256
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi221
  • Ocen na +22
256 ppt ?

Dlaczego niektóre wyznania religijne akceptują homoseksualizm? (222)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Dlaczego niektóre wyznania religijne akceptują homoseksualizm?

Napisał(a): Oliwka21 -

Przecież Bóg uczy nas, że to, co czynią homoseksualiści jest bardzo ciężkim grzechem.

Czytamy o tym w Piśmie Świętym, w 1 Księdze Mojż.18:20 [BW]:
„Potem rzekł Pan: Wielki rozlega się krzyk przeciwko Sodomie
i Gomorze, że grzech ich jest bardzo ciężki”
.

Uprawiali oni homoseksualizm i dlatego Bóg zniszczył te miasta.

Mówi o tym List Judy 1:7 [BW]:
„Tak też Sodoma i Gomora i okoliczne miasta, które w podobny do nich sposób oddały się rozpuście i przeciwnemu naturze pożądaniu cudzego ciała, stanowią przykład kary ognia wiecznego za to”.

Dlatego homoseksualistów należy nawracać do Boga, bo inaczej zginą na wieki.

Zgadzacie się z tym?
INTERIA.PL

Re: Dlaczego niektóre wyznania religijne akceptują homoseksualizm?

Napisał(a): zbigniew1933 -

Dziwi mnie , dlaczego Jehowa milczy powściągliwie na temat zoofilii ( seks ze zwierzętami) a pochwala nieskrępowany seks z prostytutkami?

Napisał(a): ~Nikola -

zbigniew1933 Dziwi mnie , dlaczego Jehowa milczy powściągliwie na temat zoofilii ( seks ze zwierzętami) a pochwala nieskrępowany seks z prostytutkami?
W którym miejscu nieszczęśniku żeś wyczytał te jakże zbożne treści?

Napisał(a): ~gość -

zbigniew1933 Dziwi mnie , dlaczego Jehowa milczy powściągliwie na temat zoofilii ( seks ze zwierzętami) a pochwala nieskrępowany seks z prostytutkami?
Małej, pulchnej i kudłatej owieczki z łóżka byś pewnie nie wyrzucił? Przyznaj się niebogo?

Napisał(a): ~gość -

~gość
Małej, pulchnej i kudłatej owieczki z łóżka byś pewnie nie wyrzucił? Przyznaj się niebogo?
Zaiste. Tymczasem klęcząc na kościstych kolanach, drżąc z podniecenia, posuwa wynędzniałą dziką kozę.

Napisał(a): Oliwka21 -

Bóg nie milczy.

W Piśmie Świętym, w 1 Liście do Tymoteusza 1:8-11 [Biblia Warszawsko-Praska], czytamy:

„Nie ulega wątpliwości, że Prawo jest dobre, gdy człowiek posługuje się nim jak należy. Zresztą trzeba pamiętać, że prawa w ogóle są ustanowione nie dla tych, którzy żyją uczciwie, lecz dla tych, którzy źle czynią; którzy się buntują, nie szanując ani Boga samego, ani żadnej świętości; którzy nie wahają się pozbawić życia rodzonego ojca, matki lub innego człowieka; którzy dopuszczają się wszelkiego rodzaju rozpusty, uprawiają homoseksualizm, prowadzą handel niewolnikami, kłamią, składają fałszywe przysięgi i mają na sumieniu wiele innych występków sprzecznych ze zdrową nauką, stanowiącą treść przekazanej mi do głoszenia Dobrej Nowiny o Bogu, któremu należy się chwała i uwielbienie”.
1 List do Tymoteusza 1:8-11 [Biblia Warszawsko-Praska].

Zwróć uwagę na słowa:
„…którzy dopuszczają się wszelkiego rodzaju rozpusty, uprawiają homoseksualizm…”

A zoofilia jest właśnie rozpustą.

Zwróć też uwagę na słowa:
„…i mają na sumieniu wiele innych występków sprzecznych ze zdrową nauką,…”

Zoofilia, homoseksualizm i inne zboczenia, to są właśnie występki sprzeczne ze zdrową nauką.

I nie pisz, że Bóg pochwala seks z prostytutkami.

W Księdze Przysłów 5:15-21 [BT] wyraźnie czytamy:

„Pij wodę z własnej cysterny, tę, która płynie z twej studni. Na zewnątrz mają bić twoje źródła? Tworzyć na placach strumienie? Niech służy dla ciebie samego, a nie innym wraz z tobą; niech źródło twe świętym zostanie, znajduj radość w żonie młodości. Przemiła to łania i wdzięczna kozica, jej piersią upajaj się zawsze, w miłości jej stale czuj rozkosz! Po cóż, mój synu, upajać się obcą i obejmować piersi nieznanej? Bo drogi ludzkie - przed oczyma Pana, On widzi wszystkie ich ścieżki”.

Pamiętaj, że Prawdziwy Kościół Boży jest społecznością świętych.

Bóg wyraźnie powiedział:
"Świętymi bądźcie, bo ja jestem święty".
1 List Piotra 1:16 [BW].

A życie w świętości polega na trzymaniu się z dala od wszelkiego rodzaju zła.

Napisał(a): Emilka27 -

Żaden uczeń Chrystusa nie będzie akceptował tego zboczenia.
Tylko w sektach mogą coś takiego czynić.

W III Mojż. 18:22. pisze:
„Nie będziesz cieleśnie obcował z mężczyzną jak z kobietą,
jest to obrzydliwością.”

A w III Mojż. 20:13. czytamy:
„Mężczyzna, który obcuje cieleśnie z mężczyzną tak jak z kobietą,
popełnia obrzydliwość; obaj poniosą śmierć; krew ich spadnie na nich.”

Czy macie jeszcze jakieś wątpliwości, że dzieciom Bożym nie wolno tego czynić?
Nie wolno wyuzdaniu oddawać władzy nad swym ciałem tak, jak czynią to homoseksualiści. I to właśnie trzeba im uświadamiać, aby oni zaczęli myśleć.
Bo jak nie będą myśleć przed, to będą myśleć po.

Nad wszystkim co robimy musi panować rozum.
Zły duch kusi każdego do wielu złych rzeczy, do kłamstwa, do kradzieży,
do zabójstwa drugiego człowieka, do współżycia z osobą tej samej płci, etc.

Ale my mamy być posłuszni Bogu, a nie złemu duchowi.
Homoseksualiści, czy naprawdę tego nie rozumiecie?

Napisał(a): irusio -

Ludzie tworzą religie z różnymi bogami. Mądrzejszymi lub głupszymi s bywa, że z całkiem głupimi.. Jahwe miał ograniczoną możliwość poznania zarówno praw rządzących Światem jak i praw Natury, które konstruują człowieka. Dla niego to, co jest odmienne było uznawane za godne potępienia lub unicestwienia. I tak dla przykładu garbaty miał w garbie przewiny przodków, a homoseksualista to sobie homował z lubieżności. Z kobietami mu lubieżnie nie było. A niby skąd on miał coś na ten temat wiedzieć? Podobnie jak nie mógł wiedzieć, że Ziemia biega dookoła Słońca i tych, którzy temu się sprzeciwiali, królestwa niebieskiego odmawiał.
Takie będą grzeszne winy, jakie bogi postawimy. (irusio, Listy do postów. 12.6. .)

Dlaczego Jahwe nie zgładził kazirodczego rodu? To przecież wskutek grzesznego pożądania syna przez matkę na świecie rozpleniło się tyle zła. Jak choćby homoseksualizm i generalnie, cały ten genderyzm.
Nie może być prawy świat ludzi, którzy z kazirodztwa wzięli plugawy początek (irusio, Listy do postów. 12.6,21 ).

Emilka27 Żaden uczeń Chrystusa nie będzie akceptował tego zboczenia.

jest to obrzydliwością.”

A jak stosujesz się do tych zaleceń z tejże księgi ?
"16 Jeżeli z mężczyzny wypłynie nasienie, to wykąpie całe ciało w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. 17 Każde ubranie, każda skóra, na którą wyleje się nasienie, będzie wymyta wodą i nieczysta aż do wieczora. 18 Jeżeli mężczyzna obcuje z kobietą wylewając nasienie, to oboje wykąpią się w wodzie i będą nieczyści aż do wieczora. "
Azaliż możliwym jest, by twór boski był dzbanem takiej nieczystości? A czy matki doglądają każdego ranka swoje dorastające pociechy, czy aby nie trzeba ic h wyprać razem z pościelą i łożem po polucjach? Przestrzegajcie praw Mojżeszowych.
Zapamiętajcie, wy co nie stosujecie praw Mojżesza - tych Jahwe nie wskrzesza! (irusio, Listy do postów. 12.06.39 )

Emilka27 Żaden uczeń Chrystusa nie będzie akceptował tego zboczenia.

jest to obrzydliwością.”

A w III Mojż. 20:13. czytamy:
„Mężczyzna, który obcuje cieleśnie z mężczyzną tak jak z kobietą,
popełnia obrzydliwość; obaj poniosą śmierć; krew ich spadnie na nich.”

Czy macie jeszcze jakieś wątpliwości, że dzieciom Bożym nie wolno tego czynić?
Nie wolno wyuzdaniu oddawać władzy nad swym ciałem tak, jak czynią to homoseksualiści. I to właśnie trzeba im uświadamiać, aby oni zaczęli myśleć.
Bo jak nie będą myśleć przed, to będą myśleć po.

Nad wszystkim co robimy musi panować rozum.
Zły duch kusi każdego do wielu złych rzeczy, do kłamstwa, do kradzieży,
do zabójstwa drugiego człowieka, do współżycia z osobą tej samej płci, etc.

Ale my mamy być posłuszni Bogu, a nie złemu duchowi.
Homoseksualiści, czy naprawdę tego nie rozumiecie?
Nie wiem jak się to ma z kolei do innych słów Boga...

Jeśli kobieta nie może urodzić dzieci - "przyjdzie jej umrzeć". Rdz 30, 1

Biblijne instrukcje na temat sprzedaży własnej córki w niewolę. Wj 21, 7

Następnie Bóg powiedział...

Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem - Ewa. I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo. Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci" 1 Tm 2, 11-15

Jakże to niebogo, o niektórych bożych słowach i zdaniach pamiętasz a o innych notorycznie zapominasz?

Czy starasz się przechytrzyć własnego Boga w niegodziwy córki bożej sposób?

Miałabyś niejaką wartość gdybyś urodziła choć jedno dziecko a bezdzietna, jałowa jak palestyńska pustynia nawet w niewolę sprzedana być nie możesz.

Aby sprawiedliwie było to :
"Kpn 20:27 A jeżeli mężczyzna albo kobieta będą wywoływać duchy lub wróżyć, to poniosą śmierć. Ukamienują ich, krew ich spadnie na nich." III Księga.20.27
Zatem powiadam wam, nie żałujcie kamini tam, gdzie ściąganie duchów i wróżb się pleni.
( irusio, Listy do postów 12.6.51 )

irusio Aby sprawiedliwie było to :
"Kpn 20:27 A jeżeli mężczyzna albo kobieta będą wywoływać duchy lub wróżyć, to poniosą śmierć. Ukamienują ich, krew ich spadnie na nich." III Księga.20.27
Zatem powiadam wam, nie żałujcie kamini tam, gdzie ściąganie duchów i wróżb się pleni.
( irusio, Listy do postów 12.6.51 )
Żeby było poważniej Bóg z Izraela mówi...

To kobiety, poprzez nierząd z obcymi bogami, przywodzą mężczyzn do nierządu z bogami obcymi.
-- Ks. Wyjścia 34, 16

~Nikola
W którym miejscu nieszczęśniku żeś wyczytał te jakże zbożne treści?
Ano tutaj nieszczęśniku...

Jeśli po śmierci swej żony "zapomnisz nieco o swojej stracie", a masz nabrzmiałe jaja czemu by nie "zbliżyć się" do nierządnicy?

Nawet jeśli jest Twoją synową?

Proszę to potraktować poważnie - to ważne wydarzenie!

Zarówno Juda (klient), Tamar (nierządnica) jak i poczęty z tego zbliżenia Peres (Fares) są przodkami Jezusa Chrystusa Pana Naszego.

-- Ks. Rodzaju 38, 12-16 oraz Ew. wg św. Mateusza 1, 3 i Ew. wg św. Łukasza 3, 33. Zob. także Ks. Rut 4, 12 oraz 1 Ks. Kronik 2, 4

Wielu ludzi bożych starannie to opisuje, widocznie jest to bardzo istotnym momentem w bożych tekstach.

Napisał(a): Marcin65 -

Czy w koncu doszliscie do ładu kogo moghę pobzykać?

Swoją droga chciałbym zeby mi znawca cytujący biblię zacytował fragment o Sodomie i Gomorze...konkretny fragment ze zniszczenie miast dotyczyło sexu homoseksualnego.

Chciałbym się tez dowiedziec czy mogę sprzedac swoją córke czy nie bo potrzebuje troche kasy i z tym tez nie doszliscie do ładu. :)

« Wróć do tematów
Do góry strony: Dlaczego niektóre wyznania religijne akceptują homoseksualizm?