208
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi177
  • Ocen na +4
208 ppt ?

dziecko nienarodzone...gdzie trafi jego dusza???.. (178)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

dziecko nienarodzone...gdzie trafi jego dusza???..

Napisał(a): Gość wkurzona kobitka -

tylu madrych ludzi sie tu wypowiada wiec prosze odpowiedzcie mi--poronilam-------co stalo sie zdusza mojego dziecka?....jesli zakładac ze tylko człowiek ochrzczony moze byc zbawiony{jestem katoliczką}......czy jestpotepione???bo się nie urodziło???co na ten temat kościół???/....wypowiedzcie sie proszę
INTERIA.PL

Re: dziecko nienarodzone...gdzie trafi jego dusza???..

Napisał(a): Gość -

Gość wkurzona kobitka tylu madrych ludzi sie tu wypowiada wiec prosze odpowiedzcie mi--poronilam-------co stalo sie zdusza mojego dziecka?....jesli zakładac ze tylko człowiek ochrzczony moze byc zbawiony{jestem katoliczką}......czy jestpotepione???bo się nie urodziło???co na ten temat kościół???/....wypowiedzcie sie proszę
Tu madrych jak na lekastwo ostatnio Ja do nich nie naleze ale wydaje mi sie ze takie dziecko nie jest potepione Ja nie jestem osoba wierzaca

Napisał(a): -

Bardzo mi przykro.
Ja wprawdzie nie jestem katolikiem z wyboru ale wiem co nieco o najnowszych hmmm... trendach wyznaczanych przez Kościół.

"Po wiekach Kościół Katolicki odchodzi od tradycyjnej koncepcji teologicznej limbusu, tj. otchłani do której trafiać miały dusze nieochrzczonych dzieci. Taką decyzję (o oddaleniu koncepcji) miała podjąć Międzynarodowa Komisja Teologiczna.

Za rezygnacją z tej koncepcji obecny papież opowiedział się już w 1984 roku będąc prefektem Kongregacji Nauki Wiary i równocześnie szefem tejże komisji. W 2004 roku komisja podjęła pracę nad tą kwestią. Według nieoficjalnych informacji tekst dokumentu tejże komisji zna już papież i go zaoprobował.
Dokument liczy 41 stron i nosi tytuł: "Nadzieja na zbawienie dla dzieci, które umierają nieochrzczone".
Według komentatorów papież ostatecznie skreślił koncepcję, z którą się nigdy nie zgadzał, a wielu ją nie akceptowało. Nigdy też limbus puerorum nie został ogłoszony jako dogmat. NIe wymienia go Katechizm Kościoła Katolickiego z 1992 roku.
W koncepcję tę nie wierzył również Jan Paweł II wyrażając przekonanie, że Bóg ma dostatecznie mocy, aby przyciągnąć nieochrzczone dzieci do siebie.
A więc w podsumowaniu: Nie obawiaj się o los swego dziecka.
Pozdrawiam.

Takie dziecko idzie od razu do nieba. Przecież Jezus o małych dzieciach powiedział "do takich należy Królestwo Niebieskie". A przeciez te dzieci nie były ochrzczone. Chrzest nie jest warunkiem zbawienia, łotr na krzyżu też nie był ochrzczony a mimo to Jezus powiedział mu że jeszcze dziś będzie z nim w raju.

lux45 Takie dziecko idzie od razu do nieba. Przecież Jezus o małych dzieciach powiedział "do takich należy Królestwo Niebieskie". A przeciez te dzieci nie były ochrzczone. Chrzest nie jest warunkiem zbawienia, łotr na krzyżu też nie był ochrzczony a mimo to Jezus powiedział mu że jeszcze dziś będzie z nim w raju.
Mylisz się koleżko! W tym wersecie jest żle ustawiony przecinek. Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę, powiadam ci, dziś ze Mną będziesz w raju. Z tego możemy zrozumieć, że ów łotr jeszcze dzisiaj będzie w raju.
A teraz popatrz. Zaprawdę, powiadam ci dziś, ze Mną będziesz w raju. Przecinek w innym miejscu i już sens inny.
Pamietaj o ty, że Chrystus był trzy dni w grobie, a nie w raju.

Napisał(a): Gość -

Kszysztof10 tworzy nową "religię" w prostacki sposób manipuluje treścią Pisma św. i dlatego nie warto komentować tak zwanych poprawiaczy... Kto przebywał po śmierci w otchłani, czyli Szeolu lub Hadesie? Kogo oczekiwali zmarli? oczywiście że Jezusa Nowy Testament potwierdza, że po śmierci — a jeszcze przed swoim zmartwychwstaniem — Pan Jezus przebywał w krainie zmarłych. Krainę zmarłych Stary Testament nazywa „piekłem” (otchłanią), Szeolem, ponieważ ci, co się tam znajdują, nie mogą oglądać Boga. Taki jest los wszystkich zmarłych, złych i sprawiedliwych, którzy oczekiwali na Odkupiciela. Grecy owo miejsce zmarłych nazywali Hadesem. Oczywiście, nie znaczy to, że los złych i dobrych po śmierci jest taki sam. W przypowieści o bogaczu i ubogim Łazarzu Jezus pokazuje, że Łazarz został przyjęty „na łono Abrahama”Po co Pan Jezus po śmierci zstąpił do piekieł? Po to, aby wyzwolić dusze sprawiedliwych, które oczekiwały Odkupiciela. Jezus nie zstąpił do piekieł, by wyzwolić potępionych, ani żeby zniszczyć piekło potępionych, ale aby wyzwolić sprawiedliwych, którzy Go poprzedzili . Wszyscy sprawiedliwi, którzy żyli na świecie od stworzenia świata do narodzenia Chrystusa, po śmierci Jezusa zostają przez Niego wprowadzeni do nieba. Oni pierwsi skorzystali z łaski zbawienia i odkupienia wysłużonej przez Jezusa.

Gość Kszysztof10 tworzy nową "religię" w prostacki sposób manipuluje treścią Pisma św. i dlatego nie warto komentować tak zwanych poprawiaczy... Kto przebywał po śmierci w otchłani, czyli Szeolu lub Hadesie? Kogo oczekiwali zmarli? oczywiście że Jezusa Nowy Testament potwierdza, że po śmierci — a jeszcze przed swoim zmartwychwstaniem — Pan Jezus przebywał w krainie zmarłych. Krainę zmarłych Stary Testament nazywa „piekłem” (otchłanią), Szeolem, ponieważ ci, co się tam znajdują, nie mogą oglądać Boga. Taki jest los wszystkich zmarłych, złych i sprawiedliwych, którzy oczekiwali na Odkupiciela. Grecy owo miejsce zmarłych nazywali Hadesem. Oczywiście, nie znaczy to, że los złych i dobrych po śmierci jest taki sam. W przypowieści o bogaczu i ubogim Łazarzu Jezus pokazuje, że Łazarz został przyjęty „na łono Abrahama”Po co Pan Jezus po śmierci zstąpił do piekieł? Po to, aby wyzwolić dusze sprawiedliwych, które oczekiwały Odkupiciela. Jezus nie zstąpił do piekieł, by wyzwolić potępionych, ani żeby zniszczyć piekło potępionych, ale aby wyzwolić sprawiedliwych, którzy Go poprzedzili . Wszyscy sprawiedliwi, którzy żyli na świecie od stworzenia świata do narodzenia Chrystusa, po śmierci Jezusa zostają przez Niego wprowadzeni do nieba. Oni pierwsi skorzystali z łaski zbawienia i odkupienia wysłużonej przez Jezusa.
Poczytaj sobie dokładniej Pismo, a potem osądzaj. Kraina zmarłych jak hades czy szeol jest powszechnym grobem ludzkości. Chrystus zszedł tam aby wykupić całą ludzkość. Nie tylko sprawiedliwych. Każdy ma szansę na uzyskanie życia wiecznego. Będzie to się działo w czasie restytucji. Także ci, którzy podczas doczesnego życia nie zasłużyli lub nie słyszeli o Bogu czy Jezusie. Bóg w swej sprawiedliwości nie pozwoli im zginąć zanim nie dostaną szansy.

Owszem, ale dotyczy to osób już świadomych. Małe dziecko nie zgrzeszyło, więc nie ma powodu zamykać mu drogę do zbawienia. O małych dzieciach Jezus powiedział że do takich należy Królestwo Niebieskie.
Jeszcze jedno. Jesli nie dostanie się tam od razu to nie dostanie się tam nigdy.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • dzieci nienarodzone zbawienie
  • dusza dziecka poronionego
  • gdzie idzie dusza dziecka nienarodzonego
  • Nienarodzone dzieci gdzie trafiaj
  • gdzie id dzieci poronione
  • czy poronione dziecko idzie do nieba
  • dzieci nienarodzone id do nieba
  • co z duszami dzieci nienarodzonych
  • jak jest w niebie poronione dzieci
  • gdzie ida poronione dzieci
  • co sie dzieje z dusz po poronieniu?
  • co dzieje sie z dusza dziecka po poronieniu
  • gdzie s dzieci nienarodzone
  • co si dzieje z dusz dziecka po poronieniu
  • czy poronione dziecko miao dusz
Do góry strony: dziecko nienarodzone...gdzie trafi jego dusza???..