Gdzie jest praca dla specjalistów IT? (43)

Gdzie jest praca dla specjalistów IT?

Temat dotyczy artykułu: Gdzie jest praca dla specjalistów IT?

Większość firm korzysta z technologii informatycznych i potrzebuje wsparcia wykwalifikowanych pracowników z dziedziny IT. Ta zależność powoduje, że aktualnie ponad 8 tysięcy firm zatrudnia specjalistów IT. W jakim regionie Polski najczęściej zatrudniany jest informatyk i w jakiej branży może liczyć na pracę?

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Marek -

Ja pracuję w Software House Codete i w sumie nie wyobrażam sobie pracować na dłuższą metę tylko nad projektami dla jednej branży. Tutaj mam szansę brać udział w ciekawych projektach dla branży B2B, więc mam szansę poznać wiele obszarów ;)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): kolakinka -

To powiem tyle ze zdecydowanie możesz tez zmienić zawód- a w dzisiejszych czasach wcale nie jest to takie trudne- wystarczy spojrzec http://reaktor.pwn.pl/

Wydaje mi się że na takie przebranżowienie i naukę nigdy nie jest za pózno :)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): arturro -

Wszystkim tym którzy poszukują dobrych warunków pracy ze stałym zatrudnieniem gorąco polecam firmę w której ja zatrudniłem się w zeszłym roku. Mówię tu o Wrocławskiej firmie SMT software, która w tym momencie ma też swoje oddziały w innych miastach Polski. Naprawdę nie ma co marudzić, bo branża IT w Polsce , dzięki firmom jak ta, coraz szybciej się rozwija tym samym dając pracę ludziom w każdym wieku.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Wika -

Firma Seargin szuka specjalistów z dziedziny IT, do Wrocławia, ale także do innych miast Polski i za granicą (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Szukają też studentów. Ich rekruterzy to naprawdę mili ludzie, starają się dopasować każdemu ofertę tak, żeby był zadowolony. Solidna firma.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Abakus -

Nie wiem czy stolica jest takim rajem dla informatyków. Wiem natomiast, że mój kumpel przed rokiem zaczął pracować we Wrocławskiej firmie SMT i nie narzeka ani na kasę, ani ludzi, z którymi musi pracować.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Marcel -

Oczywiście, że jedni zarabiają 3000-5000 zł, a inni nawet 20.000 zł..
Jednak każdy może zmienić pracę lub chociaż śledzić oferty rozeznając się w aktualnych ofertach, których na rynku jest bardzo dużo co widać w ogłoszeniach rekruterów IT: RANDSTAD, Aleksander MAN SoLution, EXPERlS Manpower, SEARGIN SAP Search Service.)

Większość ofert dotyczy wymienionych miast (W-wa, Wrocław, Poznań) , ale coraz więcej inwestuje w naszym kraju w innych lokalizacjach jak przykładowo Bydgoszcz (ATOS), Łódz - (Infosys, Veoila), Rzeszów... Pozostają też firmy konsultingowe, które potrzebują pracowników IT w pełnej mobilności bez względu na stałe miejsce zamieszkania...

Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Jarta -

We Wrocławiu jest całkiem nieźle pod względem pracy, obecnie koduję w SMT Software i z tego co mi wiadomo firma ciągle potrzebuje ludzi i zawsze jest jakiś niedobór. Jest to o tyle dziwne, że warunki są bardzo przyzwoite i praca zasadniczo taka sama jak wszędzie, podejrzewam że czynnikiem jest tutaj szybki rozwój firmy bo cały czas pojawiają się kolejne placówki u nas i za granicą, aczkolwiek nie jestem HR-owcem i nie znam się na przeprowadzaniu analiz zatrudnienia.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ffda -

Nienawidzę tych starych pierdzieli w wieku 60 i więcej late. To oni swoim lenistwem w latach 80-tych, strajkami o byle gówno doprowadzili nas bezrobocia, tułaczki, strachu i upodlenia. Parszywe leniwe staruchy z Solidarności oby was piekło....... wyłaczam oczywiście tych, którzy uczciwie pracowali i nie akceptowali "im gorzej tym lepiej"
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): Janek -

IT jest bardzo stresujące. Wypalenie zawodowe przychodzi przed 40 rokiem życia.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): sax -

Wszyscy w kurw..landzie do IT bo przecież cały realny przemysł zniszczyli tylko montownie i markety mamy ale tam inżynierów to co najwyżej do poganiania potrzebują
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz