39
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń158
  • Odpowiedzi37
  • Ocen na +0
39 ppt ?

Dlaczego Kosciol Katolicki zmienia prawa biblijne ? (38)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Dlaczego Kosciol Katolicki zmienia prawa biblijne ?

Napisał(a): -

odpowiedz na te wszystkie pytania istnieje,ale nie ma miejsca i czasu na to by je tutaj ukazac.proponuje przestudiowac historie chrzescijanstwa.jest kilka dobrych,obiektywnych pozycji.mala rada -proponuje szukac tam gdzie nie szukaja inni!jeszcze mozna probowac kontaktu z mezczyznami ktorzy na ostatnim roku przed swieceniami rzucili seminarium(mnie sie udalo)maja duza wiedze.ale ostrzegam,potem nic juz nie jest takie samo...

Re: Dlaczego Kosciol Katolicki zmienia prawa biblijne ?

Napisał(a): Gość -

Dlaczego szabat ma być robiony w sobotę , szbat jest dla Żydów a w następny dzień po szabacie zmartwychwstał Chrystus ,
dla wyznawców chrześcijaństwa a tym samym dla katolików to ważny dzień ..

Re: Dlaczego Kosciol Katolicki zmienia prawa biblijne ?

Napisał(a): Gość -

Przesłanie Chrystusa było jasne ... idźcie na cały świat ... itd .. ta moc odpuszczania grzechow została przekazana księżom , choć wiadomo że tylko Bóg może nam odpuścić grzechy , choć to jest temat dość długi i skomplikowany ...

Re: Dlaczego Kosciol Katolicki zmienia prawa biblijne ?

Napisał(a): Gość -

Po co zajmować się taką bzdurą jak studiowanie biblii. Czy tak tam napisane czy owak. To nie ma żadnego znaczenia w świecie. Wiemy co mamy czynić, aby nikomu nie szkodzić, wiemy że mamy czynić sobie ziemię poddaną i czcić Boga. Jest tyle ważnych spraw dotyczących ludzi, tyle biedy i szkód wszelkich, które trzeba naprawić, a czasu tak niewiele, więc szkoda go marnotrawić na czytanie w kółko książk,i którą wymyślili ludzie i która niewyjaśnia wszystkiego, ponieważ ludzie nie mogli znać wyjaśnienia wszystkiego i nie wiedzą nadal, książki, która niczego nowego nie wniesie, nawet gdyby ją czytać po 150 razy.

Re: Dlaczego Kosciol Katolicki zmienia prawa biblijne ?

Napisał(a): -

Można by przypuszczać że jesteś ekspertem od Biblii, przynajmniej tak przemawiasz. Ciekawe czy ja przeczytałeś dokładnie choć raz? Co byś powiedział o kimś kto pisze recenzje do filmu którego nie oglądał?
Pod jednym względem masz rację. Dla świata Biblia nie ma żadnego znaczenia, bo ten świat jest wrogi Bogu. Dla wierzących jednak Biblia ma bardzo duże znaczenie.

Re: Dlaczego Kosciol Katolicki zmienia prawa biblijne ?

Napisał(a): -

witaj lux45 jak dobrze wnilskuje to jestes pastprem albo ewangielikiem czytales wielokrotnie biblie ktura mowi ze to bog stworzyl nasz swiat,a teraz mowisz ze swiat jest przeciw bogu.to nie logiczne. Bo jerzeli bog jest nieomylny to dlaczego stworzyl taki malo doskonaly swiat,a mrze boga po prostu niema.Ja mam 57lat ale dopiero w ubiegly roku zaczalem czytac biblie bo moj kolega zarzucil mi ze dyskutuje na temat wiary chrzescijanskiej a nie czytalem biblji.Im dlurzej ja czytalem tym bardziej bylem przerazony,przeciesz to jest ksiazka albo dla dla calkowitych ignorantow albo dla ludzi lubiacych horory,.bo jezeli BOG jest takim jak sie go przedstawia stary testameny to nasz swiat jest doskonaly i nie chcialbym (gdybym byl wierzacym) sie znim spotkac po smierci .Na szczescie po smierci bede mial to co naj swietrze SWIETY SPOKUJ

Re: Dlaczego Kosciol Katolicki zmienia prawa biblijne ?

Napisał(a): -

Pomyliłeś się. Nie jestem ani pastorem ani ewangelikiem. Oczywiście Biblie wielokrotnie czytałem i nadal czytam.
Bóg stworzył świat doskonały, który nie był wrogiem Boga, lecz dał stworzeniom wolną wolę. Niestety najpierw część aniołów później też i człowiek okazali nieposłuszeństwo. Musiała być za to kara. Jednak Bóg w swej miłości dał każdemu szansę zbawienia. Posłał Jezusa który wziął na siebie twoje i moje grzechy, grzechy całego świata. Teraz jeśli przyjmiesz tę ofiarę jesteś zbawiony.
Z Bogiem spotkasz się czy tego chcesz czy nie. Jeśli odrzucisz jego ofiarę spotkasz się z nim jako sędzią. Jeśli przyjmiesz to spotkasz się z miłującym Ojcem. Decyzja w tej sprawie należy tylko do ciebie.
Jeszcze jedna rada. Jeśli pierwszy raz czytasz Biblię, to zacznij od Nowego Testamentu.

Re: Dlaczego Kosciol Katolicki zmienia prawa biblijne ?

Napisał(a): -

Z kat ta twoja pewnosc ze to bog stworzyl swiat
, bez urazy ale moze ty rozmawiasz z bogiem jak kiedys Mojrzesz.Bo inaczj masz te wiare po przeczytaniu bibli a biblie napisali ludzie kturzy jak sam mowisz sa niedoskonali.Radzisz abym zaczal od nowego testamentu tak tez sugerowal mi moj kolega o kturym wspomnialem,ale co to ma zmienic, tam jest tez jest zbyt wiele niezgodnosci.Pozatym jest on(Nowy Testament)zbiorem wobranych w IV wieku przez kiilku LUDZI ewangielia, listow i dziel kture przettem i potem byle wielokrotnie przepisywane i poprawiane.A co najwarzniejsze jezeli mialy by byc pisane pod nadchniniem jak mowia niekturzy BOGA to nie byly by takie nie spujne i chaotyczne nie pisali ich tagze ludzie wyksztalceni sa zbyt prostackie i zbyt chaotyczne.Morzna w to WIERZYC i tylko wierzyc ale nie morzna byc tego pewnym.Gdybym wierzyl w Boga to balbym sie smierci bo bal bym sie spotkania z czyms lub kims tak dziwnym

Re: Dlaczego Kosciol Katolicki zmienia prawa biblijne ?

Napisał(a): Gość -

tak,istotnie nie znasz Boga. Bo gdybyś Go znał,mówiłbyś, jak ap. Paweł, że śmierć jest zyskiem mym, bo byłby już z Bogiem.
Ale względu na nas,ludzi żyjących na ziemi lepiej jest żebym tu pozostał, ze względu na niezbawionych,których jeszcze miał nadzieję przyprowadzić do poznania Boga, bo to rzecz potrzebniejsza.Nie jego pragnienia, lecz potrzeby ludzi. To jest postawa godna naśladowcy Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. ""A to jest żywot wieczny,aby poznali Ciebie,Jedynego Boga i Jezusa Chrystusa,Syna, Którego posłałeś". Ale odbiegliśmy od tematu. Dlaczego Katolicy zmieniają biblię?Lepiej nie zastanawiać się-dlaczego, tylko po prostu wziąć biblię i samemu czytać, a znajdziesz odpowiedź.

Re: Dlaczego Kosciol Katolicki zmienia prawa biblijne ?

Napisał(a): Gość -

Dlaczego bezpośrednich uczniów Jezusa, którzy najlepiej go znali na koniec uznaje się heretykami, tak jakby niczego nie zrozumieli z tych nauk, a przyjęła się religia założona przez Pawła z Tarsu, który o Jezusie tylko słyszał i to kilkadziesiąt lat po ukrzyżowaniu. Poglądy Pawła na wiele spraw dotyczących polityki prowadzonej przez Rzym są sprzeczne z naukami Jezusa i sprzeczne również z poglądami reprezentowanymi przez Piotra, który to właśnie miał być opoką.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Dlaczego Kosciol Katolicki zmienia prawa biblijne ?