91
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń767
  • Odpowiedzi83
  • Ocen na +0
91 ppt ?

DLaczego Świadkowie Jehowy byli tępieni przez Stalina??? (84)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: DLaczego Świadkowie Jehowy byli tępieni przez Stalina???

Napisał(a): Gość -

Historyk7 CZY ktoś zna odpowiedzi na ten temat??? Bardzo proszę o informacje w tym temacie jak i pokrewnym chodzi mi też o nazistowskie Niemcy!!!! Za rzetelne info będę wdzięczny.
Moi dziadkowie i pradziadkowie w czasach Stalina i Hitlera w ogóle nie słyszeli o SJ . Było ich na tyle mało ,że robienie ze świadków męczenników jest sporym nadużyciem .

Napisał(a): Romanmorris -

Pytaniem - na pytanie. Kogo to Stalin nie tępił, będąc sam największym wrogiem narodu, który reprezentował? W czasach jego największych czystek, ŚJ byli znani, jako Badacze Pisma Świętego i tak ich jeszcze długo po zmianie nazwy (przez Rutherforda w 1931 r.) - określano.
W obozach koncentracyjnych nazywano ich powszechnie Bibelforscher.
Osobiście uważam, że przebiegły Rutherford - „odbijając” nieżyjącemu już Russellowi „wyuczonych prze niego naśladowców, założył (w 1931) swój własny ruch religijny pod zmienioną nazwą ŚJ. Oba ruchy religijne zauważalnie się różnią.
Na ten temat rodowód Świadków Jehowy:http://watcht(...)-01.php

Napisał(a): pQaQwQeQl -

Megalomania SJ ma swoje uzasadnienie - za wszelka cenę i wszelkimi możliwymi sposobami starają sią oni "dorobić" ucisk i prześladowanie do swojej historii , co pozwala im (pozory) porównywać sie do naśladowców Jezusa i co najważniejsze - pasuje do ich własnej teorii o "czasie bliskim" końca systemu rzeczy, którego przejawem jest niby ów ucisk i prześladowanie.
Zabawne w tym wszystkim jest to , ze obecne czasy troche "psują szyki" świadkom , bo jakby ten ucisk...zelżał :) Organizacja WTS ma się niezwykle dobrze ( finansowo tez) a sami SJ we własnych publikacjach chwalą sie w ilu to krajach (ok 150) są zalegalizowani i prowadzą "dynamiczną" działalność...
Wynika z tego jasno ,ze albo czasy "wielkiego ucisku" wcale nie nastały - albo SJ wcale nie są "narodem wybranym" :)
Czyżbym tym razem ja.... "ubliżał " ?:)

Napisał(a): -

A ktoś może coś wie o liście, który ŚJ wysłali do Hiltera ?

Z mojej strony: gdy zetknąłem się ze ŚJ to też dowiedziałem się o strasznych prześladowaniach w czasie wojny, że oni byli prześladowani, zmuszani do wyrzeczenia się wiary, że obiecywano im wolność jeśli tylko się zaprą wiary ale oczywiście nikt się zaparł, itd. Z tego co wiem, to nie-ŚJ też prześladowano, moja dalsza ciotka zgineła w obozie, moi dziadkowie nie w obozie, ale też z powodu wojny, a u ŚJ o żadnej konkretnej osobie nie słyszałem...

Gość A dlaczego Faryzeusze zwalczali Chrystusa?
Bo trześli sie ze strachu o swój "stołek" tzn. stanowisko "rządcy dusz". Z tego samego powodu Stalin walczył z religią taką czy inną: była to dla niego dość poważna konkurencja w niepodzielnym panowaniu nad ludźmi.
Jezus wytykał faryzeuszom ich hipokryzję, podobnie różne religie nie pozostawały obojętne wobec reżimu Stalina, więc sprawy stawały na ostrzu noża...

pQaQwQeQl Megalomania SJ ma swoje uzasadnienie - za wszelka cenę i wszelkimi możliwymi sposobami starają sią oni "dorobić" ucisk i prześladowanie do swojej historii , co pozwala im (pozory) porównywać sie do naśladowców Jezusa i co najważniejsze - pasuje do ich własnej teorii o "czasie bliskim" końca systemu rzeczy, którego przejawem jest niby ów ucisk i prześladowanie.
Zabawne w tym wszystkim jest to , ze obecne czasy troche "psują szyki" świadkom , bo jakby ten ucisk...zelżał :) Organizacja WTS ma się niezwykle dobrze ( finansowo tez) a sami SJ we własnych publikacjach chwalą sie w ilu to krajach (ok 150) są zalegalizowani i prowadzą "dynamiczną" działalność...
Wynika z tego jasno ,ze albo czasy "wielkiego ucisku" wcale nie nastały - albo SJ wcale nie są "narodem wybranym" :)
Czyżbym tym razem ja.... "ubliżał " ?:)
Z Historycznego punktu widzenia to piszesz same bzdury i wstyd mi za ciebie, więc skwituję to krótko twoja wiedza historyczna jest zakłamana tak jak matematyka po katolicku 1+1+1=1 !!!! Niczym się nie różnia jak i ty sam od takiej wiedzy !!!! Trzymaj się dalej takiej wiedzy jaka masz, a po jakimś czasie zobaczysz ostatni znak na swej życiowej drodze ślepy zaułek(droga ślepa) !!!!

Gość
Historyk7 CZY ktoś zna odpowiedzi na ten temat??? Bardzo proszę o informacje w tym temacie jak i pokrewnym chodzi mi też o nazistowskie Niemcy!!!! Za rzetelne info będę wdzięczny.
Moi dziadkowie i pradziadkowie w czasach Stalina i Hitlera w ogóle nie słyszeli o SJ . Było ich na tyle mało ,że robienie ze świadków męczenników jest sporym nadużyciem .
Gościu powiem tak, nadużyciem i to sporym jest odmawianie przyznania tego statusu przez ciebie, zapytasz zapewne dlaczego, otóż każdy kto ponosi śmierć będac neutralnym co do polityki i jakichkolwiek totalitarnych systemów, a wyznajac swa wiarę i ginie za swa wiarę, choćby to była pojedyncza osoba to w świetle niezakłamanej, i zafałszowanej historii będzie męczennikiem. Więc racji nie masz, i miał jej nie będziesz. Twoi krewni mogli nie słyszeć z prostej przyczyny, za ich czasów ŚJ nazywano BIBELFORSCHER(AMI) !!!!

Romanmorris Pytaniem - na pytanie. Kogo to Stalin nie tępił, będąc sam największym wrogiem narodu, który reprezentował? W czasach jego największych czystek, ŚJ byli znani, jako Badacze Pisma Świętego i tak ich jeszcze długo po zmianie nazwy (przez Rutherforda w 1931 r.) - określano.
Osobiście uważam, że przebiegły Rutherford - „odbijając” nieżyjącemu już Russellowi „wyuczonych prze niego naśladowców, założył (w 1931) swój własny ruch religijny pod zmienioną nazwą ŚJ. Oba ruchy religijne zauważalnie się różnią.
Pamiętaj jak kogoś sadzisz tak ciebie osadza, potwierdza się prawda o was potraficie tylko przyszywać komuś łatki, zastanówcie się co wy wypisujecie !!!! Ja nie jestem niczyim adwokatem lecz to jest naprawdę obrzydliwe z waszej strony obrzucać błotem kogoś kogo sie nie znało i rozmawiało, poza tym ta osoba nie żyje i takie wypowiedzi naprawdę sa uwłaczajace godności człowieka rozumiecie to, C Z Ł O W I E K A ,,, I dla mnie to jest obojętne jakiego jest wyznania, czy uznaje ateizm, ja wprost potępiam takie postępowanie, ,,, oj brakuje wam kultury i to tej najzwyklejszej podstawowej i to jest F A K T !!!! Uważacie się za rzeczoznawców w dziedzinie religii, a tak naprawdę uprawiacie bezecne chamstwo, które nie ma nic wspólnego z godnościa ludzka !!!! Wasza taktyka: zaszczuć, obedrzeć z godności, dobrze namieszać w głowie, zrobić publiczne autodafe a potem symboliczny stos !!!! Tak należy czytać wasze posty nie inaczej, takie jest to wasze przesłanie na Forum !!!! Proszę bez urazy, takie sa moje odczucia, i przypuszczam że i innych też !!!!!

Historyk7, -następna lekcja z historii:
1908 - Reklamuje w Strażnicy (marzec i lipiec) "cudowną pszenicę" (jej pojawienie się "potwierdza" niewidzialną obecność Jezusa na ziemi od 1874r.), którą można nabywać przez kontakt z redakcją (też w 1910 i 1911r.) por. Strażnica Nr 12, 1958 s.22; "Co kaznodzieja Russell odpowiadał..." s.347 (lek na raka i "cudowna pszenica"). Patrz też 1913.

Była również cudowna fasola – o czym „historyku7“ powinieneś lepiej niż ja, wiedzieć!

1913 - Zakłada w Londynie filię europejską Strażnicy pod nazwą "Międzynarodowe Stowarzyszenie Badaczy Pisma Świętego" (rejestr. 1914) "Świadkowie Jehowy głosiciele..." s.229. Ogłasza na łamach ang. Strażnicy [The Watch Tower] 01 VII 1913 s.200, że jest w posiadaniu przepisu na lekarstwo zwalczające raka skóry. Patrz też 1908.

Historyk7
Romanmorris Pytaniem - na pytanie. Kogo to Stalin nie tępił, będąc sam największym wrogiem narodu, który reprezentował? W czasach jego największych czystek, ŚJ byli znani, jako Badacze Pisma Świętego i tak ich jeszcze długo po zmianie nazwy (przez Rutherforda w 1931 r.) - określano.
Pamiętaj jak kogoś sadzisz tak ciebie osadza, potwierdza się prawda o was potraficie tylko przyszywać komuś łatki, zastanówcie się co wy wypisujecie !!!! Ja nie jestem niczyim adwokatem lecz to jest naprawdę obrzydliwe z waszej strony obrzucać błotem kogoś kogo sie nie znało i rozmawiało, poza tym ta osoba nie żyje i takie wypowiedzi naprawdę sa uwłaczajace godności człowieka rozumiecie to, C Z Ł O W I E K A ,,, I dla mnie to jest obojętne jakiego jest wyznania, czy uznaje ateizm, ja wprost potępiam takie postępowanie, ,,, oj brakuje wam kultury i to tej najzwyklejszej podstawowej i to jest F A K T !!!! Uważacie się za rzeczoznawców w dziedzinie religii, a tak naprawdę uprawiacie bezecne chamstwo, które nie ma nic wspólnego z godnościa ludzka !!!! Wasza taktyka: zaszczuć, obedrzeć z godności, dobrze namieszać w głowie, zrobić publiczne autodafe a potem symboliczny stos !!!! Tak należy czytać wasze posty nie inaczej, takie jest to wasze przesłanie na Forum !!!! Proszę bez urazy, takie sa moje odczucia, i przypuszczam że i innych też !!!!!
Napisałem ci jak najpierw zgłębisz dokładnie tę lekturę Chrześcijaństwo I Kultura Antyczna,, wtedy daj znać, to porozmawiamy o`k ???? Ja nie zajmuję się ŚJ na takiej płaszczyznie jak robicie to wy, ponieważ jest to tendencyjne, i przypisałem wam miano współczesnej katolickiej inkwizycji, tępicie inne nie pasujace wam religie, ateistów, ludzi nauki i kultury, a nie zdajecie sobie sprawy że wy możecie być gorsi niż oni. Wasze wypowiedzi was osadzaja i zdradzaja kim tak naprawdę jestescie, nawet waszych katolików którzy maja całkiem odmienne zdanie tępicie bezltośnie moralnie zabijajac człowieka !!!!! Wciskacie na siłę w sumienia innych wyimaginowane fantasmagorie, że inni bładza tylko nie wy, a to jest już dla mnie obrzydliwa wstrętna zakamuflowana wasza obłuda, a tak czyni właśnie między innymi KRK. Takie sa fakty !!!!! Do wcześniejszych moich wypowiedzi nie ma od was żadnego odniesienia, unikacie uczciwych i szczerych odpowiedzi, i tego wam brakuje. Nikogo kto wam jest przeciwny nie traktujecie z Godnościa i Szacunkiem !!!!!! Więc proszę mi nie pisać o innych religiach , i ateistach, że kłamia podczas gdy na waszych ustach sa o wiele gorsze rzeczy, a jakie moga być wasze serca boję się nawet pomyśleć !!!!! Jeżeli chcecie zmieniać innych, to najpierw zacznijcie zmieniać siebie !!!!! !!!!!! BEZ ODBIORU !!!!!!

Historyk7, - kolejna lekcja specjalnie dla Ciebie:
1870 - Zaczyna wraz z pięcioma osobami samodzielnie interpretować Biblię ("Świadkowie Jehowy głosiciele..." s.44). "Prywatnie przyznawał, że wierzył, iż go Bóg powołał od urodzenia" ("Dokonana Tajemnica" s.59). Uczono też o nim: "Bóg powołał Jezusa (Dawida), umiłowanego (...) i Pastora Russella jako wiernego i mądrego pasterza, któryby brał ze spichlerza Biblijnego prawdy nowe i stare i nimi karmił owce" (j/w. s.624), "Człowiek z wysokim czołem, jakie miał Pastor Russell, jest nadzwyczaj inteligentnym" (j/w. s.426). "Brat Russell świetnie sobie radził zarówno w sprawach duchowych, jak i handlowych..." ("Świadkowie Jehowy głosiciele..." s.575).

Historyk7, - pytanie do Ciebie!
Ilu Badaczy Pisma Świętego mogło być w Rosji do 5.marca 1953 r.(data śmierci Stalina)?

1910 - Organizuje objazd "całego" świata ("Świadkowie Jehowy głosiciele..." s.407). Bywa też w ówczesnej Polsce (zabór rosyjski). Odwiedza tam grupę ok.20 swych zwolenników ("Rocznik Świadków Jehowy 1994" s.177). Wygłasza liczne przemówienia do Żydów w USA ("Dokonana Tajemnica" s.70; "Świadkowie Jehowy głosiciele..." s.141). Stwierdza, że bez czytania jego Tomów nikt nie zrozumie Biblii, a one same są uporządkowaną Biblią (ang. Strażnica [The Watch Tower] 15 IX 1910; por. "Co kaznodzieja Russell odpowiadał..." s.207).
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • rajskie noce
  • rajskie wesele
  • wiadkowie jehowy rajskie noce
  • wiadkowie jehowy rajska noc
  • dlaczego stalin wywiozl swiadkow jehowy
  • rajskie wesele wiadkw jehowy
  • jehowy rajskie noce
  • wiadkowie jehowy i rajskie noce
  • rajskie noce u jehowych
  • swiadkowie jachowi irajska noc
  • rajskie noce wiadkowie jehowy
  • kogo przeladowa stalin
  • rajskie noce forum
Do góry strony: DLaczego Świadkowie Jehowy byli tępieni przez Stalina???