71
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń430
  • Odpowiedzi49
  • Ocen na +70
71 ppt ?

DLACZEGO WIERZĄCY W BOGA SĄ TACY FAŁSZYWI I OBŁUDNI ?? (50)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: DLACZEGO WIERZĄCY W BOGA SĄ TACY FAŁSZYWI I OBŁUDNI ??

Napisał(a): zbigniew1933 -

~prawda
zbigniew1933
Blandare51
zbigniew1933
Blandare51
Blandare51 Czy myślisz, że tylko wierzący bywają fałszywi i obłudni? Ja tak nie myślę i uważam, że cechą taką może się wielu wylegitymować. Lecz jest jakiś sens w Twoim tytułowym twierdzeniu/założeniu. Ja, ateista, też zakładałem, głównie na podstawie postepowania moich rodziców (Panie swiec nad ich duszami), sióstr i wielu członków bliższej i dalszej rodziny, że ludzie wierzący starają się żyć zgodnie ze swoją wiarą.*) Zycie mi pokazało, ze wierzący afiszujacy swoją wiarę są tym samym fenomenem, jak posiadacze czerwonych książeczek za peerelu zapisywali się do PZPR-u... A nóż się to przyda....Dziś to klucz do kariery nosić transparent... Ale transparent to tylko TRANSPARENT!
uzupelnienie:
PS: czyli: Byc uczciwym!
Bycie "uczciwym" to pojęcie względne Przyjacielu.

Bycie uczciwym w stosunku do samego siebie czy w stosunku do innych?

Złodziej żyje w przekonaniu że jest "uczciwy" w stosunku do samego siebie...okrada nieuczciwych bogatych gdy sam jest biednym.

...uczciwym bezwzglednie! Wobec siebie i wobec wszystkich... jednoczesnie.... Przyjacielu....
Czy da się być "uczciwym bezwzględnie" wobec wszystkich?

Wg. opinii jednych jesteś uczciwym a wg. innych już nie.

Weź przykład przedsiębiorcy zatrudniającego pracowników.

Wg niektórych jesteś uczciwy lecz dla pewnej grupy już nie...no bo bogacisz się na ich krwawicy.
wystarczy że powiesz publicznie pochwały a wielu będzie znudzonych a jak powiesz prawdę to wielu będzie obrażonych . A już to , na czyjej krwawicy ktoś korzysta to jeszcze nie znalazłem takich którzy by mieli rację .
Należy pomnik postawić bezrobotnym , którzy przez ostatnie 20 lat bez opieki zdrowotnej przeżyli poniżej połowy minimum biologicznego i płacili wszystkie podatki , by nie dostać kary od urz. skarbowego.
Gawiedź dzieli się na dwie grupy, tych co wykorzystują innych i tych , którzy chcą być wykorzystywani.

W grupie tych co chcą być wykorzystywani dominują osobniki gnuśne na rozumie, choć żyją w świadomości pozycji wykorzystywanego nie robią niczego by to zmienić.
INTERIA.PL

Napisał(a): zbigniew1933 -

KarolP12 Szalom Stasiu, nafajdałęś bez ładu i składu jak to potrafisz najlepiej, swojsko, po ateistycznemu, jeno konkretów 0. Jeśli targają twym czerepem wątpliwości odbijając się od ich ścian wydając głuchy dźwięk wyjaw je wprost, nie po ateistycznemu, może coś na nie zbożnie zaradzimy.
No widzisz, już masz pretekst by się religijnie obrazić.

Napisał(a): pintapalec -

zbigniew1933
~prawda
zbigniew1933
Blandare51
zbigniew1933
Blandare51
Blandare51 Czy myślisz, że tylko wierzący bywają fałszywi i obłudni? Ja tak nie myślę i uważam, że cechą taką może się wielu wylegitymować. Lecz jest jakiś sens w Twoim tytułowym twierdzeniu/założeniu. Ja, ateista, też zakładałem, głównie na podstawie postepowania moich rodziców (Panie swiec nad ich duszami), sióstr i wielu członków bliższej i dalszej rodziny, że ludzie wierzący starają się żyć zgodnie ze swoją wiarą.*) Zycie mi pokazało, ze wierzący afiszujacy swoją wiarę są tym samym fenomenem, jak posiadacze czerwonych książeczek za peerelu zapisywali się do PZPR-u... A nóż się to przyda....Dziś to klucz do kariery nosić transparent... Ale transparent to tylko TRANSPARENT!
uzupelnienie:

Złodziej żyje w przekonaniu że jest "uczciwy" w stosunku do samego siebie...okrada nieuczciwych bogatych gdy sam jest biednym.

...uczciwym bezwzglednie! Wobec siebie i wobec wszystkich... jednoczesnie.... Przyjacielu....
Czy da się być "uczciwym bezwzględnie" wobec wszystkich?

Wg. opinii jednych jesteś uczciwym a wg. innych już nie.

Weź przykład przedsiębiorcy zatrudniającego pracowników.

Wg niektórych jesteś uczciwy lecz dla pewnej grupy już nie...no bo bogacisz się na ich krwawicy.
wystarczy że powiesz publicznie pochwały a wielu będzie znudzonych a jak powiesz prawdę to wielu będzie obrażonych . A już to , na czyjej krwawicy ktoś korzysta to jeszcze nie znalazłem takich którzy by mieli rację .
Należy pomnik postawić bezrobotnym , którzy przez ostatnie 20 lat bez opieki zdrowotnej przeżyli poniżej połowy minimum biologicznego i płacili wszystkie podatki , by nie dostać kary od urz. skarbowego.
Gawiedź dzieli się na dwie grupy, tych co wykorzystują innych i tych , którzy chcą być wykorzystywani.

W grupie tych co chcą być wykorzystywani dominują osobniki gnuśne na rozumie, choć żyją w świadomości pozycji wykorzystywanego nie robią niczego by to zmienić.
To jest ta grupa która jest nazywana przez watykańskich pasterzy, stadem baranków i owieczek parafialnych..

zbigniew1933
KarolP12 Szalom Stasiu, nafajdałęś bez ładu i składu jak to potrafisz najlepiej, swojsko, po ateistycznemu, jeno konkretów 0. Jeśli targają twym czerepem wątpliwości odbijając się od ich ścian wydając głuchy dźwięk wyjaw je wprost, nie po ateistycznemu, może coś na nie zbożnie zaradzimy.
To jest ten czołowy i wyróżniający się ze stada baranek parafialny.nawet naśladuje swojego guru ,żydowskim pozdrowieniem Szalom..

Napisał(a): Blandare51 -

zbigniew1933
Blandare51
uzupelnienie:

Drugi. Nie inni decydują o jednego uczciwości, a on sam. Uczciwość to cecha, nie opinia.

Napisał(a): Blandare51 -

Blandare51
zbigniew1933
Blandare51
uzupelnienie:

Drugi. Nie inni decydują o jednego uczciwości, a on sam. Uczciwość to cecha, nie opinia.
To nie drugi byc mialo,a Druhu - moj smartfon jest szybszy, niz moje stare, wypracowane palce.....

Napisał(a): stasiek -

ateiści -=-lewacy --jesteście tacy odważni poniżać katolików -=-=ciekaw jestem czy taką samą odwagą potrafilibyście wypisywać obraźliwe teksty o wyznawcach islamu =-=tchórze -=-nie spotkałem waszych wpisów na ich temat -=-umiecie tylko z katolików szydzić --bo ta wiara jest miłosierna -=-żaden z was nie miał by odwagi szydzić z islamisty ---oni wam by pokazali jak trzeba szanować -=-=-ważniacy =-=

Napisał(a): Karolina -

Może Kościół tak sprawia że tacy ludzie są. Jak można chodzić do Kościoła. Wyraźnie w I przykazaniu jest nie będziesz miał bogów cudzych przed Bogiem, nie będziesz czynić ręką żadnych rzeźb podobnych do Jezusa czy Maryi. W biblii nie ma nic o spowiedzi żadnej tylko odpuszczanie win bliżniemu a potem przed Bogiem. Jezus nigdy nie kazał budować świątyni ani kościołów . W domu można w ukryciu. Jesteście ślepi naiwni. Kościół nas uczy obłudy. Pismo jest pośrednikiem wiary w Boga. Zaczęłam czytać Pismo Święte. Tam najwięcej prawdy.

Napisał(a): frankeman -

Stasiek, głupku forumowy, przecież Jezus powiedział, że za prześladowania czeka nagroda w Niebie.
Chcesz, czy nie chcesz iść do Nieba ?
Jak napiszesz, że nie chcesz, to zaapeluję do wszystkich żeby cię przestali prześladować.
Napisz jak cię prześladują, żebym wiedział o co apelować.

Napisał(a): Przemysław -

Odpowiadam na tytuł tematu.Dlatego bo ich bogiem jest Michał anioł(szatan diabeł)twórca wiary także katolickiej.A szatan jest wyjątkowo podstępny.Jaka wiara takie owieczki,i odwrotnie ponieważ religje starają się iść wślad za żezwierzęconą trzodą owiec(chlewną)

stasiek ateiści -=-lewacy --jesteście tacy odważni poniżać katolików -=-=ciekaw jestem czy taką samą odwagą potrafilibyście wypisywać obraźliwe teksty o wyznawcach islamu =-=tchórze -=-nie spotkałem waszych wpisów na ich temat -=-umiecie tylko z katolików szydzić --bo ta wiara jest miłosierna -=-żaden z was nie miał by odwagi szydzić z islamisty ---oni wam by pokazali jak trzeba szanować -=-=-ważniacy =-=
Wiara i religia islamska też jest miłosierna jak twierdzą wierzący w nią i jej kapłani.I jest o 500 lat młodsza od chrześcijaństwa. I też rozwija się i działa jak starsze chrześcijaństwo,W chrześcijaństwie jeszcze 100-200 lat temu za mówienie prawdy o religii rzymskokatolickiej i nie tylko ,mówienie o nie wierze w boga (ateizmie ) było karane torturami, szubienicą i spalenie żywcem na stosie..Islamiści jako bardziej zacofani w rozwoju ,też przez religię ,powtarzają błędy chrześcijaństwa.i wzorują się na chrześcijaństwie (krucjaty ) u nich to (dzihad ) Więc rewanżują się chrześcijanom tym samym..
Najważniejsi potentaci tego religijnego zbrodniczego biznesu, podzielili świat na sfery komercjalnych wpływów. Ich główne “biura podroży” (w JEDNA STRONĘ) znajdują się w Teharanie, Mekce, Watykanie i Jerozolimie. Do dziś jesteśmy świadkami walki o zmonopolizowanie światowego rynku religijnego: W Irlandii Pln., na Bałkanach, na Bliskim Wschodzie, Afganistanie , Kaszmirze...gdzie zainteresowane strony w jednym reku, trzymają swoje jedynie słuszne i podyktowane przez (oczywiście) tego ich prawdziwego boga świętą księgę” a w drugiej kałasznikowa lub bombę atomową http://www.ei(...)nce.jpghttp://www.ei(...)nce.jpg

Napisał(a): ~madoks -

pintapalec Czyżby wierzący,nie widzieli i nie czuli , że od 2000 lat, religie są prawdziwym złem tego świata. Większość wojen od 2000 lat, wybucha i jest prowadzonych właśnie z powodów religijnych.Czyżby wierzący w tego podobno dobrego i miłosiernego boga, tego nie widzieli i nie zastanawiali się nad tym? Każda monoteistyczna wiara bezpodstawnie nadaje sobie miano jedynej prawdziwej, oraz prawo do mordowania z zimną krwią innowierców. Jeżeli rozpatrywać świat w kategoriach religijnych, to właśnie religie są dziełem samego diabła. Religie zabraniają myśleć, zabraniają rozumieć, zabraniają czuć. Religie żądają bezkompromisowego posłuszeństwa i wiary nawet wbrew myślom, rozumieniu i uczuciom. Niemoralnym jest też ogólnoświatowe wykorzystywanie religii w celach zupełnie niezwiązanych ze sprawami boskimi. Kapłani wojskowi błogosławią żołnierzy idących zabijać, mordować, i gwałcić innych ludzi co oznacza, że czynią to w imię boga i za jego samego pozwoleniem. No tak, za przyzwoleniem samego pana boga udzielonym za pośrednictwem lepszego od zwykłych ludzi kapłana chyba lżej jest, wycelować z karabinu w głowę innego człowieka, spojrzeć mu w oczy i nacisnąć spust. Poprzez kapłana sam pan bóg na to pozwolił.Czy to nie jest sadystyczna paranoja religijna ??
Sam fakt istnienia kapłanów wojskowych, jest obłudą i zaprzeczeniem wszystkich idei, na które powołuje się każda religia. Jak to jest, że piąte przykazanie nie zabijaj nie przeszkadza kapłanom, pobłogosławić żołnierzy, karabinów, czołgów przed walką?
pinta pas barany swoje

Napisał(a): KarolP12 -

zbigniew1933
Szalom Romek! Czyżby Bóg dał ci jeszcze trochę czasu na zmądrzenie? O, zaprawdę miłosierny On jest :D

Mylnie percepujesz, po ateistycznemu. Ja miałbym się obrazić na chorych? To rzecz niepodobna :))

pintapalec
zbigniew1933
To jest ten czołowy i wyróżniający się ze stada baranek parafialny.nawet naśladuje swojego guru ,żydowskim pozdrowieniem Szalom..
Uuu, nieładnie Stanisław się odzywasz. Twoi panowie to przeczytają i stracisz status szabesgoja :))

pintapalec
stasiek ateiści -=-lewacy --jesteście tacy odważni poniżać katolików -=-=ciekaw jestem czy taką samą odwagą potrafilibyście wypisywać obraźliwe teksty o wyznawcach islamu =-=tchórze -=-nie spotkałem waszych wpisów na ich temat -=-umiecie tylko z katolików szydzić --bo ta wiara jest miłosierna -=-żaden z was nie miał by odwagi szydzić z islamisty ---oni wam by pokazali jak trzeba szanować -=-=-ważniacy =-=
Wiara i religia islamska też jest miłosierna jak twierdzą wierzący w nią i jej kapłani.I jest o 500 lat młodsza od chrześcijaństwa. I też rozwija się i działa jak starsze chrześcijaństwo,W chrześcijaństwie jeszcze 100-200 lat temu za mówienie prawdy o religii rzymskokatolickiej i nie tylko ,mówienie o nie wierze w boga (ateizmie ) było karane torturami, szubienicą i spalenie żywcem na stosie..Islamiści jako bardziej zacofani w rozwoju ,też przez religię ,powtarzają błędy chrześcijaństwa.i wzorują się na chrześcijaństwie (krucjaty ) u nich to (dzihad ) Więc rewanżują się chrześcijanom tym samym..
Najważniejsi potentaci tego religijnego zbrodniczego biznesu, podzielili świat na sfery komercjalnych wpływów. Ich główne “biura podroży” (w JEDNA STRONĘ) znajdują się w Teharanie, Mekce, Watykanie i Jerozolimie. Do dziś jesteśmy świadkami walki o zmonopolizowanie światowego rynku religijnego: W Irlandii Pln., na Bałkanach, na Bliskim Wschodzie, Afganistanie , Kaszmirze...gdzie zainteresowane strony w jednym reku, trzymają swoje jedynie słuszne i podyktowane przez (oczywiście) tego ich prawdziwego boga świętą księgę” a w drugiej kałasznikowa lub bombę atomową Zdjęciehttp://www.ei(...)nce.jpghttp://www.ei(...)nce.jpg
Bredzisz Stanisław. Gdybyś wypowiedział podobne pierdoły na egzaminie z historii dostałbyś 2 i kampanię wrześniową. No chyba, że egzamin byłby na WUMLu, wtedy to 5. Ale że to tylko forum to w nagrodę dostajesz tylko łatkę głupka :))
« Wróć do tematów
Do góry strony: DLACZEGO WIERZĄCY W BOGA SĄ TACY FAŁSZYWI I OBŁUDNI ??