26
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +4
26 ppt ?

Domowe sposoby na pielęgnację urody naszych babć... (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Domowe sposoby na pielęgnację urody naszych babć...

Napisał(a): Kari22 -

Tak sobie mysle ostatnio ze w dzisiejszych czasach kobieta ma tyle mozliwosci dbania o urodę (kremy, nie kremy, rozne zabiegi u kosmetyczki, kwas hialuronowy, botoks, wreszcie operacje plastyczne...) a i tak najlepsze sposoby są te naturalne. A jak Wy myslicie?

Moja babcia przez cale zycie dbala np. o cere w jeden sposob - codziennie wieczorem przemywala twarz serwatką. I nie wiem czy to kwestia genow czy tej serwatki, ale do samego konca miala przepiekna, delikatna cere - mimo zmarszczek. A wspolczesna kobieta? Krem na dzien, krem pod oczy, krem pod podklad, krem na noc... Czy faktycznie potem wygladamy lepiej niz nasze babcie? Nie sądze... I tak sie zastanawiam czy znacie moze jakies domowe sposoby na pielęgnacje urody? :)
Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Domowe sposoby na pielęgnację urody naszych babć...

Napisał(a): Wit20 -

Serwatka to chyba chyba po to by rozjaśniać cerę?... Ja pamiętam jak moja babcia myła włosy... w jajku. Tyle pamiętam z dzieciństwa, wtedy wydawało mi się, że to dziwactwo i że tak każdy na wsi robi, bo ludzie są biedni - takie miałem myślenie głupiego chłopaczka z miasta ;) Ale też nie wiem na co to miałoby być. Widocznie jajko ma jakieś właściwości odżywcze i dobrze działał na włosy ;)

Napisał(a): Mysia3006 -

Ja często stosuję maseczkę brzoskwiniową, a od niedawna olej jojoba, który świetnie działa na skórę. Ma szerokie zastosowanie. Płuczę też twarz ziołami. Oczywiście nieodłącznym elementem mojej domowej kosmetyczki jest masło Shea i olejki eteryczne.

Napisał(a): nibynick -

Mysia3006 Ja często stosuję maseczkę brzoskwiniową, a od niedawna olej jojoba, który świetnie działa na skórę. Ma szerokie zastosowanie. Płuczę też twarz ziołami. Oczywiście nieodłącznym elementem mojej domowej kosmetyczki jest masło Shea i olejki eteryczne.
Co się potem robi z ta maseczka ?

nibynick
Mysia3006 Ja często stosuję maseczkę brzoskwiniową, a od niedawna olej jojoba, który świetnie działa na skórę. Ma szerokie zastosowanie. Płuczę też twarz ziołami. Oczywiście nieodłącznym elementem mojej domowej kosmetyczki jest masło Shea i olejki eteryczne.
Trzymasz ją 15 - 20 minut, a potem zdejmujesz.

Mysia3006
nibynick
Ale co potem ? Na kompot ?

nibynick
Mysia3006
nibynick
Ja bym z tego kompotu nie robiła. Brzoskwinia ściąga ze skóry wszelkie zanieczyszczenia przez ten czas kiedy przebywa na twarzy, a Ty chcesz potem z tego jeszcze coś pichcić???

Mysia3006
nibynick
Mysia3006
nibynick
Ja bym z tego kompotu nie robiła. Brzoskwinia ściąga ze skóry wszelkie zanieczyszczenia przez ten czas kiedy przebywa na twarzy, a Ty chcesz potem z tego jeszcze coś pichcić???
Nie wiedziałem. Brzoskwinki są pyszne ;-)

Napisał(a): janina52 -

Kari22 Tak sobie mysle ostatnio ze w dzisiejszych czasach kobieta ma tyle mozliwosci dbania o urodę (kremy, nie kremy, rozne zabiegi u kosmetyczki, kwas hialuronowy, botoks, wreszcie operacje plastyczne...) a i tak najlepsze sposoby są te naturalne. A jak Wy myslicie?

Moja babcia przez cale zycie dbala np. o cere w jeden sposob - codziennie wieczorem przemywala twarz serwatką. I nie wiem czy to kwestia genow czy tej serwatki, ale do samego konca miala przepiekna, delikatna cere - mimo zmarszczek. A wspolczesna kobieta? Krem na dzien, krem pod oczy, krem pod podklad, krem na noc... Czy faktycznie potem wygladamy lepiej niz nasze babcie? Nie sądze... I tak sie zastanawiam czy znacie moze jakies domowe sposoby na pielęgnacje urody? :)ZdjęcieZdjęcie
maseczka z ogórka na twarz jest dobra na przebarwienia, a z żółtka na włosy pomaga w regeneracji

nibynick
Mysia3006
Praktycznie każdy owoc jest dobry:-)

Mysia3006
nibynick
Mysia3006
Praktycznie każdy owoc jest dobry:-)
To prawda, ale najlepszy zakazany :-)

Napisał(a): gość -

Ja polecam markę Madeleine Ritchie, kosmetyki z Nowej Zelandii, stworzone ponad 50 lat temu z myślą o skórze suchej, wrażliwej i z problemami, jak trądzik, łuszczyca, wypryski, oparzenia, naturalne składniki zawarte w tych kremach mają właściwości przede wszystkim nawilżające, antybakteryjne, antyseptyczne, odmładzające skórę (wosk pszczeli, miód manuka, propolis), dla mnie rewelacja, doskonale się wchłaniają, znany krem leczniczy 18+ Skin Health, również kremy do rąk, twarzy, stóp, jakość i skuteczność, polecam!!są naprawdę super!!

« Wróć do tematów
Do góry strony: Domowe sposoby na pielęgnację urody naszych babć...