Dochodzenie wierzytelności od kontrahentów dłużnika (30)

Temat dotyczy artykułu: Dochodzenie wierzytelności od kontrahentów dłużnika

Podstawowym ryzykiem związanym z udzielaniem kredytu kupieckiego, czyli sprzedaży z odroczonym terminem płatności, jest możliwość braku otrzymania zapłaty za zbywany towar czy świadczoną usługę. Niestety, w obrocie gospodarczym funkcjonują także podmioty, które już na etapie zawarcia umowy nie zamierzają jej wykonać. Sposobem na uzyskanie od nich należności może być dochodzenie wierzytelności od ich kontrahentów.

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Darek -

Komornicy powinni przestać istnieć powinna powstać policja przedsiębiorcza która bedzie reagowała na skargi przedsiębiorców i bez powiadomienia skutecznie naprawiała bedy lub przewinienia drugiej strony a w zamian za to każdy przedsiębiorca bedzie zmuszony uiszczać opłatę 200 zł miesięcznie . Policja ta powinna mieć prawo do korzystania z wszelakich środków prawnych które doprowadza do skutecznego zakończenia sprawy ! Jeszcze jedno za nie zapłacony towar właściciel zabiera z budowy lub jest dzierżawiony do momentu zakończenia sprawy , za nie zapłacona usługę wykonawca staje sie właścicielem odpowiedniej czesci np obiektu . Sytuacja to w sposób natychmiastowy wyprostuje 80% spraw które obecnie trafiają do sadow .
Odpowiedź (0)

Napisał(a): mateusz -

Po co dłuższy preferencyjny ZUS? Wystarczy, że VAT, PIT i CIT nie zostaną podwyższone.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): GrupaDelegat -

Dlatego warto jeszcze przed uzyskaniem nakazu zapłaty zlecić działania firmie windykacyjnej. Jeśli nie uda się odzyskać pieniędzy na drodze polubownej to uzyska się pogląd na stan finansowy dłużnika co ułatwi później działania komornikowi.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Sebastian80 -

Już miałem dość samemu upominać się o swoje pieniądze. Prowadzę biznes i kontrahenci nieuczciwi niestety się zdarzają. Zacząłem korzystać z usług Kaczmarski Inkasso, są profesjonalni i skuteczni, a o to mi właśnie chodziło. Dzięki temu mam też mniej nerwów.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): Ssssss -

Gdyby w 89 roku prawo ustawili normalni ludzie dziś żyło by się normalnie. W Polsce lepiej żyje się złodziejom, to kto to polskie prawo ustawił?
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): M. -

Komornik-sromornik.Raz korzystałem jako wierzyciel i nie dość że dalej kasy nie mam to zostałem jeszcze obciążony nieskuteczną egzekucją.Musiałem pajacowi płacić za to że nic nie zrobił.Jak zadzwoniłem do kancelarii z pytanie co będzie jeśli nie zapłacę to mi odpowiedzieli że MNIE wejdą na konto bo oni przecież wysyłali listy i monitorowali.Kpina i tyle.
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): ZENADA -

czemu stosujecie cenzure nikogo nie obraziłem a ze komornicy NAJGORSZE SZUJEtto kazdy wie
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Biskup z Җymu -

slyszalem, ze najskuteczniejszymi komornikami sa ukraincy.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): LEWY 1903 -

Ja mam też dłużnika to mój były pracodawca Kamilek z miejscowości Cisk pod Goworowem koło Ostrołęki . Jest podwykonawcą na Warszawskim Wilanowie , zatrudnia ludzi płaci zaliczki i w większości to tyle - uważajcie na tego gościa .
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): lol -

baju , baju będziesz w raju.... osoby wymyślające prawo w naszym kraju to krótko mówiąc ludzie bez rozumu całkowicie oderwani od rzeczywistości !! a tak na marginesie - kto wymyślił w ogóle tzw "przelew" ??? towar sprzedany, usługa wykonana - gotówka i tyle !!! "kredyt kupiecki" - kompletna bzdura - proponuję aby państwo było GWARANTEM takich transakcji ! niech wypłacą co należne OSZUKANEMU - apotem niech ścigają i odzyskują od złodziejskiego oszusta. PROSTE ??
Odpowiedzi (4)
Dodaj komentarz