31
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń220
  • Odpowiedzi24
  • Ocen na +19
31 ppt ?

Dlaczego stare wiary nie czytają Biblii dosłownie. część I (25)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Dlaczego stare wiary nie czytają Biblii dosłownie. część I

Napisał(a): dzienpierwszy2 -

pintapalec KTO STWORZYŁ CHRZEŚCIJAŃSKĄ BIBLIĘ?
Wszystko wskazuje na to, iż Jezus Chrystus został Bogiem poprzez ustanowienie na Soborze Nicejskim w roku 325 (większością głosów 161 do 157). Po fakcie głosowania Konstantyn kazał utworzyć kompilację jednolitej kolekcji nowych pism opracowaną w oparciu o najważniejsze aspekty tekstów różnych religii (w sumie 22 231 – słownie dwa tysiące dwieście trzydzieści jeden zwojów z mitami o bogach i zbawicielach oraz doktrynami) przedstawionych soborowi przez przedstawicieli różnych wierzeń. Jego instrukcje dla Euzebiusza (podwładnego Konstantyna) to: „Przeszukaj te księgi i cokolwiek w nich jest dobre, to zachowaj; ale cokolwiek jest złe, to odrzuć. Co jest dobre w jednej książce, połącz to z tym, co jest dobre w innej. To, co zostanie w ten sposób zebrane, będzie nazywane Księgą Ksiąg. I będzie to doktryną mojego ludu, którą zalecę wszystkim narodom po to, aby nie było już więcej wojen z powodu religii.” I tak powstała Biblia. Biblia, która wprowadzała na terenie całego cesarstwa rzymskiego, rozciągającego się od dzisiejszej Anglii, poprzez północna Afrykę, aż po Azję, jednolitą religię. Religię, która w zamyśle Konstantyna, powinna jednoczyć jego cesarstwo i zapobiegać religijnym wojnom wewnętrznym w cesarstwie, co było powszechne w tamtych czasach (okazuje się jednak, że wojny religijne trwają do dnia dzisiejszego). Jednak pierwsza Biblia stworzona przez Konstantyna, na przestrzeni kolejnych lat zmieniła się w całkiem inną księgę. Uczeni, porównując pierwsze wydanie Biblii z aktualną, znaleźli co najmniej 15 tysięcy różnych zmian. Czyli kolejni papieże wpisywali lub wykreślali z niej to, co im pasowało lub nie.
Najstarszą Biblią chrześciajanską jest tzw. kodeks Synajski .

To pisma znalezione w XIX wieku w klasztorze św. Katarzyny pod górą Synaj . Kodeks pochodzi z początku wieku IV i jest dokumentem sprzed soboru Nicejskiego .

Zarówno Kodeks Syjoński jak i mniej znany kodeks Syriański to prawie współczesne chrześcijańskie Pisma święte . Na soborze nicejskim dokonano pewnych poprawek , np odrzucono za względów czysto praktycznych tzw. Listy Barnaby.

Oczywiście nie ma 15. 000 różnych "zmian odkrytych przez naukowców" , bo współczesne pisma święte opierają się właśnie o kodeks Synajski .

To oczywiście nie dotyczy tzw. biblii Świadków Jehowy , ponieważ nikt nie wie na czym opiera się ta wersja Pisma Świętego . Nawet sami Świadkowie tego nie wiedzą
INTERIA.PL

Napisał(a): Viper1964 -

A czy pismo swiete jest swiete?Dlaczego watykan nie dopuszcza badaczy do ksiąg nie ujętych do pisma swietego?Dlaczego objawienie Jana jest a księgi Henocha nie ma?Moze to ma jakiś związek z tym ze Hernoch za zycia poszedł do boga?Kto ludziom pozwolil interpretować co jest swiete a co nie?

Viper1964 A czy pismo swiete jest swiete?Dlaczego watykan nie dopuszcza badaczy do ksiąg nie ujętych do pisma swietego?Dlaczego objawienie Jana jest a księgi Henocha nie ma?Moze to ma jakiś związek z tym ze Hernoch za zycia poszedł do boga?Kto ludziom pozwolil interpretować co jest swiete a co nie?
Czy pismo święte jest święte ?

Dobre pytanie ....

Trzeba jednak ustalić ...co to ta "świętość" w rozumieniu Biblii jako księgi natchnionej

I teraz , jeżeli zapytasz ,nazwijmy je "młode wiary", to odpowiedzą , że Pismo Święte jest doskonałe i będą udawać , że niewygodnych zapisów po prostu nie ma

Jeżeli zapytasz, nazwijmy je "stare wiary" , to odpowiedzą , że pismo jest to Pismo Święte
najdoskonalsze z możliwych w warunkach tego świata .

dzienpierwszy2
Viper1964 A czy pismo swiete jest swiete?Dlaczego watykan nie dopuszcza badaczy do ksiąg nie ujętych do pisma swietego?Dlaczego objawienie Jana jest a księgi Henocha nie ma?Moze to ma jakiś związek z tym ze Hernoch za zycia poszedł do boga?Kto ludziom pozwolil interpretować co jest swiete a co nie?
Czy pismo święte jest święte ?

Dobre pytanie ....

Trzeba jednak ustalić ...co to ta "świętość" w rozumieniu Biblii jako księgi natchnionej

I teraz , jeżeli zapytasz ,nazwijmy je "młode wiary", to odpowiedzą , że Pismo Święte jest doskonałe i będą udawać , że niewygodnych zapisów po prostu nie ma

Jeżeli zapytasz, nazwijmy je "stare wiary" , to odpowiedzą , że pismo jest to Pismo Święte
najdoskonalsze z możliwych w warunkach tego świata .
OK ale dlaczego człowiek zadecydowal co jest swiete a co nie?Wizje Jana tak a Relacje Henocha nie.Bo co Henoch za zycia zabrany do Boga na oczach ludzi napisał jakies bzdety o kosmitach?

A co ? oczekiwałeś , że Pismo Święte Jezus zrzuci z nieba w butelce ? ...;)

Oczywiście , że pisma pisali ludzi , a później wybierali co święte , co nie święte .

Mnóstwo ewangelii z tamtych czasów nie dołączono do biblii katolickiej , mało tego ,

biblie różnych odłamów chrześcijaństwa, też różnią się od siebie zawartością .

Apokalipsa św. Jana np. jakoś dziwnie dostała się do Nowego Testamentu.

Powiadają , że ci co wybierali byli natchnieni ...jak było naprawdę nie wiem :)

dzienpierwszy2 A co ? oczekiwałeś , że Pismo Święte Jezus zrzuci z nieba w butelce ? ...;)

Oczywiście , że pisma pisali ludzi , a później wybierali co święte , co nie święte .

Mnóstwo ewangelii z tamtych czasów nie dołączono do biblii katolickiej , mało tego ,

Wiesz mój kumpel kiedyś tez był natchniony ziolem.Co on kuzwa wygadywal ja pie.....e.

Viper1964
dzienpierwszy2 A co ? oczekiwałeś , że Pismo Święte Jezus zrzuci z nieba w butelce ? ...;)

Wiesz mój kumpel kiedyś tez był natchniony ziolem.Co on kuzwa wygadywal ja pie.....e.
;)

dzienpierwszy2
Viper1964

;)
:)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Dlaczego stare wiary nie czytają Biblii dosłownie. część I