Reklama

56
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi43
  • Ocen na +0
56 ppt ?

Dobre kryminały (44)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Dobre kryminały

Napisał(a): -

Hej,

Jakie dobre kryminały polecacie???
Uwielbiam ten gatunek, ale w sumie, kiedy mowa o kryminałach wszyscy mówią tylko o A. Christi. Może znacie coś mniej popularnego? Jakieś sprawdzone tytuły? Ja czekam na nowy kryminał Umberto Eco Cmentarz w Pradze. Zapowiada się świetnie, ale w księgarniach dopiero od listopada, więc czymś muszę się zająć do tego czasu :)
Będę wdzięczna za propozycje :)
INTERIA.PL

Re: Dobre kryminały

Napisał(a): Gość -

Jeżeli chodzi o kryminały skandynawskie to chyba w merlinie jest na nie teraz spora promocja. Ja czytałam Mankella, w sumie tylko jedną książkę "Fałszywy trop" i jak najbardziej polecam.

Jeżeli chodzi o Umberto Eco to do lektury jego ksiązek chyba nie ma co zachęcać ;) Ja czekam z niecierpliwością na Cmentarz w Pradze.

Jak kryminały to Agatha Christie i m.in "Czarna kawa" oraz oczywiście "Morderstwo w Orient Expressie". Na Christie się chyba jeszcze nie zawiodłem więc gorąco polecam.

Gość
Jeżeli chodzi o Umberto Eco to do lektury jego ksiązek chyba nie ma co zachęcać ;) Ja czekam z niecierpliwością na Cmentarz w Pradze.
Zgadzam się z przedmówcą. Umberto Eco jest mistrzem. Chociaż nie wiem czy tak długa przerwa od pisania powieści, bo chyba z 6 lat mija od kiedy wydał jakąś powieść, nie wpłynie na jakość tej książki.

Napisał(a): Kasiorektasiorek -

Gość Jak kryminały to Agatha Christie i m.in "Czarna kawa" oraz oczywiście "Morderstwo w Orient Expressie". Na Christie się chyba jeszcze nie zawiodłem więc gorąco polecam.

Gość
Zgadzam się z przedmówcą. Umberto Eco jest mistrzem. Chociaż nie wiem czy tak długa przerwa od pisania powieści, bo chyba z 6 lat mija od kiedy wydał jakąś powieść, nie wpłynie na jakość tej książki.
Co do Agathy Christie to mistrzyni kryminałów. Nie ma chyba lepszych. Szczególnie "Czarna Kawa" i "Morderstwo w Orient Expressie". Chociaż kryminałów raczej nie czytam.

Jeżeli chodzi o wielki "come back" Umberto Eco to pewna jestem, że ta powieść "Cmentarz w Pradze" będzie trzymała poziom, ale nie jestem pewna, czy to przypadkiem nie jest po prostu próba przypomnienia o sobie ze strony Umberto Eco. Niemniej jednak bardzo bym się cieszyła, gdyby to był jednak jego powrót. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać i przekonać się samemu, jak to będzie. :)

Z tego co czytałam i słyszałam to Cmentarz w Pradze jak najbardziej trzyma poziom. Wydaje mi się, że jeżeli ktoś dobrze pisze to długa przerwa w twórczości nie wpływa specjalnie jakość tekstu.

Poczekamy, przeczytamy, zobaczymy :) 2 listopada już całkiem niedługo, więc czekam na dyskusję po przeczytaniu lektury. Mam nadzieję, że będzie o czym pisać, tymczasem sięgam po.... Cejrowskiego ;) Tak dla odmiany po ciągłym czytaniu kryminałów

Napisał(a): -

Jestem przekonana, że Eco trzyma poziom. To jest człowiek okrzyknięty przez niektórych mistrzem, więc po prostu nie pozwoliłby sobie na wydanie shitu. No a po drugie wystarczy trochę poszperać w necie i poszukać recenzji - generalnie panuje jeden wielki zachwyt, co widać nawet na naszym forum.

No ale wracając, to jakie jeszcze kryminały uważacie za najlepsze??? Póki co zdecydowałam się na szukanie czegoś skandynawskiego :)

Ze skandynawskich to polecam Mankella. Fenomenalne książki pisze, niedawno nawet wyszło coś nowego.
Jeżeli chodzi o Eco, to zupełnie się zgadzam - "Imię Róży" było świetne. O "Cmentarzu w Pradze" też słyszałam sporo dobrego. Podobno książka nie jest wcale "ciężka", główny bohater jest antysemitą, ale w sumie nic więcej nie wiem. Osobiście mam zamiar ją przeczytać, bo na żadnej książce Umberto Eco póki co się nie zawiodłam
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • super kryminay opinie
  • Jakie fajne skandynawskie kryminay
  • znacie jaki dobry krymina
  • dobre kryminay
  • dobra kryminal forum
  • ciekawe kryminały
  • dobre kryminaly ksiazki forum
  • najlepsze kryminały
  • jakie znacie dobre kryminaly?
  • świetne kryminały