182
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi109
  • Ocen na +2
182 ppt ?

Gdzie jesienią wybrać się w góry? (110)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Gdzie jesienią wybrać się w góry?

Napisał(a): -

W ostatni weekend byłem w Bieszczadach. Pogoda sprzyjała, więc było rewelacyjnie. Klimat, piękne widoki, mało turystów, nad razem cudowna mgła.

Planuję jeszcze niejeden wyjazd w góry. I teraz pytanie do Was. Gdzie polecacie się wybrać w góry? Słyszałem, że cudownie jest na Polańczyku, w Tatrach. Nie miałem okazji jeszcze tam być, ale mam zamiar.
Czy warto?
INTERIA.PL

Re: Gdzie jesienią wybrać się w góry?

Napisał(a): Gość -

Ja osobiście przyznam, że jesienią w góry nie jeżdżę, a to z prostych względów: zawsze gorsza pogoda, nawet przy słonecznej pogodzie w dolinach, w górach potrafi być na prawdę zimno. Ostatnio była ładna pogoda w weekend (chyba 2 tyg temu), ale tylko na nizinach. W Krakowie też była ładna pogoda, ale co z tego, skoro w Tatrach były chmury i zimno.

Osobiście Zakopanego NIGDY nie polecam. Fakt, że stamtąd najbliżej do głównych szlaków, poza tym zawsze jest busik, który podwiezie Cię spod dworca np. do Kuźnic. W Lipcu byłem w Małym Cichym i było na prawdę fajnie. My akurat mieliśmy samochód, więc podjechaliśmy sobie pod samo wejście do Parku, ale była też kobieta z Wawy, która chodziła wszędzie pieszo, właśnie z Małego Cichego. Polecam też Murzasichle - to tak na przyszłość, bo stamtąd to raczej tylko Tatry Wysokie można zwiedzać. Skoro więc w Lipcu przy upale 30 st. na Świnicy trzeba było założyć dwa polary, to teraz tam już trzeba mieć prawdziwy zimowy sprzęt, pomijając fakt, że od strony północnej Tatr Wysokich, w niektórych miejscach cały rok leży śnieg. Ostatnio w Lipcu też tak było i nie sadzę, żeby po upalnym miesiącu owy śnieg (wzgl. lód) stopniał do sierpnia. Nawet poniżej linii Przełęczy Zawrat (w stronę Hali Gąsienicowej) też leży śnieg (wzgl. lód) w niektórych miejscach. Ostatnio słyszałem, że przy zejściu z Zawratu łańcuchy są już przysypane śniegiem :/ (a to było chyba z tydzień temu).

Nie wiem na jakim poziomie zaawansowania jesteś, czy tylko taki turysta raczej, czy może nie boisz się metrowych zasp górskich i w zimie też jeździsz (przypuszczam, że masz odpowiedni sprzęt). Ja osobiście dopiero zaczynam moją wędrówkę po górach i jeśli chodzi o Tatry, to na jesienne wypady nie wybierałbym Tatr Wysokich, a już bardziej zachodnie, nieco niższe wzgórki (nie mam odpowiedniego sprzętu i przygotowania). Oczywiście są tacy (i dużo ich jest), co wybierają się w góry nawet w najgorszą pogodę. Mój kolega spał na śniegu przy podejściu na Świnicę. Kumpela wybrała się ze znajomymi w góry w czasie śnieżycy - także różni są ludzi - mnie do czegoś takiego jeszcze daleko. Dlatego trzeba najpierw wiedzieć, czego się oczekuje od gór i jakich szlaków, przygód itp. :)

Pieniny natomiast są chyba w sam raz na jesienne wędrówki. Sokolica, Trzy Korony, Czerwony Klasztor. Te góry nie są zbyt długim pasmem w Polsce, bo rozciągają się zaledwie na 10 km, ale widoki z niektórych miejsc są na prawdę warte tego, by je zdobyć (z Sokolicy widać pięknie Tatry Wysokie - przy dobrej pogodzie oczywiście). Wędrówka nie jest jakaś strasznie trudna - są to nieco inne inne szlaki, jak w Tatrach - przypominają bardziej Gorce, albo Bieszczady, ale myślę, że dobre na jesień.

Mógłbym polecić jeszcze wędrówki pomiędzy Rymanowem a Iwoniczem. Dla fanów Tatr, to pewnie nie są góry w ogóle, bo nie takie wysokie, a jednak fajnie się tam chodzi.

Poza tym mogę polecić jeszcze Góry Stołowe. Ja byłem na Szczelińcu. To jest zupełnie inna góra, niż dotąd mi znane. Poza tym polecam również Góry Sowie, Błędne Skały, choć te ostanie, to tylko wędrowanie pomiędzy skałami i wygląda to bardziej na jakieś zwiedzanie parku natury, niż prawdziwe chodzenie po górach z plecakiem i termosem :)

Chciałbym się wybrać na Śnieżkę, bo słyszałem że prosta droga. Nie wiem jak tam w ziemie niestety (wzgl. w jesieni).

PS: Pisałem wyżej o Pieninach i Gorcach, a zapomniałem powiedzieć coś więcej na temat tych ostatnich. Oczywiście nie schodziłem ich całych, a tylko w małej części: Luboń Wielki na przykład. Nie zbyt trudny szlak, raczej mało turystów (lubię jak jest mało turystów), a widok z góry w stronę północną jest na prawdę wart zobaczenia. Poza tym na Turbacz słyszałem, że warto jest się wybrać. W Beskidzie Żywieckim (bodaj że) jest Babia Góra (1725 m.n.p). Na jesień nie wiem jak tam jest - podobno bardzo zmienna pogoda tam panuje nawet w lecie, nawet bardziej, niż w Tatrach (stąd pewnie nazwa :)), choć daleko jej do 2 tys. metrów wysokości.

Ogólnie Pieniny już znam i chyba zbyt często tam bywałem, to też mi się znudziły, ale komuś, kto był tylko raz, albo w ogóle, to polecam jak najbardziej. Ja bym chciał w Gorce (z tych bliższych mojemu miejscu zamieszkania) bo dawno tam nie byłem, a lasy pewnie teraz bardzo kolorowe :)

Pozdrawiam.

POLECAM KRYNICĘ , JEST TAM CUDOWNA ATMOSFERA, PRZEPIĘKNE SZLAKI DO SPACEROWANIA DLA MAŁO WPRAWIONYCH W GÓRSKIE WYPRAWY. MOŻNA TEZ WYJECHAĆ KOLEJKĄ NA GÓRĘ PARKOWĄ LUB JAWORZYNĘ .SPACER PO DEPTAKU W KRYNICY TO NIEZAPOMNIANE WRAŻENIE. POLECAM PIJALNIĘ WÓD MINERALNYCH I KONCERTY ORKIESTRY ZDROJOWEJ.

Napisał(a): -

Góry jaka by nie była pogoda, jaka pora roku i jakie by to nie były góry - zawsze wyglądają super i zawsze warto się wybrać. Bieszczady - super. Pieniny i Tatry też. Polańczyk to piękne miejsce. Masz ochotę i czas to się nie zastanawiaj, tylko uderzaj :-)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • gdzie w gry jesieni
  • gdzie w gory jesienia
  • gdzie na jesien w gory tanio
  • jak w bgry jesieni to gdzie
  • w gry jesieni
  • chodzenie po gorach jesieni
  • gory jesienia
  • gry jesinia
  • dokd w gry w padzierniku
  • gdzie w gory z dziecmi jesieni
  • gdzie w gory w pazdzierniku
  • gdzie jesieni w gry
  • gdzie w.gory.jesienia
  • jesienia z dzieckiem w gry
  • gdzie w gory zdziecmi jesienia
Do góry strony: Gdzie jesienią wybrać się w góry?