32
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń113
  • Odpowiedzi17
  • Ocen na +57
32 ppt ?

"Dobra Zmiana" cz 4. (18)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

"Dobra Zmiana" cz 4.

Napisał(a): madox66 -

Witam,temat jak najbardziej na czasie,PIS potrzebuje pieniędzy i szuka ich wszędzie,pod pozorem ekologii praktycznie zlikwidował sprzedaż miału węglowego który w mojej miejscowości opalanych jest 60% gospodarstw domowych.Nie dość że cena wzrosła z 550zł za tonę jaka była w zeszłym roku do 700 obecnie to jeszcze go nie ma na składach.Dostawcy glośno oskarżają rząd o forsowanie cen.
A co wy o tym sądzicie?

Nadmieniam ,pomny wcześniejszych tematów że posty personalne ,wulgarne i spamerskie bedę zgłaszał do usunięcia.
INTERIA.PL

Re: "Dobra Zmiana" cz 4.

Napisał(a): ~Dedal -

Ja mieszkam jakieś 3 km od lasu , więc nie mam problemu z drzewem do pieca , jadę rowerem z wózkiem pod wieczór , do lasu zetnę sobie drzewko w domu porąbię i mam opał za darmo . Trzeba kombinować , to jest kraj , kombinatorów oszustów i wydrwigroszów , trzeba się umieć w nim poruszać . jak tego nie potrafisz zginiesz w sensie organizacyjno gospodarczym , albo będziesz biedować . Sam pewnie wiesz że PIS , żąda płacić abonament nawet od babć 65 letnich które mają po 1000 zł emerytury .To trzeba zorganizować opał tak żeby za niego nie płacić .

~Dedal Ja mieszkam jakieś 3 km od lasu , więc nie mam problemu z drzewem do pieca , jadę rowerem z wózkiem pod wieczór , do lasu zetnę sobie drzewko w domu porąbię i mam opał za darmo . Trzeba kombinować , to jest kraj , kombinatorów oszustów i wydrwigroszów , trzeba się umieć w nim poruszać . jak tego nie potrafisz zginiesz w sensie organizacyjno gospodarczym , albo będziesz biedować . Sam pewnie wiesz że PIS , żąda płacić abonament nawet od babć 65 letnich które mają po 1000 zł emerytury .To trzeba zorganizować opał tak żeby za niego nie płacić .
No cóż ja też mieszkam nie daleko od lasu ale do pieca miałowego drewno nie za bardzo sie nadaje;tutaj nawet największy cwaniak nie przykombinuje.a cena miału poraża.Niestety doszła już do ceny węgla który o pieców mialowych z dmuchawą się nie nadaje.

slow
madox66
slow Ciężko się mi odnieść, bo nie palę ani miałem ani węglem. Palę lucky strike;D

Myślę że jeszcze więcej niespodzianek nas czeka.
Slow,ja osiem lat temu paliłem Goldeny,teraz jestem zdrowszy i kasy sporo pozostaje:)
No niby tak. Ale za to nie palisz Goldenów;D Żałuj;-)
Nie żałuję,wystarczy mi że palę...w piecu.

Napisał(a): Laila44 -

madox66
slow
madox66
slow Ciężko się mi odnieść, bo nie palę ani miałem ani węglem. Palę lucky strike;D

Slow,ja osiem lat temu paliłem Goldeny,teraz jestem zdrowszy i kasy sporo pozostaje:)
Mnie kupowanie opału na szczęście nie dotyczy. Mieszkanie 50m. ciepło z kaloryferów ale już znowu poszło centralne w górę.Domek całoroczny na działce 8 ar.jest mały,nie ma przyłącza do gazu tylko prąd.Poznać to po portfelu tyle że zimą bardzo tam nie jeżdzimy tylko żeby ogrzać mury od czasu do czasu.

Laila44
madox66
slow
madox66

Mnie kupowanie opału na szczęście nie dotyczy. Mieszkanie 50m. ciepło z kaloryferów ale już znowu poszło centralne w górę.Domek całoroczny na działce 8 ar.jest mały,nie ma przyłącza do gazu tylko prąd.Poznać to po portfelu tyle że zimą bardzo tam nie jeżdzimy tylko żeby ogrzać mury od czasu do czasu.
Ogrzanie domu w zeszlym sezonie kosztowalo mnie 3 tyś a w tym muszę wydać3,8 tyś.czyli wzrost o 20 pare procent. A takich jak ja sa miliony.I nadal mamy sie cieszyć z :"dobrej zmiany?" No to ja juz wolę "Polskę w ruinie"

Napisał(a): Laila44 -

madox66
Laila44
madox66
slow
madox66

Ogrzanie domu w zeszlym sezonie kosztowalo mnie 3 tyś a w tym muszę wydać3,8 tyś.czyli wzrost o 20 pare procent. A takich jak ja sa miliony.I nadal mamy sie cieszyć z :"dobrej zmiany?" No to ja juz wolę "Polskę w ruinie"
Z okna mojego pokoju widzę komin i szyb kopalni. To co PO zaczęła robić z kopalniami a teraz dobra zmiana to wnet odbije nam się czkawką.Żeby to wszystko zrozumieć dlaczego węgiel jest drogi, dlaczego naraz kopalnie są nierentowne,palenie węglem, mułem, miałem jest szkodliwe to bym musiała cały artykuł napisać.46 lat mieszkam w tym środowisku i wiem co jest prawdą a co podaje się do wiadomości obywatelom.Wyniszczyć wszystko i uzależnić się od sąsiadów, zrozumiemy swoją głupotę jak będzie za póżno.Kopalnia Morcinek koło Cieszyna dawno zamknięta a była nowa, podobno nie było węgla to po co ją "budowali" zeby za pare lat ją zamknąć.Czesi fedrują aż na naszej Polskiej stronie i wydobywają wegiel którego niby ma nie być.

Napisał(a): ~Ferdek -

Laila44
madox66
Laila44
madox66
slow
madox66

Z okna mojego pokoju widzę komin i szyb kopalni. To co PO zaczęła robić z kopalniami a teraz dobra zmiana to wnet odbije nam się czkawką.Żeby to wszystko zrozumieć dlaczego węgiel jest drogi, dlaczego naraz kopalnie są nierentowne,palenie węglem, mułem, miałem jest szkodliwe to bym musiała cały artykuł napisać.46 lat mieszkam w tym środowisku i wiem co jest prawdą a co podaje się do wiadomości obywatelom.Wyniszczyć wszystko i uzależnić się od sąsiadów, zrozumiemy swoją głupotę jak będzie za póżno.Kopalnia Morcinek koło Cieszyna dawno zamknięta a była nowa, podobno nie było węgla to po co ją "budowali" zeby za pare lat ją zamknąć.Czesi fedrują aż na naszej Polskiej stronie i wydobywają wegiel którego niby ma nie być.
Węgiel jest tylko wydobywanie w dzisiejszej realnej sytuacji politycznej jest nie opłacalny bo na węglu zarabiają głównie pośrednicy państwowi . Kopalniom płacą za wydobycie 1 tony węgla od 400 do 450 zł a pośrednik państwowy na składzie węgla bierze drugie tyle tylko za to że ma ten węgiel przewieziony koleją na skład . A górnik musi za te 400 zł , opłacić , energetykę , paliwa , smary , pracę ludzi , dyrekcję , związki zawodowe ,kupić sprzęt do wydobycia , części zapasowe , za 400 zł się nie da i kopalnie wolą zamknąć . A węgiel sprowadzać z zagranicy po wyższej cenie , a i tak na składach zarobią tą samą kasę bez wysilania się .

Napisał(a): ~gość -

madox66
~Dedal Ja mieszkam jakieś 3 km od lasu , więc nie mam problemu z drzewem do pieca , jadę rowerem z wózkiem pod wieczór , do lasu zetnę sobie drzewko w domu porąbię i mam opał za darmo . Trzeba kombinować , to jest kraj , kombinatorów oszustów i wydrwigroszów , trzeba się umieć w nim poruszać . jak tego nie potrafisz zginiesz w sensie organizacyjno gospodarczym , albo będziesz biedować . Sam pewnie wiesz że PIS , żąda płacić abonament nawet od babć 65 letnich które mają po 1000 zł emerytury .To trzeba zorganizować opał tak żeby za niego nie płacić .
No cóż ja też mieszkam nie daleko od lasu ale do pieca miałowego drewno nie za bardzo sie nadaje;tutaj nawet największy cwaniak nie przykombinuje.a cena miału poraża.Niestety doszła już do ceny węgla który o pieców mialowych z dmuchawą się nie nadaje.
Pieców miałowych nie ma są kotły a palić możesz groszkiem zwracając uwagę aby powietrze z dmuchawy było na minimum lub wyciąć otwór w pokrywie popielnika i zastosować miarkownik ciągu czyli palić na uszczelnionej i odłączonej dmuchawie z wolnym dopływem powietrza.Koszty takiego palenia są zbliżone do palenia miałem a co najważniejsze 1 zasyp starcza na 24 godziny a nie jak miałowy na 12 godzin.
« Wróć do tematów
Do góry strony: "Dobra Zmiana" cz 4.