Dobrze płatne i przyszłościowe zawody, których nikt nie chce wykonywać (1054)

Dobrze płatne i przyszłościowe zawody, których nikt nie chce wykonywać

Temat dotyczy artykułu: Dobrze płatne i przyszłościowe zawody, których nikt nie chce wykonywać

Wydawałoby się, że w czasie kryzysu każda oferta pracy gwarantująca wyższe niż przeciętne wynagrodzenie, będzie cieszyła się powodzeniem. Okazuje się, że nie zawsze tak jest. Na polskim rynku pracy są zawody, których nikt nie chce wykonywać mimo wysokich zarobków czy dobrych prognoz danej branży na przyszłość. Jakie to zawody i dlaczego brakuje chętnych do ich wykonywania?

Komentarze (1054)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Pracodawca -

Jestem pracodawca i niestety nie moge znalezc dobrego pracownika . U mnie mozna zarobic duzo, ale trzeba chciec. Niestety w Polsce nie ma ludzi chcacych zarobic. Kazdy przychodzi do pracy, aby odwalic 8 godzin i isc do domu. Zadnej inicjatywy, żadnej checi do pracy. Nic od siebie. Zadna motywacja nie jest mile widziana. Daj... do przyszlam do pracy. A ze 10 razy wychodze na papierosa i 3 razy dziennie jem jedno sniadanie za kazdym razem przez 45 min, to sie nie czepiaj, bo mi wolno. Taki jest polski pracownik we wlasnym kraju, niestety. I biadolic i plakac - to potrafia najlepiej
Odpowiedzi (75)

Napisał(a): Obywatelka -

Mój 22 letni syn po LO nie zdał matury i stwierdził że właściwie nie ma ambicji wielkich. Chciałby zostać elektrykiem lub hydraulikiem i tu zaczęły się schody bo jest brak kształcenia ustawicznego w tych kierunkach np. jako szkoła policealna ale taka która zapewnia też praktyki. Kursy owszem są ale też z teorii a praktykę trzeba sobie samemu zorganizować co okazuje się nie do wykonania bo nikt nie chce nikogo uczyć tylko szuka młodego, silnego ale z praktyką!
W tym kraju a zwłaszcza za rządów POwskich wszystko się niszczy reformuje a dla zwykłych obywateli to jedno wielkie błędne koło!
Odpowiedzi (23)

Napisał(a): Świetlik -

Piszecie bzdury ,ze sprzataczka to dobry zawód. Ja pracuje jako sprżatajaca i jakos nie mam powodów do zadowolenia. Najniższa płaca z całego zakładu,najniższa premia,najmniejsze karpiowe na świeta,najniższa kwota zpodziału z zysku. Dyskryminacja na każdym kroku. Począwszy od szatni i szafek a skończywszy na tym ze musimy sie prośic o wszystko. Dla nas nie ma wody mineralnej latem ani nie jest właczona klimatyzacja gdy jest zimno. Sprzątaczka nie jest postrzegana jako człowiek. My nie musimy więcej zarabiać,nie musimy płacic rachunków nie musimy jeść bo przecież sprzataczka to nie człowiek....Prawda jest taka że bez sprzataczek żaden zakład żadna firma sobie nie poradzi...My nie przynosimy brudu z domu...my sprzatamy po tych co świnią
Odpowiedzi (7)

Napisał(a): Leszek -

Odpowiedzcie mi na proste pytanie, skoro wszyscy tu tak biadolą, że zarabiają tysiaka miesięcznie, że "bida", że dzieci o suchym chlebie, itd, to kto przed jakimkolwiek dłuższym weekendem robi te tłumy pod marketami ?, kto zapycha parkingi, kto ustawia się w gigantycznych kolejkach do kas z wypchanymi po brzegi wózkami ?
KTO ?
Ufoludki ???
Odpowiedzi (13)

Napisał(a): gość -

Dlaczego mówi się że lekarze zarabiają 2500 zł.?i oczywiscie ich ciągle brakuje .Tak może i jest ale nikt nie pisze że ta kwota to podstawa, Nie doliczają przychodni ,i dyżurów za ktory bierze wiecej niz najniższa krajowa ,Te sprzątaczki i inni nie widza takich pieniedzy ktore oni dostaja za 1 DYŻUR .DLATEGO TAK SIE WPYCHAJA NA NIE ,a WIZYTY DOMOWE JUZ NIE WSPOMNE ,bo to oczywiscie nie panstwowa pensja ,tylko prywatna .
Odpowiedź (0)
Odpowiedź (0)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): bob xxl -

Zbiór głupot wytrzęsionych z rękawa, albo skopiowanych z zachodnich doniesień...
Oczywiście, że fachowcy od robót instalacyjnych są ciągle potrzebni i będzie ich potrzeba w miarę rozwoju rynku, ale ileż do kn potrzeba babć klozetowych! Zaś w branży medycznej to,że się starzejemy wcale nie wpływa na zapotrzebowanie na geriatrów itp. bo rynek usług medycznych zupełnie nie rządzi się prawami rynku, zatem geriatrzy nie są potrzebni, ani nikt im lepiej nie zapłaci- podobnie podolodzy itp. Zero rozumu w tym opracowaniu.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Elektryk krakow -

Glupoty pisza ze elektromonter elektryk zarabia duzo 13zl na godzine na reke to duzo na wyjazdach po calej polsce max 16zl niepowarzni dziennikarze to wlasciciele takich firm owszem zarobia ale nie pracownicy jak nie polacy to ukraincy beda robic za 12zl
Odpowiedź (0)

Napisał(a): robaczek -

I bardzo dobrze. Polikwidowali zawodówki, bo nie było chętnych, bo zawody nie przyszłościowe. Zrobili młodym ludziom wodę z mózgu,(AWS, UW) wmówili, że tylko WYKSZTAŁCENIE to klucz do przyszłości. A pracodawca w dupie ma twoje wykształcenie, nikt nikomu nie płaci za to, że ma skrót przed nazwiskiem- jak nie potrafisz pracować, to nie zarobisz. W żadnej branży.
Odpowiedzi (4)
Dodaj komentarz