382
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń20 tys.
  • Odpowiedzi96
  • Ocen na +310
382 ppt ?

Francuzi mają dość islamu! (97)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Francuzi mają dość islamu!

Napisał(a): ~Anna -

~rozumny Francuzi są przynajmniej świadomi problemów fanatyzmu religijnego (obojętnie jakiego wyznania) i próbują z tym walczyć. To kraj normalnych ludzi, demokracji i świeckiego państwa prawa. W Polsce jest odwrotnie, rząd i kler rozbudzają i pchają społeczeństwo do fanatyzmu katolickiego, zmuszania do wiary i narzucania jej wszystkim od kołyski, do nienawiści rasowej, podziałów społeczeństwa, nacjonalizmu i faszyzmu. Nie wiem co jest gorsze.
Proponuję wyjechać na tydzień do Francji (pobyt poza luksusowym hotelem) a wrócisz do kraju z radością

Napisał(a): gość -

Niestey proces jest już nieodwracalny. Wskaźnik urodzeń we Francji pokazuje że muzulmanie są ponad 7 razy plodniejsi :-) W tym roku w Austrii w Wiedniu poszlo do pierwszej klasy podstawowej wiecej muzułmanów niz innych wyznań. W Niemczech jest podobnie. Muzulmanie juz sa we wszystkich służbach i rządzie. Normalny proces. Jezeli dana kultura ma przyrost naturalny poniżej 1,3 proces jest nieodwracalny i zostaje zastapiona inną. Muzulmanie sami są zaskoczeni swoją ekspansją.

Napisał(a): ~pluton -

do rozumny - chyba inaczej. Nie wiem za co te łapki w górę, czy za Francję czy za bezmyślne insynuacje o narzucaniu, fanatyzmie itd. Mnie nikt do niczego nie zmusza w tym kraju, kościół jak nigdy dotychczas raczej stara się stać z boku od polityki, uznaję za pomówienie, że jesteśmy faszystami i rasistami. Czy to źle, że wyciągamy wnioski i uczymy się na błędach innych? Należy pamiętać za co niedawno ginęli nasi ojcowie i starać się aby to co wywalczyli zostało przekazane naszym dzieciom. Myślę, że nie masz pojęcia czym jest Islam, nie znasz Koranu, nie znasz genezy powstania UE, której to bazą ideową (prócz ekonomicznej) były przede wszystkim chrześcijańskie wartości Europy. Żywisz się lewackimi treściami i myślisz, że tak ma być, nie rozumiejąc, że obywatele są sprzedawani przez rządy, które to oni sami w dobrej wierze (lub zmanipulowani) wybrali... Poczytaj (jak zrozumiesz) do czego prowadzi źle rozumiana tolerancja, którą właśnie krzewisz wypisując wyświechtane laickie slogany. Pozwól, że zacytuję coś czego może nie zrozumiesz, ale zauważ, że powstało dużo wcześniej niż Twoje wywody :
PARADOKS TOLERANCJI
Paradoks tolerancji powstaje, gdy siła tolerancji, dzięki swojej tolerancji, pozwala siłom nietolerującym ograniczyć i ostatecznie zniszczyć tolerancję.
Filozof Karl Popper zdefiniował paradoks w 1945 roku w The Open Society and Its Enemies Vol. 1.
Mniej znany jest paradoks tolerancji: nieograniczona tolerancja musi prowadzić do zniknięcia tolerancji. Jeśli rozszerzymy nieograniczoną tolerancję nawet na tych, którzy są nietolerancyjni, jeśli nie jesteśmy gotowi bronić tolerancyjnego społeczeństwa przed atakiem nietolerancji, tolerancyjni zostaną zniszczeni, a tolerancja z nimi.
Doszedł do wniosku, że mamy gwarancję odmowy tolerowania nietolerancji: "Dlatego w imię tolerancji powinniśmy twierdzić, że nie tolerujemy nietolerancji".
Will Durant, słynny historyk podsumował to tak:
"Islamski podbój Indii jest prawdopodobnie najkrwawszą historią w historii, jest to opowieść zniechęcająca, bo widoczną moralnością jest to, że cywilizacja jest cennym dobrem, którego delikatny kompleks porządku i wolności, kultury i pokoju, może w każdej chwili zostać obalony przez barbarzyńców atakujących z zewnątrz lub mnożących się wewnątrz. "

Kończąc przydługi wywód, żegnam się cytatem z czegoś, czego tak bronisz :

Sh. KORAN 2:191 SLAY,THE UNBELIVERS WHEREVER YOU FIND THEM

Pzdr, a tłumaczenie pozostawiam bez komentarza! Miłego dnia.

Napisał(a): ~pluton -

Zapomniałem dodać dla porównania inny cytat :

Jer. 29:11 - Albowiem Ja wiem, jakie myśli mam o was - mówi Pan - myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją
vs
Sh. KORAN 2:191 SLAY,THE UNBELIVERS WHERE EVER YOU FIND THEM

takich porównań jest mnóstwo, niemniej te pokazują o co chodzi. To nie jest różnica między religiami, jak twierdzą niektórzy, to jest różnicą między religią a faszystowskim ugrupowaniem zwanym Islamem

Wolę żyć jako laik w świecie chrześcijańskim niż jako innowierca w świecie muzułmańskim... A ty ???

Napisał(a): venceslaus -

~Maria Dobrze że w Polsce nie ma tego plugastwa.......oby nigdy ich nie wpuścili. To nasza ziemia, zawsze zniewolona teraz trzeba jej bronić przed takimi ruchami jak przyjmowanie zbiegów.
Racja. My mamy swoje plugastwo - katolickie, z którym i tak mamy wystarczająco dużo kłopotów.

"Religia powstała, kiedy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca." - Mark Twain.

Napisał(a): venceslaus -

~pluton Zapomniałem dodać dla porównania inny cytat :

Jer. 29:11 - Albowiem Ja wiem, jakie myśli mam o was - mówi Pan - myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją
vs
Sh. KORAN 2:191 SLAY,THE UNBELIVERS WHERE EVER YOU FIND THEM

takich porównań jest mnóstwo, niemniej te pokazują o co chodzi. To nie jest różnica między religiami, jak twierdzą niektórzy, to jest różnicą między religią a faszystowskim ugrupowaniem zwanym Islamem

Wolę żyć jako laik w świecie chrześcijańskim niż jako innowierca w świecie muzułmańskim... A ty ???
Skoro tak lubisz cytaty, to zaproponuję kilka innych:
"Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich." - Arnaud Amaury, arcybiskup Narbonne i legat papieski, w 1209 r. po zdobyciu bronionego przez albigensów miasta Béziers, gdy zapytano go, jak odróżnić heretyków od katolików.

"Wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga." - słowa papieża z 1855 r. w reakcji na Konstytucję Stanów Zjednoczonych Amerki

""aby stworzenie konfederacji stało się początkiem niewzruszonej spokojności i szczęścia Rzeczypospolitej" - w listu papieża Piusa VI do członków konfederacji targowickiej

Napisał(a): ~artoo -

~ber ten kraj już jest na dnie..
Nie wiem czy słyszałeś o kradzieży stulecia, ktoś się nie bał i z...Ł dno, a mówiąc poważnie to nie tylko oni będą mieć problem z muzułmanami. Już jest zbyt późno by pokojowo coś z tym zrobić. Muzułmanie wcale nie chcą się asymilować. Dążą do ustanowienia swoich praw.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Francuzi mają dość islamu!