172
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń13 tys.
  • Odpowiedzi22
  • Ocen na +64
172 ppt ?

dłuższe urlopy dla każdego (23)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

dłuższe urlopy dla każdego

Napisał(a): ~molsfg -

Nasz rząd szykuje nowelizacje kodeksu pracy gdzie każdy niezależnie od stażu pracy będzie miał 26 dni urlopu w ciągu roku i dodatkowo firma będzie mogła taki okres czasu przedłużyć. ponoć ma być również
koniec z kumulowaniem zaległego urlopu i trzeba będzie go wykorzystać do końca roku kalendarzowego

no oby coś dobrego z tego wyszło bo każdy zasługuje na więcej wolnego :)
INTERIA.PL

Re: dłuższe urlopy dla każdego

Napisał(a): ~turgen -

Tylko zapomniałeś dodać że termin urlopu wyznaczy ci szef.Wtedy jak jemu będzie pasować. Rząd kombinuje przy urlopach jak może. Widzę w tym lobby pracodawców. Najpierw chciano wprowadzić do KP zapis że urlop może trwać od 20 do 32 dni w zalezności od porozumień branżowych lub ustaleń zakladu pracy. Czyli zwykly pracownik miałby 20 dni a rząd i sejm 32 dni. Wycofano się z tego pod naciskiem opinii publicznej ale jak widać z kombinacjami nie skończono.

Napisał(a): ~GoLD -

~ewqa
~Echong Nauczyciele od zawsze mają 2 miesiące wakacji, ferie zimowe, dłuższe święta i dodatkowe wolne dni w roku.
To zostań nauczycielem.
Nie może, tygodnia by w szkole nie wytrzymał, a tutaj bez dnia "urlopu" trzeba przeżyć od wakacji do świąt Bożego Narodzenia, później szybko ferie, a następnie znowu do wakacji ;-)
Wszyscy wypominają ile to nauczyciele mają dni wolnych, ile zarabiają, itp. Może i mają więcej wolnego niż "normalni" pracownicy, ale za to w ściśle określonym terminie bez możliwości wzięcia urlopu np. w maju (chyba że bezpłatnego, o ile dostanie zgodę). Kasa też taka sobie - obecnie na kasie w Lidlu zarabia się więcej niż jako nauczyciel na ostatnim stopniu awansu zawodowego - potrzebnej na te stanowiska wiedzy i wykształcenia nawet nie ma co porównywać...
Ale na kogoś trzeba napieprzać, a na kogo jak nie na lekarzy, nauczycieli, księży, sędziów... :-)
Ja proponuje przenieść się na posłów - tyle samo wolnego co nauczyciele, immunitety jak sędziowie, kasa jeszcze większa niż dowolna z powyższych grup zawodowych, kwota od podatku duuuużo większa niż u innych (pojęcia nie mam dlaczego) - a oni albo wypuszczają buble prawne które za chwilę trzeba poprawiać, albo się kłócą.

Napisał(a): ~qwerty -

~poli1234 mam nadzieję, że to wejdzie w życie - 26 dni to jest takie minimum urlopu patrząc na to ile trzeba czasami robić..
Słusznie prawisz.. Ja mam zawsze tyle roboty w domu że 24 dni urlopu mi nie wystarczają aby wszystko ogarnąć... :)))

Napisał(a): ~robol -

~GoLD
~ewqa
~Echong Nauczyciele od zawsze mają 2 miesiące wakacji, ferie zimowe, dłuższe święta i dodatkowe wolne dni w roku.
To zostań nauczycielem.
Nie może, tygodnia by w szkole nie wytrzymał, a tutaj bez dnia "urlopu" trzeba przeżyć od wakacji do świąt Bożego Narodzenia, później szybko ferie, a następnie znowu do wakacji ;-)
Wszyscy wypominają ile to nauczyciele mają dni wolnych, ile zarabiają, itp. Może i mają więcej wolnego niż "normalni" pracownicy, ale za to w ściśle określonym terminie bez możliwości wzięcia urlopu np. w maju (chyba że bezpłatnego, o ile dostanie zgodę). Kasa też taka sobie - obecnie na kasie w Lidlu zarabia się więcej niż jako nauczyciel na ostatnim stopniu awansu zawodowego - potrzebnej na te stanowiska wiedzy i wykształcenia nawet nie ma co porównywać...
Ale na kogoś trzeba napieprzać, a na kogo jak nie na lekarzy, nauczycieli, księży, sędziów... :-)
Ja proponuje przenieść się na posłów - tyle samo wolnego co nauczyciele, immunitety jak sędziowie, kasa jeszcze większa niż dowolna z powyższych grup zawodowych, kwota od podatku duuuużo większa niż u innych (pojęcia nie mam dlaczego) - a oni albo wypuszczają buble prawne które za chwilę trzeba poprawiać, albo się kłócą.
Popracuj na linii produkcyjnej w przemyśle w systemie czterobrygadowym to zapragniesz pampersa i roboty na kasie w dyskoncie.

Napisał(a): ~sittar -

Tak naprawde chodzi o to że nie będzie można przenieść niewykorzystanego urlopu na następny rok, a pracodawca będzie mógł udzielać go w widełkach 20-30 dni, wg swojego widzimisię i potrzeb. Jak uzna że jest potrzeba tyrania bez urlopu, to bedziecie zasuwać niewolnicy latami bez urlopu, z finansowa gratyfikacją z początku, a potem znowu będzie zmiana kodeksu, że jak sie nie wykorzysta urlopu to nic sie nie nalezy bo skoro pracowałeś bez przerwy, to bez przerwy dostawałeś kasę, więc ni ma powodu do płacenia. A potem sie okaże że jak idziesz na urlop i nie pracujesz to niby z jakiej racji płacić za nic nierobienie, więc przy głodowych pensjach nikt nie będzie szedł na urlop. To skróci życie przepracowanych ludzi i da ogromne zyski zusowi. Starczy na wysokie emeryturki polityków, bo oni sobie nie będą żałowali wakacji - jak mówił klasyk- rząd się zawsze wyżywi
« Wróć do tematów
Do góry strony: dłuższe urlopy dla każdego