75
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi16
  • Ocen na +9
75 ppt ?

dzwonienie w uszach (17)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: dzwonienie w uszach

Napisał(a): ~gość -

To są najprawdopodobniej skutki słuchania muzyki przez słuchawki.
Ale nie słuchaj tych co piszą że z tym do laryngologa.
Pisk w uszach a nazywa się to "szumy uszne" nie są uleczalne, na chwilę obecną niema na to żadnego lekarstwa, to jest nieuleczalne.
Na pocieszenie dodam Ci że ja to mam już 10 lat i słuchu nie tracę i tak się już do tego przyzwyczaiłem że słyszę szumy jak sobie o nich przypomnę.
Niestety z tym trzeba już żyć do końca życia, ale do lekarza laryngologa Ci nie zaszkodzi pójść, przepisze Ci dosyć drogie leki na lepsze samopoczucie i to wszystko.

Napisał(a): ~Renata -

~gość To są najprawdopodobniej skutki słuchania muzyki przez słuchawki.
Pisk w uszach a nazywa się to "szumy uszne" nie są uleczalne, na chwilę obecną niema na to żadnego lekarstwa, to jest nieuleczalne.
Na pocieszenie dodam Ci że ja to mam już 10 lat i słuchu nie tracę i tak się już do tego przyzwyczaiłem że słyszę szumy jak sobie o nich przypomnę.
Niestety z tym trzeba już żyć do końca życia, ale do lekarza laryngologa Ci nie zaszkodzi pójść, przepisze Ci dosyć drogie leki na lepsze samopoczucie i to wszystko.
Witam. Nie ma lekarstwa na szumy uszne, ale można sobie je złagodzić kupując generator dźwięków lub wystarczy ściągnąć aplikację na telefon. W dużym stopniu pomaga, bo skupiamy się na innych dźwiękach na różnych częstotliwościach i z czasem nasz mózg zapomina o szumach. Czy da się je zlikwidować całkowicie tego jeszcze nie wiem, z czasem się przekonam.

Napisał(a): ~obiektyw -

[b][b][/b][/b] -- Zanim udasz się do lekarza spróbuj metody laryngologa z dalekiego wschodu , Kiedy mnie do niego skierowano z dolegliwością ucha. Po zbadaniu i stwierdzeniu, że wszystko o.lk. zalecił proste ale bardzo skuteczne ćwiczenie - tak 20 razy w ciągu dnia. "Nabierz powietrza, zatkaj nos i bardzo mocno dmuchaj, poczujesz za jakiś czas, że coś tam się dzieje. To skuteczne i mnie pomogło chiciaż mniejszą ilośc razy było wykonywane. Naberasz powietrza w płuca, zatykasz nos i dmuchasz jak długo wytrzymnasz i potem znowu. Rożne szumy - podobnie jak i np latające czarne kropki przed oczami moga pojawiać się wskutek zmian zwyrodniedniowych kręgosłupa w odcinku szyjnym, to czaasem niewielkie uciski na nerwy i takie objawy. W uszacjh jest usytupwany tzw. Błędnik i jak sa większe zmiany to mogą być problemy z utrzymaniem równowagi. Wizyta u laryngologa jest wskazana, bo równie dobrze moglo się tam uzbierać dużo woskowiny //nie to nic wspólnego z brakiem higieny-tak się czasem robi// i jak ci wypłucze to problemy znikną. Lekarz to podstawa, a reszta to ty;lko dodatki.

Napisał(a): ~gość2017 -

Dokładnie tak! Ja też tak mam, też kilkanaście lat i też nauczyłam się z tym żyć.

Napisał(a): ~Krzysztof -

To masz problem, ja już cztery lata z tym się męczę.Co dwa miesiące wizyta u laryngologa, przepisuje mi tabletki Lavistina albo Polvertic . Jest różnie zależy od ciśnienia atmosferycznego najgorzej gdy spada. Są takie dni że słyszę domowników ale nic nie rozumie co mówią. Kto tego doświadcza to wie o czym pisze.

Napisał(a): ~Ania -

Powody szumu mogą być różne - u mnie alergie pokarmowe na białka kr. mleka i nabiału białka owoców morza - brak specjalnego odżywiania bez alergenów doprowadzał do notorycznego powstawania stanów zapalnych. U mnie b.często zapl. ucha - bolało, dzwoniło jakbo w kościele i prawie zawsze szumienie w uszach. Detox. odczulanie i specjalna dieta pomogły całkowicie ale głuchota większa na prawe ucho nie cofnęła się już.

Napisał(a): DEMART -

~Renata

Witam. Nie ma lekarstwa na szumy uszne, ale można sobie je złagodzić kupując generator dźwięków lub wystarczy ściągnąć aplikację na telefon. W dużym stopniu pomaga, bo skupiamy się na innych dźwiękach na różnych częstotliwościach i z czasem nasz mózg zapomina o szumach. Czy da się je zlikwidować całkowicie tego jeszcze nie wiem, z czasem się przekonam.
Z tym generatorem dźwięku byłbym ostrożny a zwłaszcza z aplikacji na komórkę by jeszcze nie pogorszyć sprawy.
Dźwięk z aplikacji, przetworzony będzie zależny od oscylatora procesora w komórce i nigdy nie wiesz jakich częstotliwości słuchasz w rzeczywistości.
Poza tym gdyby to była skuteczna metoda to już dawno by ją stosowali w ośrodkach rehabilitacji w Polsce i za granicą a tak nie jest.

Napisał(a): DEMART -

Dokładnie tak jest, niema lekarstwa ni też skutecznej metody leczenia.
Ale odnośnie tematu przypomniał mi się taki kawał, nie zbyt apetyczny ale odzwierciedlający rzeczywistość.
Przychodzi facet do lekarza i mówi: Panie doktorze coś słabo słyszę.
Lekarz:
Po czym pan to poznaje że pan słabo słyszy?
Pacjent:
Panie doktorze kiedyś jak pierdnąłem to to słyszałem a teraz pierdnę i nic nie słyszę
Lekarz:
H..mmmm........i wypisuje receptę i karze pacjentowi zażywać rano, w południe i wieczorem po jednej tabletce.
Pacjent:
I co panie doktorze po tych lekach będę lepiej słyszał?
Lekarz:
Nie, nie będzie pan lepiej słyszał, ale będzie pan głośniej pierdział!!!

Napisał(a): ~moniczek844 -

naprawdę takie szumy są nieuleczalne? przecież mnie to już powoli doprowadza do szaleństwa. nie mam pojęcia jak mażna z tym życ normalnie. może jednak ktoś doświadczył tego samego i udało mu się wyjść z tego? wciąż nie tracę nadziei, że będzie normalnie[b][/b]

Napisał(a): ~medicusDCL -

~moniczek844 naprawdę takie szumy są nieuleczalne? przecież mnie to już powoli doprowadza do szaleństwa. nie mam pojęcia jak mażna z tym życ normalnie. może jednak ktoś doświadczył tego samego i udało mu się wyjść z tego? wciąż nie tracę nadziei, że będzie normalnie[b][/b]
Szum w uszach może mieć różne przyczyny. Rekomendujemy konsultację z laryngologiem. Kadra Medicus DCL to jedni z najlepiej wykwalifikowanych specjalistów w Polsce. Lekarz laryngolog zdiagnozuje przyczynę Pani dolegliwości i dobierze odpowiednią metodę leczenia. Na konsultacje można umówić się telefonicznie pod numerem telefonu - 71 74 96 000.
« Wróć do tematów
Do góry strony: dzwonienie w uszach