Dobrze płatne i przyszłościowe zawody, których nikt nie chce wykonywać (1067)

Dobrze płatne i przyszłościowe zawody, których nikt nie chce wykonywać

Temat dotyczy artykułu: Dobrze płatne i przyszłościowe zawody, których nikt nie chce wykonywać

Wydawałoby się, że w czasie kryzysu każda oferta pracy gwarantująca wyższe niż przeciętne wynagrodzenie, będzie cieszyła się powodzeniem. Okazuje się, że nie zawsze tak jest. Na polskim rynku pracy są zawody, których nikt nie chce wykonywać mimo wysokich zarobków czy dobrych prognoz danej branży na przyszłość. Jakie to zawody i dlaczego brakuje chętnych do ich wykonywania?

Komentarze (1067)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Przemek1986 -

Ja mam tytuł magistra historii i dwie podyplomówki i nie mogę dostać pracy w swoim zawodzie czyli nauczyciel historii I co mam robić Za granicę nie wyjade bo nie zmam języków Ale głupoty piszę w tym artykule Powinno być więcej pracy dla nauczycieli :((((
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): ja -

zapomnieliście o pielęgniarkach już teraz bardzo ich brakuje w Polsce najmniej wg innych krajów UE nawet w Rumunii więcej płaca pielęgniarkom! Interio obudż się i nie pisz o babciach klozetowych,!
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): Świetlik -

Piszecie bzdury ,ze sprzataczka to dobry zawód. Ja pracuje jako sprżatajaca i jakos nie mam powodów do zadowolenia. Najniższa płaca z całego zakładu,najniższa premia,najmniejsze karpiowe na świeta,najniższa kwota zpodziału z zysku. Dyskryminacja na każdym kroku. Począwszy od szatni i szafek a skończywszy na tym ze musimy sie prośic o wszystko. Dla nas nie ma wody mineralnej latem ani nie jest właczona klimatyzacja gdy jest zimno. Sprzątaczka nie jest postrzegana jako człowiek. My nie musimy więcej zarabiać,nie musimy płacic rachunków nie musimy jeść bo przecież sprzataczka to nie człowiek....Prawda jest taka że bez sprzataczek żaden zakład żadna firma sobie nie poradzi...My nie przynosimy brudu z domu...my sprzatamy po tych co świnią
Odpowiedzi (8)

Napisał(a): Pracodawca -

Jestem pracodawca i niestety nie moge znalezc dobrego pracownika . U mnie mozna zarobic duzo, ale trzeba chciec. Niestety w Polsce nie ma ludzi chcacych zarobic. Kazdy przychodzi do pracy, aby odwalic 8 godzin i isc do domu. Zadnej inicjatywy, żadnej checi do pracy. Nic od siebie. Zadna motywacja nie jest mile widziana. Daj... do przyszlam do pracy. A ze 10 razy wychodze na papierosa i 3 razy dziennie jem jedno sniadanie za kazdym razem przez 45 min, to sie nie czepiaj, bo mi wolno. Taki jest polski pracownik we wlasnym kraju, niestety. I biadolic i plakac - to potrafia najlepiej
Odpowiedzi (76)

Napisał(a): Leszek -

Odpowiedzcie mi na proste pytanie, skoro wszyscy tu tak biadolą, że zarabiają tysiaka miesięcznie, że "bida", że dzieci o suchym chlebie, itd, to kto przed jakimkolwiek dłuższym weekendem robi te tłumy pod marketami ?, kto zapycha parkingi, kto ustawia się w gigantycznych kolejkach do kas z wypchanymi po brzegi wózkami ?
KTO ?
Ufoludki ???
Odpowiedzi (16)

Napisał(a): PEPE -

Lekarz-podolog? Naprawdę jest taka specjalizacja?Chyba kosmetyczka-podolog,czyli pielęgnacja paznokci. Zgadzam się bardzo potrzebna specjalność.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): gość -

Dlaczego mówi się że lekarze zarabiają 2500 zł.?i oczywiscie ich ciągle brakuje .Tak może i jest ale nikt nie pisze że ta kwota to podstawa, Nie doliczają przychodni ,i dyżurów za ktory bierze wiecej niz najniższa krajowa ,Te sprzątaczki i inni nie widza takich pieniedzy ktore oni dostaja za 1 DYŻUR .DLATEGO TAK SIE WPYCHAJA NA NIE ,a WIZYTY DOMOWE JUZ NIE WSPOMNE ,bo to oczywiscie nie panstwowa pensja ,tylko prywatna .
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): samozatrudniony -

co za bezmiar bredni ekspert Małgorzata Majewska !!! Chętnie sam zrobię mieszkanie za 2000,00 wcale nie ma takich zleceń, bo najczęściej robia takie rzeczy szeptana reklamą prywatnie pracownicy majacy etat 7-15 i niezła wyplatę z zapłaconym ZUSem, w godzinach pracy w kombinezonach i autami firmowymi robią sobie zakupy w hurtowniach, a max. 15.30 i soboty trzepia fuchy zakładowymi narzędziami , nie mają żadnego szefa który by ich doił, zlecający nie potrzebuja rachunków, na robociznę bo od dłuższego czasu ich odliczanie jest robione dziwnym kluczem w PIT, a faktury na materiał płaci klient któremu oni otwierają tylko wuzetkę. Tak działają wszystkie branże instalacyjne. Nie ma szans aby firma placąca składki i podatki zaistniała są bezkonkurencyjni.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Obywatelka -

Mój 22 letni syn po LO nie zdał matury i stwierdził że właściwie nie ma ambicji wielkich. Chciałby zostać elektrykiem lub hydraulikiem i tu zaczęły się schody bo jest brak kształcenia ustawicznego w tych kierunkach np. jako szkoła policealna ale taka która zapewnia też praktyki. Kursy owszem są ale też z teorii a praktykę trzeba sobie samemu zorganizować co okazuje się nie do wykonania bo nikt nie chce nikogo uczyć tylko szuka młodego, silnego ale z praktyką!
W tym kraju a zwłaszcza za rządów POwskich wszystko się niszczy reformuje a dla zwykłych obywateli to jedno wielkie błędne koło!
Odpowiedzi (23)
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz