Odpowiadasz na:
Dobra szkoła policealna w Krakowie

Temat dodał(a):
Gość -
Witam ! Pracuję i mieszkam od niedawana w Krakowie. Mam zamiar zapisać się też do jakiejś szkoły policealnej do której będę mógł uczęszczać w trybie zaocznym. Mógłby mi ktoś polecić jakąś sprawdzoną szkołę ? Interesuje mnie kierunek: informatyka. Pozdrawiam: Paweł.

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Dobra szkoła policealna w Krakowie

Napisał(a): loczar24 -

Ja chodzę osobiście do Cosinus na kierunek Florystyka we Wrocławiu. Szczerze polecam tą szkołę nawet w Krakowie bo jęsli wszędzie jest taki poziom jak we Wrocławiu to
śmiało polecam i ręczę że można się czegoś nauczyć. Jakieś 15 lat temu byłam bardziej z przymusu by nie utracić świadczeń w różnych szkołach policealnych we Wrocławiu i szczerze była to porażka. Już na pierwszych zajęciach nauczyciele uświadomili nas ,że i tak nikt nas po tych szkołach nie zatrudni i zbyt wiele nas nie będą uczyć. Teraz jestem w Cosinusie by coś zmienić w swoim życiu i poukładać w całość moje zainteresowania i tak mi się wydaje umiejętności techniczne. Fajnie się realizuję na zajęciach, tworząc małe dzieła sztuki pod bacznym okiem samego Mistrza florystyki (P.Marek reprezentuje sobą bardzo wysoki poziom artystyczny i umiejętności.Choć ciężko jest czasem nadążyć za Nim to i tak wiele mnie nauczył mając tak niewiele czasu na przekazanie wszystkich informacji- a jest ich sporo do przyswojenia, nie ukrywam ze wieczorami po pracy nadrabiam teorię w domu.). Inne przedmioty są też bardzo interesujące i muszę przyznać , że nie są stratą czasu jak np. zawodowy j. angielski na , którym bez stresu i na luzie Pani nauczyła nas ,w tak krótkim czasie całego nazewnictwa i czynności w języku ang.związanych z florystyką ! Zajęcia odbywają się na ul. Drukarskiej co bardzo ułatwia szybkie dotarcie komunikacją miejską. Dodatkowo o każdych zmianach oraz zajęciach zawsze przypomina nam Pani Dyrektor drogą sms-ową co jest bardzo przydatne.! Na każdych zajęciach praktycznych zapewniane są przez szkołę materiały. Aby powiększyć i wzbogacić nasze prace sami również przynosimy materiał roślinny na zajęcia. Niektórzy pewnie powiedzą , że za darmo przecież miało być. Jest a darmo a to że nasz nauczyciel prosi nas o przyniesienie materiału moim zdaniem dobrze wpłynie na nasze późniejsze umiejętności dostrzegania , że wokół nas jest wiele interesujących roślin, które często wydają się zwykłym chwastem a w rzeczywistości w połączeniu z innym materiałem tworzy piękną kompozycję, którą można później sprzedać- a o to w tym chodzi przecież aby pokazać i sprzedać swoje umiejętności. Dodatkowym plusem jest możliwość połączenia macierzyństwa z nauką. Jak przyszłam na pierwsze zajęcia to bez problemu Pani Dyrektor użyczyła mi pomieszczenia gdzie na spokojnie mogłam nakarmić swoje maleństwo (które przywoził mi mąż) i wrócić po na zajęcia nie stresując się , że ktoś będzie miał jakieś ale!Serdecznie polecam tą szkołę! MAJKA.VIP

Napisał(a): ~Belfer -

Kochani poświęciłam sporo czasu na odczytanie wszystkich stron forum i dochodzę do jednego wniosku - większość komentarzy piszą o sobie same szkoły! Zachwalają swoje placówki i oczerniają inne. Konkurencja przechodzi sama siebie. Po pierwsze mentalność Polaka jest taka, że wylewamy swoje żale i pretensje z powodu nerwów, zemsty a do głowy nam nie przyjdzie aby poświęcić czas na pozytywne opinie (delikatnie mówiąc bo CREATIVE to już przesadził z przechwałkami na swój temat hahaha).
Opowiem Wam jak przez wiele lat jako młody nauczyciel, który nie miał znajomości aby otrzymać etat w publicznej szkole, zatrudniałam się w szkołach policealnych i znam od podszewki wiele z nich..
Najdłużej na rynku i chyba jako w ogóle pierwsza otwarta tego typu szkoła to jest Cosinus. Dzięki temu mają doświadczenie i nie są skąpi ale działają jak hurtownia a tam gdzie idzie się na ilość to nie idzie na jakość. Dawna AP Edukacja obecnie ATUT to już nie powinna nazywać się szkołą i totalnie upadła na dno. Zmienił się zarząd (AP Edukacja oszukała nauczycieli i nie wypłacała przez pół roku pensji planując zamknięcie) a wraz z nim wszystko co szkoła powinna sobą reprezentować. Kolejnym "kwiatem" jest NOVA. Coś okropnego, oni w ogóle nie nastawiają się na nauczanie a jedynie robienie pieniędzy. Straszna rotacja pracowników, kadry i kierownictwa. Słuchacze na zajęciach praktycznych nie ma żadnych pomocy naukowych ani materiałów np. kosmetyczka poza wodą w kranie nie ma żadnych kosmetyków bo znowu zmienił się kierownik i nie miał kto kupić.FUTURA - już nie istnieje,ale ogromna szkoda ponieważ mieli wspaniałą dyrektorkę. Słyszałam, że obecnie ona pełni tę funkcję w Edukacja 4U. W Edukacja4u są świetnie wyposażone, profesjonalne pracownie dla kosmetyki i masażu. Godna polecenia bo ta szkoła ma bardzo dużo słuchaczy na kierunku technik usług kosmetycznych a to o czymś świadczy. Skoro już przeszłam do pochwał to warto wspomnieć, że każdy miłośnik zwierzaków powinien zapisać się do KSI. Ta szkoła kładzie głównie nacisk na nauczanie weterynarii. TEB - kierunki medyczne i opiekuńcze mają u nich powodzenie zapewne dlatego że nie skąpią na sprzęt i wyposażenie.
Reasumując: taki twór jak POLICEALNA SZKOŁA oferująca wiele zawodów/kierunków do wyboru nie może być dobra we wszystkim. Uważam że każda specjalizuje się a przynajmniej powinna, w danym zawodzie. Wtedy wiedzielibyście którą wybrać zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Niestety jeśli ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego. Mam nadzieję, że pomogłam choć zostawiłam sobie kilka informacji na przyszłość. Jeśli macie pytania i jesteście ciekawi szczegółów to pytajcie. Pozdrawiam

Napisał(a): ~Kaska -

Ja jeśli miałbym wybierać między szkołą która działa ok. 20 lat na rynku a taką która ma rok, to zdecydowanie wybrałabym to pierwsze.

Napisał(a): ~sluchaczkakrk -

ja polecam Centrum Edukacji Creative na Długiej w Krakowie, zobaczcie opinie na google tej szkoły srednia ocen to 4,5 w porownaniu do innych szkół .... ja chodze wlasnie do creative, szkola nowa ma rok zaledwie i traktują ludzi z szacunkiem , plan zajec przy 1 zjeździe dostalam na caly juz semestr i ani razu sie nie zmienił .. bardzo polecam sale super zawsze w sekretariacie pomocni , bardzo duży poziom jesli chodzi o nauczanie ! polecam raz jeszcze !!!!