86
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi23
  • Ocen na +4
86 ppt ?

Facet ma kontakt z byłą, to normalne? (24)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Facet ma kontakt z byłą, to normalne?

Napisał(a): popika -

Już nie wiem, czy to ja schizuję czy rzeczywiście jest coś na rzeczy. Jesteśmy razem o 1,5 roku. Jak się okazuje mój facet ma wciąż kontakt ze swoją byłą. On twierdzi, że po prostu postanowili zostać przyjaciółmi i czasami piszą do sobie co słychać, kiedyś byli nawet na kawie.
Powiedzcie mi czy to normalne? Jeszcze większy niepokój budzi we mnie fakt, że rozstali się z jej inicjatywy... A jeśli on wciąż coś do niej czuje, albo ona do niego? Nie wiem czy ona teraz kogoś ma, nie chciałabym, żeby się spotykali...
Przecież mu tego nie zabronię, nie jest dzieckiem...
Jak myślcie co tu jest grane?
INTERIA.PL

Re: Facet ma kontakt z byłą, to normalne?

Napisał(a): Szal000ny -

Ziemowitt To zależy od ludzi , ja jestem ponad 30 lat po rozwodzie i tak jak z synem i córką z poprzedniego małżeństwa tak i z byłą żoną rozmawiamy normalnie , czasem kawę wypijemy , pomagamy sobie i nic nie dzieje się kosztem obecnej rodziny , a i moja nowa rodzina nie widzi w tym problemu

I da się ? DA SIĘ

Proszę wziąć przykład z kolegi.

Napisał(a): gość -

A ja bym jednak uważała.... Związek z moim obecnym mężem zaczął się jakoś trzy miesiące po tym kiedy jego pierwsza wielka miłość zostawiła go dla innego. Teraz oboje się z tego śmiejemy ale wtedy mieliśmy poważne problemy. Ja się zakochałam na maksa a tym czasem on nie mógł pogodzić się z tamtą stratą. To były drobne rzeczy, które mnie doprowadzały do szału: zdjęcia w komputerze, niezmienione nazwy w telefonie i skypie, pamiątki... Moją przewagą było to, że ona była daleko. Ale denerwował mnie, że do niego pisała, proponowała spotkania. Stanowczo się na to nie zgadzałam. Już nie miałam siły, chciałam odejść bo myślałam, że jestem tylko towarem zastępczym i że on nigdy nie przestał jej kochać kiedy dotarło w końcu do niego kto jest ważniejszy. Dziś jesteśmy małżeństwem od prawie trzech lat i chociaż jego była jest minimalnie obecna w naszym życiu (nawet nam kartkę na ślub wysłała) to już nie jestem ani trochę zazdrosna po po pierwsze z niej zrobił się paszczak a była naprawdę śliczna, a po drugie jestem w stu procentach pewna miłości mojego męża. Warto było walczyć :) Jednak powiedział mi kiedyś to co wiedziałam. Że na początku mu nie zależało, ale później się po prostu zakochał. Wiem jednak, że gdybym pozwoliła na ingerencję jego byłej w nasze życie, nigdy by się tak nie stało.

Każdy człowiek jest inny, są rownież różne relacje między ludzmi. W moim przypadku facet był z Nią wiele lat, roztali sie, po roku poznał mnie i sie zakochał. Jednak Ona zawsze była obecna w jego życiu - sms-y, telefony, maile, spotkania. Na początku mi to nie przeszkadzalo, wg mnie dobrze o nim świadczyło, jednak kiedy on nie mial ochoty na spotkanie, nie odpisywal na sms-a ona zaczynala robic sie zaborcza i nazywac go pantoflarzem. Wtedy zrozumialam, ze jest cos nie tak. Porozmawialam z nim szczerze, powiedzialam, ze nie czuje sie pewnie w tej sytuacji, ze nie zabraniam mu kontaktu, ale boli mnie kiedy swoj wolny czas poswieca jej a nie mnie. Okazalo sie po kilku latach, ze ona chciala sprawdzic jaki ma wplyw jeszcze na niego, pobawic sie, a on - dobra dusza - nie potrafil jej powiedziec wprost zeby sie odczepila. Dopiero po kilku awanturach i zagrozeniem , ze odejde powiedzial jej stanowczo, ze ma nowy zwiazek, zaklada rodzine i jest niesamowicie szczesliwy, wiec ogranicza kontakt, poniewaz on rani jego terazniejsza partnerke. Ona sie nie narzuca juz od 7 lat, a my mamy piekny, pelen milosci dom oraz cudowne dzieci. Czasami walka jest potrzebna, ale nie taka, która wynika z domysłow, nie próbuj go tez na sile kontrolowac i trzymac pod kloszem. Porozmawiaj (bez awantur) i opowiedz o swoich uczuciach. Zycze szczescia i wytrwalości :)

Napisał(a): Szal000ny -

gość hmmm, cóż tu dużo pisać
nadal ją kocha i jeszcze do tego jeśli była jego miłością to jest to bardzo ciężki temat. wiem co piszę.
Pierdolita. Ja tam ze swoją byłą z liceum do dzisiaj utrzymuje kontakt mimo że mam żonę ;)

Napisał(a): Shiela -

popika Już nie wiem, czy to ja schizuję czy rzeczywiście jest coś na rzeczy. Jesteśmy razem o 1,5 roku. Jak się okazuje mój facet ma wciąż kontakt ze swoją byłą. On twierdzi, że po prostu postanowili zostać przyjaciółmi i czasami piszą do sobie co słychać, kiedyś byli nawet na kawie.
Powiedzcie mi czy to normalne? Jeszcze większy niepokój budzi we mnie fakt, że rozstali się z jej inicjatywy... A jeśli on wciąż coś do niej czuje, albo ona do niego? Nie wiem czy ona teraz kogoś ma, nie chciałabym, żeby się spotykali...
Przecież mu tego nie zabronię, nie jest dzieckiem...
Jak myślcie co tu jest grane?
mój kuzyn ma do tej pory bardzo dobry kontakt ze swoimi DWOMA byłymi, mają po 35 lat, on jest mężem i ojcem dwóch dziewczynek, jego byłe mają mężów i dzieci, poukładane życie. Kuzyn kocha swoje dziewczyny (jestem chrzestna jednej z jego córek i sąsiadką), od czasu do czasu spotykają się OCZYWIŚCIE nie sami ale całe rodziny, na grillu czy imieninach. Ważne jest to, że jak widzę, wiesz o spotkaniach, chłopak Cię o nich informuje, nie ukrywa, nie musisz go szpiegować, to znaczy, że nie ma do ukrycia nic, przecież facet, który zdradza,nie mówi o spotkaniach z byłą obecnej dziewczynie, prawda?
Zaproponuj może, żeby następnym razem jak umówi się z byłą, wspólne spotkanie. A może zaproponuj kawę u siebie. Jeżeli chłopak nic nie kombinuje, to nie będzie miał nic naprzeciwko, wręcz będzie zadowolony, że mu UFASZ. Będziesz mogła ją poznać, zobaczyć, czy faktycznie coś jest na rzeczy, czy to jedynie wyobraźnia. Powiedz o swoich obawach, tylko nie w złości, staraj się najspokojniej jak umiesz. Powiedz czego się boisz. Jeżeli chłopak Cię kocha, nie pozwoli, żebyś czuła się zagrożona, wręcz przeciwnie...a i przyjaźń uda mu się zachować. Ty przecież też byłaś nie raz na kawie ze znajomym, bliskim przyjacielem już jak jesteście razem z chłopakiem, czy się mylę? Ok trzeba trzymać rękę na pulsie ale nie dać się zwariować. Bo jak go osaczysz, to nawet na przekór, zdradzi. Ważne też po ile macie lat....bo jak po 15 to, nie było sprawy...za 15 lat nie będzie to już dla Was problem.

Napisał(a): Shiela -

gość normalne jak chce sobie czasami postukać na boku :)
weź skończ dziecko gimnazjum jako tako, a potem się wypowiadaj w sprawach DOROSŁYCH. W sam raz, zdanie na poziomie 13 latka, idź sobie pograj lepiej w grę albo na dwór/pole wyjdź i przewietrz mózg. Rozumiem, że w pewnym wieku WSZYSTKO się człowiekowi młodemu kojarzy z seksem, ale nie dajmy się zwariować. Jak nie ma się nic mądrego do dodania, to lepiej się powstrzymać od napisani/powiedzenia. Mowa jest srebrem, a MILCZENIE ZŁOTEM, więc lepiej czasem powstrzymać się, tym bardziej, że nie masz nic mądrego i cennego do powiedzenia. Takie wynurzenia i "rady" są dobre dla kolegów w gimnazjum, tutaj są również ludzie "nieco" starsi od Ciebie (ba wielu mogłoby być Twoimi rodzicami!). To co bawi i śmieszy Twoich rówieśników, dla takich jak ja jest żałosne, bo nawet nie śmieszne,..na przyszłość MYŚL ...MÓZGIEM nie genitaliami.

To nie ma znaczenia... bo, jeżeli chce "zdradzić", to i tak to uczyni - z byłą (byłym) czy inną (innym)...
A mówię to z własnego doświadczenia. Też utrzymuję ścisłe kontakty z byłą, sprzed wielu, wielu lat - pomagam jej kiedy trzeba (a niestety trzeba, tak życie się układa) - nawet korzystam z jej gościnności czasem latem na jej działeczce z domkiem przez parę dni - i nic. A zdradzić obecną? owszem, miałem chęć - ale z inną. Z którą zresztą też utrzymuję kontakty nie tylko oficjalne. Cóż, niestety, nie zawsze się układa z tą obecną. Ale nie zdradziłem, bo, pomimo wszystko - kocham tą obecną i tak już zostanie...
Nie masz na to większego wpływu. I pogódź się z tym, nie histeryzuj, nie rób na siłę wielkiego halo, to bez sensu... bo i tak zrobi swoje bez względu na to, co ty uczynisz. A możesz tylko pogorszyć wasze relacje.

Jeżeli Go kochasz, to zrób wszystko, żeby o niej zapomniał! Ja tez miałam taką sytuację, a jestem mężatką od 15 lat... Była mojego męża skontaktowała się z nim po 15 latach, niby niewinne sms-y, ale Ona coś do Niego czuje, wiem to...Zdzira nawet do mnie zadzwoniła- czyli chciała mi zabrać MOJEGO męża. Chciałam popełnić samobójstwo, żeby ułatwić im związek, ale mój mąż zerwał z nią kontakt całkowicie, bo wie, że dla niej nie warto niszczyć swojego małżeństwa. udowodnił mi, że to ja jestem jego promyczkiem i światełkiem i jak bardzo mnie kocha. Powalcz o swój związek - warto
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • czy dobry jest kontakt z byla wspolmalzonka mojego przyjaciela
  • kontakty z by on
Do góry strony: Facet ma kontakt z byłą, to normalne?