Frank Dux: Legenda czy bajkopisarz? (373)

Frank Dux: Legenda czy bajkopisarz?

Temat dotyczy artykułu: Frank Dux: Legenda czy bajkopisarz?

Wyobraźcie sobie organizowany raz na pięć lat mistyczny turniej dla specjalnie wyselekcjonowanych najlepszych wojowników świata. Elita pięściarzy, zapaśników, karateków, judoków i specjalistów innych sportów walki zgromadzona pod jednym dachem w czasach, kiedy nikomu nie śniły się wielkie gale MMA. Walczą o sławę, prestiż i szacunek. Brzmi znajomo? Dla sympatyków kina akcji klasy B pewnie tak...

Komentarze (373)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Rob77 -

A kto pamieta inny film z JCVD " leon" ?tak przynajmniej u mnie na vhs tlumaczyli,jak zwial z legii cudzoz. Tam tez niezle machal nogami,eh lezka sie w oku kreci
Odpowiedzi (16)

Napisał(a): Kosa -

Widac ze Frank Dux ma wiedze o walce nawet bardzo duza wiedze
Widac ze dobrze kopie i ogolnie widac ze zyje swiatem sztuk walki
Wyglad o niczym nie swiadczy wie to kazdy na pewnym poziomie doswiadczenia w walce
Czy to kumite to prawda??nie sadze bo po co by sie chwalil ze niepokonany na kumite a nigdy nie udowodnil umiejetnosci w legalnym turnieju vale tudo albo nie pokonal chociazby jednego z owczesnych fighterow??!?
Albo ktos ma zakaz i siedzi cicho albo nie ma i udowadnia co potrafi jak np.Gracie
Dux mi wyglada na potezna wiedze i umiejetnosci ale tylko na pokazowce albo z kims slabym
Mysle ze z zaprawionym w boju zawodnikiem nie umial by wykonac tego co pokazuje dlatego odmawial legalnych pojedynkow
Ja tak mysle choc kto wie o co tu chodzi i jakie mial motywy
Film oczywiscie ubarwiony ale to ubarwienie pokazuje co czuje fighter jak np kogos znokautuje mysle ze Dux chcial pokazac co sie czuje podczas walki dlatego wprowadzil ta piekna perfekcje ktorej w realnej walce nie zobaczymy i przy okazji nie zobaczymy tych uczuc ktore sa prawdziwe
Gdyby jeszcze zagral go Bruce Lee to bylby to CUD bo Lee uderzal najlepiej na swiecie jego uderzenia to esencja to milosc i co najwazniejsze uderzenia Brucea Lee to prawda
Jean Cloude tylko efektywnie i popisowo gra fightera ale tam nie ma prawdy
Czesc ludzi przez jego falszywy obraz fightera neguje takze uczucia ktore sa prawdziwe
Zabraklo tam Brucea Lee w roli glownej
Film pozytywny i ja dziekuje Frankowi Duxowi za ten film
Odpowiedź (0)

Napisał(a): rabatek -

Mówcie co chcecie ja uwierzyłem i po takim filmie dostałem kopa i zapisałęm się na zapasy po 2 latach trener poszedł do wojska i zapisałęm sie na karate i tak w sumie 9 lat ćwiczyłem różne sztuki do czasu kiedy ja poszedłem do wojska dzisiaj sylwetka została i dumny jestem z tego że kiedyś płaciłem za treningi ciężkie pieniądze a dookoła koledzy się śmiali po to ty płacisz jak nic z tego nie będziesz miał. Dzisiaj mam 40stkę i wystarczy pobiegać i brzuszek spada i nadal jest wygląd a koledzy wyglądają jak kartofle. Nigdy nikogo nie uderzyłem chyba że w obronie własnej a i pomogłem masie chłopaków bitych przez kilku. Dzisiaj pracuję w ochronie 14 lat i cieszę się że urodziłęm się w tamtych czasach 1976 a nie teraz kiedy rządzą gry wideo i każdy jest mocny na klawiaturze potem idzie na imprezę i wydaje mu się że dalej gra. Pozdrawiam fanów Krwawego sportu. Kiedyś oglądałęm film tyle razy że dzisiaj znam go na pamięć.
Odpowiedzi (44)

Napisał(a): KRWAWY SPORT -

Dla mnie te informacje to fakty . FRANK DUX BYŁ LEGENDĄ 329 ZWYCIĘSKICH WALK W KUMITE NIESAMOWITE !!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Zuzanna -

Fani kina tzw. "akcji". Proszę mi wytłumaczyć jak to jest możliwe że około setki żołnierzy grzeje z kałachów do niejakiego Rambo i nie może go trafić a ów Rambo trafia ich wszystkich i nie zmienia magazynka. CZEKAM.
Odpowiedzi (70)

Napisał(a): Stan -

Był po prostu BRUDNY w
NAJPRWDZIWSZEJ WERSJI

"FULL" CONTACT -

Czyli: walimy się po ryjach na SERIO...

Let`s KEEP CALM....
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Staszek -

Wciąż jest Świetny - tylko HOLLYWOOD
JEST DO DUPY !
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Czakowalecznik -

Bóg Wam może jeszcze wybaczyć: Opamiętajcie się!!! Ludzie, opamiętajcie się!!! Odstąpcie od grzechu. Zwróćcie się ku Bogu póki macie na to jeszcze czas! Nie zawsze będziecie młodzi, piękni, zdrowi. Pomyślcie, co się z wami stanie, gdy to wszystko stracicie? Zapomnieliście o Bogu, ale On o was nie zapomniał. Ponowne przyjście naszego Pana - Jezusa Chrystusa jest coraz bliżej. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra. Nawróćcie się dla własnego dobra.
Odpowiedzi (9)

Napisał(a): jamakaszi -

DUX to przykład na to że by poprawić sobie humor po otrzymaniu kilku prostych w barze i zaczęciu wyobrażać sobie świata w którym to my wiedlibyśmy prym. Dowartościowanie się nie jest niczym złym póki nie prowadzisz nielegalnych interesów z MORTAL KOMBAT - to było coś walka o Ziemię przez ostatniego człowieka tajnej sztuki Wietkongu. Bez popisów i sztucznych mocy sam na sam oko w oko z przeznaczeniem. Na tym wyrosłem i stałem się kimś na podobieństwo PowerFightera
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ES -

Potworne brednie - w latach 70-80 judo nie miało sonie równych. Po tym facecie na zdjęciu widać ,że niewiele trenował.
Walka w tych czasach kogokolwiek z karate i innych sportów z judoką trwało nie dłużej jak minutę.
Wejście w kontakt kończyło walkę. Facet z karate mógł sobie pomachac nogami i pokrzyczeć - to wszystko.
Odpowiedzi (5)
Dodaj komentarz