Reklama

65
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi49
  • Ocen na +1
65 ppt ?

Dobre kryminały (50)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Dobre kryminały

Napisał(a): -

Hej,

Jakie dobre kryminały polecacie???
Uwielbiam ten gatunek, ale w sumie, kiedy mowa o kryminałach wszyscy mówią tylko o A. Christi. Może znacie coś mniej popularnego? Jakieś sprawdzone tytuły? Ja czekam na nowy kryminał Umberto Eco Cmentarz w Pradze. Zapowiada się świetnie, ale w księgarniach dopiero od listopada, więc czymś muszę się zająć do tego czasu :)
Będę wdzięczna za propozycje :)
INTERIA.PL

Re: Dobre kryminały

Napisał(a): Gość -

Jeżeli chodzi o kryminały skandynawskie to chyba w merlinie jest na nie teraz spora promocja. Ja czytałam Mankella, w sumie tylko jedną książkę "Fałszywy trop" i jak najbardziej polecam.

Jeżeli chodzi o Umberto Eco to do lektury jego ksiązek chyba nie ma co zachęcać ;) Ja czekam z niecierpliwością na Cmentarz w Pradze.

Jak kryminały to Agatha Christie i m.in "Czarna kawa" oraz oczywiście "Morderstwo w Orient Expressie". Na Christie się chyba jeszcze nie zawiodłem więc gorąco polecam.

Gość
Jeżeli chodzi o Umberto Eco to do lektury jego ksiązek chyba nie ma co zachęcać ;) Ja czekam z niecierpliwością na Cmentarz w Pradze.
Zgadzam się z przedmówcą. Umberto Eco jest mistrzem. Chociaż nie wiem czy tak długa przerwa od pisania powieści, bo chyba z 6 lat mija od kiedy wydał jakąś powieść, nie wpłynie na jakość tej książki.

Napisał(a): Kasiorektasiorek -

Gość Jak kryminały to Agatha Christie i m.in "Czarna kawa" oraz oczywiście "Morderstwo w Orient Expressie". Na Christie się chyba jeszcze nie zawiodłem więc gorąco polecam.

Gość
Zgadzam się z przedmówcą. Umberto Eco jest mistrzem. Chociaż nie wiem czy tak długa przerwa od pisania powieści, bo chyba z 6 lat mija od kiedy wydał jakąś powieść, nie wpłynie na jakość tej książki.
Co do Agathy Christie to mistrzyni kryminałów. Nie ma chyba lepszych. Szczególnie "Czarna Kawa" i "Morderstwo w Orient Expressie". Chociaż kryminałów raczej nie czytam.

Jeżeli chodzi o wielki "come back" Umberto Eco to pewna jestem, że ta powieść "Cmentarz w Pradze" będzie trzymała poziom, ale nie jestem pewna, czy to przypadkiem nie jest po prostu próba przypomnienia o sobie ze strony Umberto Eco. Niemniej jednak bardzo bym się cieszyła, gdyby to był jednak jego powrót. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać i przekonać się samemu, jak to będzie. :)

Z tego co czytałam i słyszałam to Cmentarz w Pradze jak najbardziej trzyma poziom. Wydaje mi się, że jeżeli ktoś dobrze pisze to długa przerwa w twórczości nie wpływa specjalnie jakość tekstu.

Poczekamy, przeczytamy, zobaczymy :) 2 listopada już całkiem niedługo, więc czekam na dyskusję po przeczytaniu lektury. Mam nadzieję, że będzie o czym pisać, tymczasem sięgam po.... Cejrowskiego ;) Tak dla odmiany po ciągłym czytaniu kryminałów

Napisał(a): -

Jestem przekonana, że Eco trzyma poziom. To jest człowiek okrzyknięty przez niektórych mistrzem, więc po prostu nie pozwoliłby sobie na wydanie shitu. No a po drugie wystarczy trochę poszperać w necie i poszukać recenzji - generalnie panuje jeden wielki zachwyt, co widać nawet na naszym forum.

No ale wracając, to jakie jeszcze kryminały uważacie za najlepsze??? Póki co zdecydowałam się na szukanie czegoś skandynawskiego :)

Ze skandynawskich to polecam Mankella. Fenomenalne książki pisze, niedawno nawet wyszło coś nowego.
Jeżeli chodzi o Eco, to zupełnie się zgadzam - "Imię Róży" było świetne. O "Cmentarzu w Pradze" też słyszałam sporo dobrego. Podobno książka nie jest wcale "ciężka", główny bohater jest antysemitą, ale w sumie nic więcej nie wiem. Osobiście mam zamiar ją przeczytać, bo na żadnej książce Umberto Eco póki co się nie zawiodłam

Przyznam szczerze, że coraz częściej słyszę o skandynawskich kryminałach i o Mankellu. Jak dotąd to na moich półkach królowała (i nadal króluje) Christie i Eco, ale może i sięgnę i po tego polecanego Mankella. Tylko przydałoby się poznać kilka sprawdzonych już tytułów. Jakieś propozycje?

Jeżeli chodzi o Mankella to wybór jest całkiem spory. Polecam "Fałszywy trop" i "Zapora" Z tego co sie orientuje, w księgarniach własnie pojaiwło sie cos nowego, ale tytułu nie znam.

A co z Eco polecasz??? Ja czytałem "Imię Róży" i byłem zachwycony, ale nie wiedziałem, że eco napisał jeszcze inne kryminały.
Coraz głośniej jest o "Cmentarzu w Pradze" Chyba też zdecyduje się przeczytać.

Dziękuję za informację. Tytuły zapisałam sobie na liście książek do przeczytania :) W sumie Mankell dla mnie to nowość, więc pewnie sięgnę po którąś z wymienionych w najbliższym czasie. Co do samego Eco, to powiem szczerze, że nie czytałam tylu jego dzieł by móc polecić Ci ich wiele. Niemniej jednak nie wydaje mi się, by na liście powieści Umberto Eco widniało wiele kryminałów. Na pewno "Imię Róży", o którym już wspomniano nie raz i "Wahadło Foucaulta" są na pierwszy rzut oka powieściami kryminalnymi, - a przynajmniej posiadają wątek kryminalny. :)

Napisał(a): marasbone -

Fajny kryminał/thriller nawet z elementami horroru widziałem na e-book.impulsoficyna.pl. "Grzechotka" - bardzo fajna i wciągająca powieść, "Poznań, współczesna sceneria, wyraźnie zarysowana przestrzeń miasta. Młoda, samotna kobieta budzi się półprzytomna, świat wokół niej się zamazuje. I wtedy zaczyna się koszmar: dziewczyna jest, a raczej była w zaawansowanej ciąży. Teraz dziecka nie ma...." tyle wystarczy tytułem wstępu, moim zdaniem jedna z lepszych książek jakie czytałem
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • super kryminay opinie
  • dobra kryminal forum
  • dobry kryminal forum
  • nalepsze kriminaly forum
  • ciekawe kryminay
  • fajne skandynawskie kryminaly
  • Jakie fajne skandynawskie kryminay
  • znacie jaki dobry krymina
  • dobre kryminay
  • ciekawe kryminały