Reklama

105
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi70
  • Ocen na +0
105 ppt ?

Gdzie ulokować oszczędności? (71)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Gdzie ulokować oszczędności?

Napisał(a): TajnyKrecik -

Udało mi się zaoszczędzić trochę gotówki i nie wiem co mam teraz z nią zrobić, czy wpłacić na konto, czy na jakąś lokatę itp. Na finansach kompletnie się nie znam, a kiedy idę do banku to tego profesjonalnego bełkotu i tak nic nie rozumiem. Po aferze z Amber Gold trochę obawiam się jakichś inwestycji. Może pomożecie, coś doradzicie? Gdzie mogę wsadzić te pieniądze albo na co zwracać uwagę?
INTERIA.PL

Re: Gdzie ulokować oszczędności?

Napisał(a): gość -

ten kto się nie zna na pieniądzach, wybacz szczerość, ale nie powinien inwestować. wiele osób chciałoby tak po prostu: dać pieniądze na konto oszczędnościowe, założyć lokatę, kupić obligacje - i mieć święty spokój a pieniążki niech rosną. Sory za szczerość, ale w ten sposób zawsze stracisz, zawsze dochód będzie na minusie względem inflacji. Pieniądz lubi jak nim pracować. Trzeba używać krótkoterminowych narzędzi - 2-3mce a potem inne i inne, dywersyfikować, lokować w majątek trwały. Ten kto chce zarobić musi się namęczyć - nawet w świecie obrotu pieniądzem. To nie dla gospodyń domowych.

TajnyKrecik Udało mi się zaoszczędzić trochę gotówki i nie wiem co mam teraz z nią zrobić, czy wpłacić na konto, czy na jakąś lokatę itp. Na finansach kompletnie się nie znam, a kiedy idę do banku to tego profesjonalnego bełkotu i tak nic nie rozumiem. Po aferze z Amber Gold trochę obawiam się jakichś inwestycji. Może pomożecie, coś doradzicie? Gdzie mogę wsadzić te pieniądze albo na co zwracać uwagę?
Co do Amber Gold to był parabank i tutaj ludzie sami uwierzyli w głupoty
jakieś zyski ,
powiem tak inwestuje na giełdzie , lokaty państwowe , złoto . Nie ma czegoś takiego że zawsze są zyski nie ma .
Tutaj jest 50 na 50 zyski są ale to musisz zaryzykować , a samych zysków nie ma .
Jak ktoś zauważył pieniądz lubi pracować
Jak ktoś nie ma smykałki to niech lepiej się tego nie podejmuje .

jeśli inwestujesz sprawdź 100 razy zanim zainwestujesz czy to nie parabank

Po pierwsze "inwestycji", jeżeli piszesz przy tym Amber Gold, inaczej się gryzie. Po drugie Amber Gold to piramida finansowa, każdy głupi o tym wie, wiedział, albo się dowiedział, więc to jest totolotek. Pewnie nie chodzi Ci o aktywa ryzykowne, zwłaszcza akcję? Jeżeli mają być to "bezpieczne" to czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj w produktach bankowych. Nikt za Ciebie tego nie zrobi. Banki korzystają na niewiedzy, zarabiają na lenistwie ludzi chciwych, pewnie też jestem chciwa, ale nie leniwa jeżeli chodzi o mój interes, moje dobro.
Nie rozumiem tego oburzenia ludzi w sprawie Amber Gold, prezes człowiek sprytny ale głupi, klienci tylko głupi- dlaczego? taki zysk, a zero sprawozdań, zero informacji co robią, jaka jest płynność, masakra! A knf zrobił, więcej niż musiał w sprawię AG. Ostrzeżenie było? było. Ludzie korzystali? korzystali. Gówno mają? mają. Nie trzeba się na wszystkim znać, wszystkim interesować, ale czytać minimum już wypada.
Nie wiem czy jest to moment na inwestycję dla Ciebie na dzień dzisiejszy. Na pewno jest to czas na edukację, ja załapałam dość wcześniej "bakcyla giełdowego", pare razy już dostałam, a czasu już nie zliczę spędzonego na tym. Teraz znowu planuję chwilowy zastój, obserwację, bo czasowo nie będę już tak dostępna. Strasznie pochłania czas i pieniądze.
--
Powtórka z rozrywki "bezpieczna kasa oszczędnościowa" tyle sięga moja wiedza, założona akurat w moje urodziny paż 89! dlatego chętnie uczę się na błędach innych :) i to tez radzę Tobie, w internecie jest ich pełno- błędów innych, oby nie naszych.
Pzdr,
Ania

Napisał(a): pam -

Przede wszystkim: zalecam zapoznanie się z FEN. W ten sposób będziesz wiedzial jak wiele masz, albo jak wiele Ci jeszcze brakuje.
Od wszelkich lokat (procentów) odlicz inflację, aby wiedzieć czy jest sens inwestować.
Jeżeli przez wiele lat możesz żyć bez swoich oszczędnosci, inwestuj w złoto i srebro (monety).
Unikaj inwestycji w Euro i Dolara (USA).
Zanim pójdziesz do doradcy finansowego (albo inwestycyjnego) przeczytaj FEN. Nic Cię to nie kosztuje, wymaga tylko trochę czasu, a może uchronić Cię przed szkolnymi błędami.

Gwarantowany czy nie? Sprawdzamy depozyty.
Jedną z największych zalet bankowych depozytów jest bezpieczeństwo. System gwarantowania depozytów chroni klientów banków przed skutkami upadłości instytucji, której powierzyli swoje oszczędności. Jednak nie wszystkie produkty sprzedawane przez banki pod szyldem „oszczędności” dają taki sam poziom ochrony... czytaj dalej: Link

Napisał(a): pam -

gość Gwarantowany czy nie? Sprawdzamy depozyty.
Jedną z największych zalet bankowych depozytów jest bezpieczeństwo. System gwarantowania depozytów chroni klientów banków przed skutkami upadłości instytucji, której powierzyli swoje oszczędności. Jednak nie wszystkie produkty sprzedawane przez banki pod szyldem „oszczędności” dają taki sam poziom ochrony... czytaj dalej: Link
Bezpieczeństwo jest tylko do kwoty ubezpieczenia.
Depozyty bankowe nie mają związku z inflacją.
Historia pokazuje, że na długi termin, trzeba szukać inwestycji, które kompensują inflację.
Brak zabezpieczenia przed inflacją powoduje, że nasze oszczędnosci mogą zamienić się w 'siano', a więc nie są bezpieczne.
W oszczedzaniu trzeba mieć cel. To jedno z podstawowych pytań: 'Na co oszczędzasz?'
i 'Na kiedy potrzebujesz swoich pieniędzy?'
Dopiero wtedy można zastanowić się nad tym 'Gdzie?'

Napisał(a): mloter4 -

Każdy powinien inwestować w to na czym się zna lub do czego ma zaufanie.
Instrumentów jest bardzo dużo, jednak potrzeba wiedzy, żeby nie "wpaść" tak jak z Amber.
Można powierzyć kasę doradcą, lub samemu pozyskać wiedzę i mieć osobistą kontrolę nad własną kasą i do tego zachęcam.
Inwestuję, zarabiam i zyskuję wiedzę, nie płacąc zbędnych podatków i ukrytych opłat.
Takie instrumenty są dostępne i w Polsce...
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • w którym parabanku ulokować swoje oszczędności ranking
Do góry strony: Gdzie ulokować oszczędności?