na pierwszym miejscu bóg,biblijny bóg,bóg Izraela,i to ma mieć związek z polskością? Paranoja normalnie,cześć :)

dzienpierwszy2
A propos socjologii. Przed waszą uczoną dyskusją o "maluczkich polaczkach " wczoraj o 23:00 było 600 wyświetleń ....

Tytuł zrobił swoje,to było wiadome że dojdzie do kilku tysięcy wyświetleń.
"Die Welt" działa na Polaków jak lep na muchy,a słowo islamizacja też :)

dzienpierwszy2

Musisz sobie zdawać sprawę , że nie dyskutujesz ze mną.

Ja tylko przytaczam artykułu
jednego z największych dzienników w Niemczech .

Być może obala to Twoje mity związane z wielkości i nieomylnością Niemiec i Niemców.
Ale ja na to nic nie poradzę ....no tak piszą i już.

nieprawda, ty faktycznie przytaczasz statystyki, ale używasz ich, jak ci wygodnie, a tu już jest pole do dyskusji i to robisz ty a nie die Welt. Podobnie jest z artykułem, który jest podstawą do tego tematu.

dlatego zadałam rzeczowe pytanie, o ilość pokoleń i fakt, kogo się uważa za rodowitego Niemca i jakie to ma przełożenie na dzisiejszy problem.

rozumiem jednak, że tu już powstaje problem z odpowiedzia i wcale mnie to nie dziwi.

co do książki, to mam ją akurat w domu i nie potrzebuje jej kupować, tobie by się za to przydało, choć nie wiem, ile z niej zrozumiesz, więc może pozostań na komentarzach, łatwiejsze do tłumaczenia :)

właśnie na prostym przykładzie pokazałam ci, czego dotyczą te statystki i nie spłaszczaj tego, do sołtys powiedział, bo sam nie masz bladego pojęcia, kto się podpisuje pod komentarzami, a jeśli wziąć twoje racje za słuszne, to w dużej mierze nie są to już Niemcy, bo przecież jest ich coraz mniej, a więc kolejna teoria zwyczajnie do bani.

nie mam parcia na szkło, ale rozumiem, że ci żal, że normalnie twoje śledzenie niemieckiej prasy przechodzi z mniejszym echem,, niż wywody Polski z niemieckiej wsi, hehehe :D

Marduk1986
egle
taie
Raczej za prawdziwych watykańskich "polaków",na pierwszym miejscu bóg,biblijny bóg,bóg Izraela,i to ma mieć związek z polskością? Paranoja normalnie,cześć :)
w telewizji dobrze sie za to prezentują, a ich komentarze dla kolegi dzień pierwszy byłyby na pewno solidną podstawą do wyciągania rzeczowych wniosków, tak jak w die Welt :)

no dawno się tak nie uśmiałam, chyba ostatni raz na uchu prezesa...

wpadłam na sekund pięć :) cześć, musze do pracy wracać, zajrzę później

ps. kolega chyba chciał dać do zrozumienia, że temat strolowaliśmy...

to sorry, tyle tu się wbijało na klamę... że aż mam wyrzuty sumienia, że głosu nie zabrali :D

Napisał(a): dzienpierwszy2 -

Marduk1986
dzienpierwszy2

Bzdura...:)))

"Interia forum polityka" , jest przez socjologów sklasyfikowana jako " forum ludzi nieudaczników +50 ze średnim wykształceniem " .

Nawet nie wiesz ile prac magisterskich i doktorskich napisano na bazie naszych "mondrych" dyskusji .

Jak jest coś ciekawszego , to publikują to na swoich forach i oglądalność rośnie lawinowo.

Rozmowa z "prawdziwym Szwedem " "zwabiła" 40.000 odsłon.

Komantarze typu "jestem maluczkim polaczkiem" obsewuje wielu zagranicznych socjologów.

To dla nich bardzo ciekawe i w warunkach zachodniej europy niespotykane. Żaden Niemiec , ani np. Szwed nigdy nie powie :
- ojej !! wstydźmy się !!...co świat na to powie !!!

Zresztą taka postawa , to domena ludzi starych w Polsce.

Ludzie w wieku 20 -35 lat , są naprawdę prawdziwymi europejczyakmi i nie mają żadnych kompleksów.

Tak więc jesteśmy wymierającymi dinozaurami ...no i naukowcy to obserwują ...;) :D

Tak więc,jeżeli w ciągu kilku godzin jest 5000 odsłon, to musiecie wiedzieć , że jesteśmy popularni nie tylko we własnym gronie ...;D :_

egle
Marduk1986
egle
taie
w telewizji dobrze sie za to prezentują, a ich komentarze dla kolegi dzień pierwszy byłyby na pewno solidną podstawą do wyciągania rzeczowych wniosków, tak jak w die Welt :)

to sorry, tyle tu się wbijało na klamę... że aż mam wyrzuty sumienia, że głosu nie zabrali :D
Wiesz,wczoraj odwaliliśmy kawał dobrej roboty,rozkręciliśmy temat,dzięki nam tabuny Polaków zobaczyły islamizację Niemiec na własne oczy :D Ja właśnie też na moment wpadłem,bo zaraz znikam film oglądać,wiesz,stare czasy gdy Niemcy nie były muzułmańskie,a wódz nie chodził w turbanie,na fladze nie było półksiężyca,zamiast szariatu była namiastka demokracji,po ulicach jeździły samochody,koniki nawet były zamiast wielbłądów,zamiast karawan były pochody,na Berlin :)
Adolf Hitler - Narodziny Zła,oglądałaś? Stary film,nakręcony przed islamizacją Niemiec :D

Miłego dnia :)

Marduk1986
egle
Marduk1986
egle
taie

Wiesz,wczoraj odwaliliśmy kawał dobrej roboty,rozkręciliśmy temat,dzięki nam tabuny Polaków zobaczyły islamizację Niemiec na własne oczy :D Ja właśnie też na moment wpadłem,bo zaraz znikam film oglądać,wiesz,stare czasy gdy Niemcy nie były muzułmańskie,a wódz nie chodził w turbanie,na fladze nie było półksiężyca,zamiast szariatu była namiastka demokracji,po ulicach jeździły samochody,koniki nawet były zamiast wielbłądów,zamiast karawan były pochody,na Berlin :)
Adolf Hitler - Narodziny Zła,oglądałaś? Stary film,nakręcony przed islamizacją Niemiec :D

nie, tego chyba nie widziałam, ale wiesz u nas na wsi, tylko wybrane dzieła pokazują... jeśli więc możesz mi przemycić, to chętnie obejrzę :D

dzienpierwszy2
interia też pomaga koledze śledzić niemiecką prasę, nawet tę samą, ale w trosce o nierobienie sobie krzywdy, tłumaczy od razu na polski, to koledze z pewnością w śledzeniu umknęło

aż też niedobry die Welt, tak nieładnie raz w tę stronę, raz w tę, a duże Polacy, się gubią potem i na wszelki wypadek, wybierają to, co im wygodne

to podrzucę linka :D, póki oglądalność nie spada i dodam, że do islamskich Niemiec tylu wciąż wyjeżdża, skoro dzień pierwszy, takie rzetelne dane prezentuje???????????http://praca.(...)2427139

egle
Marduk1986
egle
Marduk1986
egle
taie

nie, tego chyba nie widziałam, ale wiesz u nas na wsi, tylko wybrane dzieła pokazują... jeśli więc możesz mi przemycić, to chętnie obejrzę :D
Film widziałem ze 3 razy,opisuje drogę Hitlera do władzy,prawie 3 godziny oglądania.
Owszem przemycę,a Ty mi przemyć dzieła Marksa,chętnie poczytam :D

egle

interia też pomaga koledze śledzić niemiecką prasę, nawet tę samą, ale w trosce o nierobienie sobie krzywdy, tłumaczy od razu na polski, to koledze z pewnością w śledzeniu umknęło

aż też niedobry die Welt, tak nieładnie raz w tę stronę, raz w tę, a duże Polacy, się gubią potem i na wszelki wypadek, wybierają to, co im wygodne

to podrzucę linka :D, póki oglądalność nie spada i dodam, że do islamskich Niemiec tylu wciąż wyjeżdża, skoro dzień pierwszy, takie rzetelne dane prezentuje???????????http://praca.(...)2427139
Słowianie antidotum na islamizację? Nie źle Niemcy uradzili,to ma sens :)) Zachowanie równowagi :)

dzienpierwszy2
Marduk1986
dzienpierwszy2

Bzdura...:)))

"Interia forum polityka" , jest przez socjologów sklasyfikowana jako " forum ludzi nieudaczników +50 ze średnim wykształceniem " .

Nawet nie wiesz ile prac magisterskich i doktorskich napisano na bazie naszych "mondrych" dyskusji .

Jak jest coś ciekawszego , to publikują to na swoich forach i oglądalność rośnie lawinowo.

Rozmowa z "prawdziwym Szwedem " "zwabiła" 40.000 odsłon.

Komantarze typu "jestem maluczkim polaczkiem" obsewuje wielu zagranicznych socjologów.

To dla nich bardzo ciekawe i w warunkach zachodniej europy niespotykane. Żaden Niemiec , ani np. Szwed nigdy nie powie :
- ojej !! wstydźmy się !!...co świat na to powie !!!

Zresztą taka postawa , to domena ludzi starych w Polsce.

Ludzie w wieku 20 -35 lat , są naprawdę prawdziwymi europejczyakmi i nie mają żadnych kompleksów.

Tak więc jesteśmy wymierającymi dinozaurami ...no i naukowcy to obserwują ...;) :D

Tak więc,jeżeli w ciągu kilku godzin jest 5000 odsłon, to musiecie wiedzieć , że jesteśmy popularni nie tylko we własnym gronie ...;D :_
To znaleźli sobie kiepskie miejsce do badań,trza im powiedzieć że często sobie tylko żartujemy,tak jak wczoraj,nie padło ani jedno stwierdzenie "jestem polaczkiem",ale z zielonej wyspy pana T wypadało się pośmiać :) Za 20 lat ci powiem czy socjolodzy mieli rację,na razie twierdzę że są w błędzie :) Już sama klasyfikacja forum politycznego jako forum dla ludzi 50+ jest błędna,moim zdaniem ludzie 20+ w większości się wypowiadają o polityce,gdzie nam do pięćdziesiątki.
Badają nasze żarty i wyciągają poważne wnioski,w sumie może to i dobre,nie będą do końca wiedzieli jakie morale panuje wśród młodych Polaków,taki mały sabotaż im robimy :D

Jeszcze jedno,i oni śmią gadać że my nie umiemy śmiać się sami z siebie? Że ponuracy jesteśmy? To im brakuje dystansu do siebie i do świata :))
« Wróć do tematów
Do góry strony: "Die welt" zadaje dramatyczne pytanie: czy Niemcy wkrótce będą krajem islamskim?