429
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń13 tys.
  • Odpowiedzi258
  • Ocen na +149
429 ppt ?

Dzisiaj rocznica ważnego cudu dla Polski. (259)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Dzisiaj rocznica ważnego cudu dla Polski.

Napisał(a): Valdemar -

Jakie to dziwne, że ci wszyscy, którzy traktują wiarę jako coś zabawnego i niedorzecznego z takim przerażeniem i zaangażowaniem wymyślają fakty, które rzekomo maja potwierdzić ich wielkość intelektualną. Czego się boją ateiści skoro Boga niema? Dlaczego z taka agresją traktują praktyki katolickie?

Modlitwa prowadzi do koncentracji i wyciszenia pomaga podejmować trafne decyzje ile w tym woli Boga a ile geniuszu człowieka?...... w tym życiu się nie dowiemy. Wszak człowiek nie wie co dla niego dobre a co złe. Historia bardzo często pokazuje, że to co wydaje się klęską po latach może być sukcesem.

W czasach najazdów zaborów i wojen, Polacy byli silni nie tylko przywiązaniem do Polski ale i religią bez problemów spotykali się w kościołach trwając we wspólnotach ludzi tak samo myślących, mówiących tym samym językiem, mających wspólne cele i tak złączeni modlitwą przez te wszystkie lata utrzymaliśmy tożsamość narodową. Potrafiliśmy przetrwać przez te wszystkie zawieruch narodowe. Ostatni w latach 80 byliśmy znowu zjednoczeni w wierze i tak silni, że swołocz ze wschodu wyprowadziła się od na bez walki.
Tak ja to widzę jako Katolik i Polak.
INTERIA.PL

Re: Dzisiaj rocznica ważnego cudu dla Polski.

Napisał(a): Soraya -

W 1920 r na sztandarach czerwonego smoka widniały napisy „Towarzysze! Runął Bóg, ten największy ciemiężca proletariatu”.Naprzeciw stanął sam Bóg - cud nad Wisłą.
Bóg nie runal, nie runie...dopóki świat będzie istniał.
Takim czerwonymi, smokami..są tu niektóre osoby z forum. Chocby tysiące tu watków negujących istnienia Boga zakładali....ten Bóg panowie istnieje, będzie istniał, aż do skończenia świata.

Napisał(a): Valdemar -

Soraya W 1920 r na sztandarach czerwonego smoka widniały napisy „Towarzysze! Runął Bóg, ten największy ciemiężca proletariatu”.Naprzeciw stanął sam Bóg - cud nad Wisłą.
Takim czerwonymi, smokami..są tu niektóre osoby z forum. Chocby tysiące tu watków negujących istnienia Boga zakładali....ten Bóg panowie istnieje, będzie istniał, aż do skończenia świata.
Bardzo trafnie to ujęłaś. Tak to jest jak ludziom wydaje się, że mogą wszystko, że nie muszą liczyć się z niczym. Koniec tych wszystkich, którzy stawiali się miejsce Boga jest zawsze żałosny.

Valdemar
~gość Obecnie jesteśmy w UE i to z nią powinniśmy się utożsamiać. Podobnie jak obywatele USA.
Mam takie dziwne wrażenie że bycie w UE w niczym nie koliduje z postawą religią. Tym bardziej, że potęga UE zbudowana jest na wartościach chrześcijańskich.
Europa ma przecież tradycję chrzecijańską.
Załączniki:

Valdemar
Soraya W 1920 r na sztandarach czerwonego smoka widniały napisy „Towarzysze! Runął Bóg, ten największy ciemiężca proletariatu”.Naprzeciw stanął sam Bóg - cud nad Wisłą.
Bardzo trafnie to ujęłaś. Tak to jest jak ludziom wydaje się, że mogą wszystko, że nie muszą liczyć się z niczym. Koniec tych wszystkich, którzy stawiali się miejsce Boga jest zawsze żałosny.
Śp Jaruzelski, Śp Kiszczak itd . Im się wydawało, ze są kimś. Niestety ....

Napisał(a): aliada -

Soraya
aliada
Soraya ten Bóg panowie istnieje, będzie istniał, aż do skończenia świata.
Tylko do skończenia świata? KK uczy, że wiecznie. :)
«Ja jestem z wami aż do skończenia świata» (por. Mt 28, 20).
A potem już u Niego, razem z Nim:-) w drugim świecie.
Obietnica Chrystusa, że będzie z ludźmi aż do skończenia świata, nie ma nic wspólnego z tym, że Bóg (według chrześcijaństwa) jest wieczny. Ty napisałaś "Bóg będzie istniał aż do skończenia świata". Herezje jakieś... Na katechezę się zapisz. :)

aliada
Obietnica Chrystusa, że będzie z ludźmi aż do skończenia świata, nie ma nic wspólnego z tym, że Bóg (według chrześcijaństwa) jest wieczny. Ty napisałaś "Bóg będzie istniał aż do skończenia świata". Herezje jakieś... Na katechezę się zapisz. :)
dla ludzi ...do skończenia świata. ..co tu nie tak...?«Ja jestem z wami aż do skończenia świata» (por. Mt 28, 20).
Tym samym mówi...nie jesteście osamotnieni, będę z wami, przy was .aż do skończenia świata.

aliada
Soraya
aliada
Nie przerabiaj słów Ewangelii na swoje tłumaczenie.
Ja nie napisałam, że "Bóg będzie istniał aż do skończenia świata".
tylko «Ja jestem z wami aż do skończenia świata» (por. Mt 28, 20).

Napisał(a): Blandare51 -

Wczoraj bożyszcze patriotycznych tłumów z patosem, jak przystało na prawdziwego patriotę, rozpływał się nad walecznością polskich żołnierzy, nad ich męstwem,nad odwagą, ich poświęceniem..... a Ty twierdzisz, że to cud był..... To jak to właściwie jest?

Blandare51 Wczoraj bożyszcze patriotycznych tłumów z patosem, jak przystało na prawdziwego patriotę, rozpływał się nad walecznością polskich żołnierzy, nad ich męstwem,nad odwagą, ich poświęceniem..... a Ty twierdzisz, że to cud był..... To jak to właściwie jest?
Przy takiej róznicy żołnierzy obu walczących stron...był to cud.
Jeżeli na ciebie napadnie 10 ze sztachetami, a ty zwycięzysz, czyż to nie cud:-)

Napisał(a): Judas -

Soraya
aliada
Soraya
aliada
Nie przerabiaj słów Ewangelii na swoje tłumaczenie.
Ja nie napisałam, że "Bóg będzie istniał aż do skończenia świata".
tylko «Ja jestem z wami aż do skończenia świata» (por. Mt 28, 20).
Przyjaciółko, pozostając przy ew.Mateusza...

"Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w królestwie swoim" (Mt 16,28, BT)"

Nie kłamię, ale czy Jezus okłamał swych wyznawców?...wszyscy pomarli nie doczekawszy.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Dzisiaj rocznica ważnego cudu dla Polski.