​Ekspertka: Polski rynek pracy wymaga reformy (23)

​Ekspertka: Polski rynek pracy wymaga reformy

Temat dotyczy artykułu: ​Ekspertka: Polski rynek pracy wymaga reformy

Polski rynek pracy wymaga reformy; przeciętny Polak po stracie pracy szuka zatrudnienia ponad rok, podczas gdy w Holandii czy Danii proces ten trwa 2-3 tygodnie - przekonuje Joanna Tyrowicz, doradca w Instytucie Ekonomicznym NBP, konsultantka Banku Światowego.

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Napisał(a): witek -

To, to i tamto trzeba zreformować i tak można wymieniać bez końca. Kiedy tak czytam to dochodzę do wniosku, że cały ten kraj jest do kitu. W rzeczywistości tak nie jest. Pracuję w firmie FastTony, w której pracownik jest ceniony i doceniony. Ma możliwość podnoszenia kwalifikacji i samorealizacji. Atmosfera w zespole jest koleżeńska a szef całkiem ludzki.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): pawel -

Dlaczego ciągle nie ma w ogłoszeniu oferowanej stawki wynagrodzeń ? Co tu jest tajnego ???? Dlatego właśnie te rekrutacje trwają miesiącami. Bo o przyszłej pensji dowiesz się dopiero po paru spotkaniach i paru testach kompetencyjnych. Do tego musisz mieć za co żyć, bo przyszły pracodawca nie zapłaci ani za dojazdy ani zmarnowany czas. Szybciej znajdziesz dobrą pracę w Anglii niż w swoim województwie w Polsce.
Odpowiedzi (4)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): 0krecik -

Polski pracodawca potrzebuje nie pracownika, tylko niewolnika i jest zdegustowany, że musi cokolwiek płacić człowiekowi za wykonana pracę ;-))). Dwa pracownik mający na utrzymaniu np. tylko żonę [no i dom oczywiście] powinien mieć najniższe zapewniające owe utrzymanie, a czy 1459 zł na to wystarcza??
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): Mg -

W Polsce nie ma rynku pracy tylko rynek niewolnikow za 1430zl.... Czesto dojazd do pracy pochlania 30-40%pensji w mniejszych miejscowosciach komunikacja publiczna praktycznie nie istnieje. W miare lepsza prace dostaje sie po znajomosci. No i umowy o prace i prawa pracownikow to juz kpina w zywe oczy...
Odpowiedź (0)

Napisał(a): gosia -

wielka bzdura od 2010 nie otrzymałam podwyżki za to mój szef otrzymał 4 i zarabia 9 razy więcej ode mnie
Odpowiedź (0)

Napisał(a): mi_to_lotto -

Czy wystarcza, to tej drugiej strony nie interesuje. Jest podział sprawiedliwy. Szaraczkom niewolnikom ma wystarczyć ca 1500 zł, dla kasty panów 10000 zł to grosze. I nie bój się, oni nie dopuszczą żeby innym się poprawiło.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): aga -

Reformy to wymagają zarobki w Polsce. Cokolwiek z tych wiecznie ciągle idących ogłoszen pracy to same nic przez pośredników za malutkie pieniądze. A praca 3 zmiany 4 brygady. A dojechać niby czym. Utrzymanie samochodu równa się pensji. Więc te prace są nie nie do podjęcia. Chyba że ktoś sobie dorabia do emerytury. Lub jak Polacy w Angli pracując na daremnych miejscówkach dorabia się do socjalu. A tego socjalu w Polsce brak więc nikt przytomny nie pójdzie robić za darmo.
Odpowiedź (0)
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): dyzma -

Ekspertka: Polski rynek pracy wymaga reformy
KIEDY W KOŃCU DO TYCH GŁÓW,,EKSPERTSKICH" DOJDZIE PROSTA PRAWDA ŻE W POLSCE NIE MA RYNKU PRACY-JEST RYNEK NIEWOLNIKÓW WYKORZYSTYWANYCH I OKRADANYCH PRZEZ FIRMY TAK POLSKIE JAK I ZAGRANICZNE.
Załączniki:
Odpowiedzi (1)
Dodaj komentarz