84
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +20
84 ppt ?

Dziury na drodze i uszkodzone zawieszenie (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Dziury na drodze i uszkodzone zawieszenie

Napisał(a): miszaa222 -

Witajcie.

Śnieg stopniał i polskie drogi znów wyglądają jak ser szwajcarski. Ostatnio wyjechałem poza miasto i niestety nie zdążyłem ominąć jednej z dziur. Była ona na tyle duża, że opona pękła, a felga jest do wymiany. Koszt felgi i opon to prawie 2000 zł, a do tego pewnie jeszcze ucierpiał amortyzator. Chcę się domagać o odszkodowanie od zarządcy drogi, w tym przypadku województwa. Mam zdjęcia z miejsca zdarzenia, a także fotki uszkodzeń. Jakie są szanse, że odzyskam pieniądze za szkody? Macie jakieś doświadczenia z tym związane?

Pozdrawiam.
INTERIA.PL

Re: Dziury na drodze i uszkodzone zawieszenie

Napisał(a): ~xxx -

Z tego co wiem to żeby ubiegać się o odszkodowanie to musisz wezwać na miejsce policję i ona spisuje protokół. Bez tego nie da się uzyskać odszkodowania za ww. szkodę. Gdyby każdy mógł sobie sfotografować taki przypadek i ubiegać się o kasę to ubezpieczyciele by zbankrutowali bo masę ludzi zrobiłoby sobie z tego interes, jak to zwykle w naszym kraju bywa...

Napisał(a): ~tommy -

nie trzeba wzywac policji, opis miejsca, zdjęcia i mozna składać do zarządcy drogi wniosek o wypłatę odszkodowania, tak juz robilismy,jest tylko jeden problem, do 1000 zł wypłacaja odszkodowanie dosyc szybko, schody zaczynaja sie przy kwotach powyzej 1000 zł , ale jest to do wywalczenia

Napisał(a): ~tomek -

Ja 4 lata temu walczyłem z ZDiM w Tychach trwało to prawie rok i sam nie dałem rady wyegzekwować dopiero pismo adwokata podziała ale odzyskałem prawie 4 tyś zł.
Ja na miejsce wezwałem policję która zrobiła protokół itd. ale nie wiem czy jest to konieczne wydaje mi się ,że i bez policji powinieneś dać radę tyle ,że wydaje mi się ,że bez adwokata to sami z siebie będą migać się od płatności.

Napisał(a): ~dss -

Za stan nawierzchni odpowiada zarządca drogi. Więc odpowiada w pełnej wysokości za szkody jakie wyrządził w związku z zaniedbaniem. Co więcej jest nawet odpowiedzialność karna w przypadku wypadku z winy zarządcy drogi. Także śmiało występuj do zarządcy z roszczeniem.

Napisał(a): ~maszto -

Witam,miałem podobną sytuację uszkodzone dwie prawie nowe opony plus felga wgięta.Auto było mi potrzebne na kolejny dzień na szybko kupiłem nowe opony,felgę podprostowałem.Droga ubezpieczona w firmie UNIQA ,szkoda zgłoszona ,porobiłem zdjęcia wysłałem do ich rzeczoznawcy który szkodę wycenił zgodnie z przedstawionymi fakturami,tylko czekać na wypłatę i co?? Firma UNIQA WYKPIŁA SIĘ OD WYPŁATY ODSZKODOWANIA BO NA DRODZE POJAWIŁ SIE ZNAK O USZKODZENIACH NAWIERZCHNI NA DŁUGOŚCI 5 km. Pozdrawiam i przestrzegam

Napisał(a): ~jacek -

Jak nie masz AC to szczerze bardzo ciezko. 7 miesicy walki i odszkodowanie 25% poniesionej kwoty. Musialem zmienic wszystkie felgi bo identycznej nie szlo znalesc a za to juz mi nie zaplacili a powinni pozostale 3 odkupic.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Dziury na drodze i uszkodzone zawieszenie