106
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi43
  • Ocen na +0
106 ppt ?

dom drewniany czy murowany? (44)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: dom drewniany czy murowany?

Napisał(a): -

witam, a ja myślę że zarówno drewniany jak i murowany wymagają po latach renowacji, także jeśli chodzi o trwałość to już zależy od nas jak dbamy o taki domek. Przy drewnianym napewno zyskamy na większej powierzchni w środku ponieważ grubość ściany domku drewnianego jest mniejsza.

Napisał(a): Gość -

Witam
Jestem przedstawicielem handlowym firmy WOODHOME. Nasza firma zajmuje się budową domów z drewna, budujemy domki letniskowe i domy drewniane całoroczne. Zdobyte doświadczenie podczas kontraktów w Norwegii w którym to kraju są najlepsze i najbardziej sprawdzone technologie wykorzystywane w budownictwie szkieletowym pozwala nam na spełnienie marzeń oraz fantazji naszych Klientów. Nasze domki są energooszczędne ok 3x mniej opłat miesięcznych jak za domek murowany. Do ogrzewania takiego domku może wystarczyć tylko kominek (możliwość obejrzenia takiego domku naszej produkcji).Domki budujemy w ciągu 16 tygodmi od chwili podpisania umowy i dostajecie Państwo 30 lat gwarancji. Chętnie odpowiem na wszystkie Państwa pytania Mateusz Szczepura tel.kom.669-063-742

A jedna bym chyba wybrała dom murowany, ponieważ jest bardziej trwały. Tak oczywiście, że w domu drewnianym jest taki typowy klimacik, ale stawiajmy na funkcjonalność i długą żywotność. Też bym kiedyś chciała mieć taki swój prywatny domek letniskowy, gdzieś poza miastem. wtedy można ucieć od tego całego zgiełku jaki ma się na codzień w dużym mieście.

Ostatnio coraz bardziej popularne w Polsce stają się domy, oparte na bardzo trwałej, drewnianej konstrukcji. Nie należy mylić tego z kanadyjkami. To zupełnie inna opcja. Ta konstrukcja jest bardzo trwała, wytrzymała i opiera się trudnym warunkom atmosferycznym.

Nie ma jak drewniany domek. Chciałabym mieć taki, ale niestety mieszkam w takim dużym, murowanym kolosie. Staram się żeby było przytulnie, ale niestety nie wychodzi tak do końca. W drewnianym domku jest przede wszystkim cieplej, nie trzeba tyle grzać, ściany utrzymują temperaturę, a w murowanych domach niestety tak nie ma. Poza tym czuję sentyment do takich domków, moja babcia mieszka właśnie w takim, kojarzy mi się to zawsze z dzieciństwem i wakacjami spędzanymi na wsi.

Dom murowany bezpieczniejszy: sprawy pożarowe, wyładowania elektryczne w czasie burzy, zwarcia w instalacji elektrycznej.
Z kolei dom drewniany zdrowszy, cieplejszy, przyjemniejszy. Ma swoją duszę. Mój ulubiony zespół śpiewa piosenkę: a jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie,pachnący i słoneczny.

wszystko ma swoje plusy i minusy.....drewniany może się zjarać a murowany można rozwalić napalmem. ale decyzja należy do ciebie.

jak się zdecydujesz na drewniany to kup se DREWNOCHRON - zabezpiecza przed pożarem i instalacja elekrtyczna dobrze zabezpieczona - kable miedziane w trudnopalnym izolatorze, jeszcze pomyśl o aneksie kuchennym w takim domku i o ogrzewaniu, bo butla gazowa - nie za bardzo, kominek nooo da się ale jest z tym kłopot przy budowie (to już się dokładnei nie znam, ale trzeba inaczej zaprojektować budynek i stosować pewne techniki budowlane), ogrzewanie najlepiej elektrycznością, bo żadne inne się nie sprawdzi.

z murowanym jest o tyle mniej kłopotu, ale kto powiedział, że pozar nie wybuchnie w murowanym?? ogień się nie zastanawia jaka metoda budowlana ino zżera wszystko;)))))
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • domy drewniane caoroczne opinie
  • domek letniskowy murowany czy drewniany
  • domek letniskowy drewniany czy murowany
  • domy letniskowe murowane
  • domy z drewna forum dyskusyjne
  • maly dom letniskowy murowany
  • domy drewniane caoroczne forum
  • domy drewniane caoroczne opinie uytkownikw
  • domy drewniane całoroczne forum
  • domek caoroczny drewniany czy murowany
  • domki drewniane forum
  • zywotnosc domki kanadyjskie caoroczne
  • domek caloroczny drewniany a murowany
  • dom drewniany caloroczny forum
  • domy z bali forum dyskusyjne
Do góry strony: dom drewniany czy murowany?