9
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń39
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +1
9 ppt ?

Domek letniskowy w Bieszczadach? (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Domek letniskowy w Bieszczadach?

Napisał(a): ~jontek -

Mam fają działkę w Bieszczadach, mieliśmy stawiać normalną chałupę, żeby na stare lata się przeprowadzić, ale stwierdziliśmy z narzeczoną, że może postawić coś na lato, żeby móc jeździć sobie na weekendy. Działka jest w okolicach Wetliny. Ile kosztują sprawy związane z taka budową? Projekt, pozwolenia, etc? Działka jest budowlna, uzbrojona wiec ceny przyłączy odpadają, bo to już opłacone zostało ze 30 lat temu.
INTERIA.PL

Re: Domek letniskowy w Bieszczadach?

Napisał(a): mrobert15 -

Wszystko zależy od tego jaki to ma być domek. Zwykły letniskowy, do użytku sezonowego (bez ogrzewania, może też nie być instalacji wodnej czy kanalizacyjnej) to koszt od kilkunastu do około 50 tys. złotych. Jeśli będzie budowany dom całoroczny to przy "mikrodomku" potrzebne będzie grubo ponad 100 tys. zł. Górnej granicy chyba nie ma nie ma, ale standardowo (w zależności od technologii, wielkości domu, wyposażenia, wykończenia itp.) 100 metrowy dom to koszty około 300.000 zł.

Napisał(a): ~jontek -

~gość Jak duży chcesz ten dom postawić? Ile pokoi?
no właśnie tak sie zastanawiamy, na pewno chcemy żeby był do użytku cały rok. Kuchnia z pokojem i ze 2-3 sypialnie, nie wiem, czy piętrus czy parterowy. Totalnie nie mamy pomysłu

Napisał(a): ~mirko1 -

~jontek
~gość Jak duży chcesz ten dom postawić? Ile pokoi?
no właśnie tak sie zastanawiamy, na pewno chcemy żeby był do użytku cały rok. Kuchnia z pokojem i ze 2-3 sypialnie, nie wiem, czy piętrus czy parterowy. Totalnie nie mamy pomysłu
wiesz w lato też może się przydać ogrzewanie, budowę w zależności od wielkości chałupinki to możecie tak w 120 tysiacach zamknac na lekko, trzeba dobry projekt znaleźć i działać, jak masz wszystkie przyłącza to jesteś o kilkanaście tygodni do przodu na pewno

Napisał(a): ~inna11 -

ja bym nie stawiała letniskowego domku, popatrz coś takiego na przykład: https://pracownia-projekty.dom.pl/md_a-149_zdzislaw_szkielet_ce_.htm projekt nie jest drogi a idealnie pasuje do okolicy i na lato i na zimę, a na starość będziecie mieć dla sieibie idealne miejsce z dala od świata którego macie dosyć i miejsce na rozrabijace wnuki :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Domek letniskowy w Bieszczadach?