106
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń8 tys.
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +21
106 ppt ?

Dofinansowanie za piec a faktura. (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Dofinansowanie za piec a faktura.

Napisał(a): ~barcafan9 -

Witam, sprawa wygląda tak zmieniłem piec na gazowy. Wysłałem pismo o dofinansowanie, które mi uznali pozytywnie,że mi przysługuje. Jednak jest faktura zxa piec i ,,robocizne'' wystawiona na syna który mieszka wraz ze mną i jest zameldowany w tym mieszkaniu. Czy nie sprawia to jakiejś róznicy na kogo jest FVS wystawiona czy muszę jednak starać sie o korekte by było akurat na mnie bo ja jestem właścicielem domu. Czy nie wpływa to w jakiś sposób na decyzję ?
INTERIA.PL

Re: Dofinansowanie za piec a faktura.

Napisał(a): ireneo -

Ty zawarłeś umowę z gminą a nie syn.

~barcafan9 czyli jezeli faktura nie jest na mnie a pomimo on tu mieszka i jest tu zameldowany to mi nie przysługuje zwrot za to już ?
syn nie jest stroną w tym temacie. To formalnie współlokator. Ty masz tytuł do mieszkania współdzielnie z małżonkiem. Syn już nie.

a to nie przypuszczałem, że to sprawia jakąś różnice. Byłem przekonany, że wystarczy dokument zawierający, że dany piec został wymieniony.. tym bardziej, że to na współlokatora. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji, domagać sie wystawienia korekty lub noty faktury by była wystawiona na mnie ? Iż z tego wnioskuję, że tylko wtedy otrzymam zwrot tego..

~barcafan9 a to nie przypuszczałem, że to sprawia jakąś różnice. Byłem przekonany, że wystarczy dokument zawierający, że dany piec został wymieniony.. tym bardziej, że to na współlokatora. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji, domagać sie wystawienia korekty lub noty faktury by była wystawiona na mnie ? Iż z tego wnioskuję, że tylko wtedy otrzymam zwrot tego..
załóżmy, że coś zafakturowane siądzie. Może dojść do sporu a w konsekwencji zwrot synowi nakładów przy rizbiórce pieca i instalacji.

a jakiś wniosek hmm nie wiem.. darowizna wypisana na własność tego pieca na mnie przez syna ? Przeciez tu chodziło o budynek mieszkalny gdzie ma być piec. I widnieje miejsce gdzie on jest i adres jego jak i mój są takie same. Budynek mieszkalny. A dofinansowanie mialo tyczyć się WYMIANY KOTŁA NA EKO, a nie, ko za to ma płacić czy też na kogo faktura ma być wystawiona. Więc jak to tłumaczyć ?

Napisał(a): ~abc -

~barcafan9 a jakiś wniosek hmm nie wiem.. darowizna wypisana na własność tego pieca na mnie przez syna ? Przeciez tu chodziło o budynek mieszkalny gdzie ma być piec. I widnieje miejsce gdzie on jest i adres jego jak i mój są takie same. Budynek mieszkalny. A dofinansowanie mialo tyczyć się WYMIANY KOTŁA NA EKO, a nie, ko za to ma płacić czy też na kogo faktura ma być wystawiona. Więc jak to tłumaczyć ?
po pierwsze. syn nie jest stroną. domyślam się że umowa jest zawarta imiennie a nie przypisana do adresu.
po drugie syn nie jest właścicielem, jak się domyślam, nieruchomości. z prawnego punktu widzenia nie ma prawa do wykonywania na niej czynności budowlanych czy remontowych.
po trzecie. faktura wystawiona. korekta w tym przypadku nie jest możliwa. należy wystawić notę korygującą na zmianę kupującego.
po czwarte. domyślam się że piec został kupiony i zamontowany na obniżonym Vacie. syn nie będąc właścicielem nieruchomości, a tylko jej lokatorem, z fiskalnego punktu widzenia, nie miał prawa do poniesienia wydatków na cele budowlane z obniżonym Vatem.

Napisał(a): ~gość -

i jezeli faktura nie jest na mnie a pomimo on tu mieszka i jest tu za[b][/b]meldowany to mi nie przysługuje zwrot za to już ?[/cytat] Skorzystaj z rady prawnika ,A w potocznym języku to dofinnansowanie jest dla tego kto występuje warunkiem jest by właściciel mieszkania posiadał imienną fakturę , a pan jej nie posiada ! podnajemca pana syn może w każdej chwili jako właściciel pieca gazowego wymontować i sprzedać a pan nie !!!!! Dlatego niech pan nie kombinuje lecz poprosi syna na dokonanie korekty imienia na fakturze jeśli nazwisko jest to samo.

Napisał(a): ~gingamaria -

~anonim Ja mam umowę użyczenia nieruchomości podpisaną z moimi rodzicami i na tej podstawie ponoszę koszty, związane z nieruchomością.
Ja jestem jedynym wlascicielem domu,wymienilam piece na gazowy ale moja Gmina w Jaworniku Polskim nie ma pieniedzy na takie inwestycje dla mieszkańców.Uderzyła natomiast w fotowotanikę i takie tam rzeczy z kosmosu.....czyli od dupy strony.W piecach pali sie byle czym,wycina sie okoliczne lasy,wieczorami nie mozna okien otworzyc taki smród się roztacza dookoła.Jeden kraj a jakie podejscie do zatruwania ludzi i środowiska?

Napisał(a): ~Gość -

~abc][cytat kogo=~barcafan9 a jakiś wniosek hmm nie wiem.. darowizna wypisana na własność tego pieca na mnie przez syna ? Przeciez tu chodziło o budynek mieszkalny gdzie ma być piec. I widnieje miejsce gdzie on jest i adres jego jak i mój są takie same. Budynek mieszkalny. A dofinansowanie mialo tyczyć się WYMIANY KOTŁA NA EKO, a nie, ko za to ma płacić czy też na kogo faktura ma być wystawiona. Więc jak to tłumaczyć ?
po pierwsze. syn nie jest stroną. domyślam się że umowa jest zawarta imiennie a nie przypisana do adresu.
po drugie syn nie jest właścicielem, jak się domyślam, nieruchomości. z prawnego punktu widzenia nie ma prawa do wykonywania na niej czynności budowlanych czy remontowych.
po trzecie. faktura wystawiona. korekta w tym przypadku nie jest możliwa. należy wystawić notę korygującą na zmianę kupującego.
po czwarte. domyślam się że piec został kupiony i zamontowany na obniżonym Vacie. syn nie będąc właścicielem nieruchomości, a tylko jej lokatorem, z fiskalnego punktu widzenia, nie miał prawa do poniesienia wydatków na cele budowlane z obniżonym Vatem.[/cytat

Bzdury w kwestiach księgowych:
- faktura wymaga korekty, nie noty
- stawka montażu zalezna jest od obiektu, a nie nabywcy
« Wróć do tematów
Do góry strony: Dofinansowanie za piec a faktura.