Reklama

64
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi52
  • Ocen na +0
64 ppt ?

Gimnazjum - publiczne czy prywatne? (53)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Gimnazjum - publiczne czy prywatne?

Napisał(a): -

Ciągle słyszy się, że najtrudniejszy wiek to właśnie ten gimnazjalny. Dzieciaki maja wtedy najgłupsze pomysły, duży wpływ mają na nie rówieśnicy. Ważne jest więc, żeby wychowawcy i nauczyciele szkoły angażowali się w ich wychowanie. Jakie macie doświadczenia z gimnazjami publicznymi i prywatnymi? Czy podejście nauczycieli się różni? Czy jak się zapłaci za prywatną szkołę, to można być spokojniejszym o swoje dziecko? Czy w prywatnych gimnazjach rzadziej występują problemy wychowawcze?
INTERIA.PL

Re: Gimnazjum - publiczne czy prywatne?

Napisał(a): Gość -

W gimnazjach prywatnych wystepuja dokladnie takie same problemy wychowawcze jak w gimnazjach publicznycg-nie ludzmy sie. Obecnie jestem studentka ale mam znajomych ktorzy konczyli zarowno gimnazja publiczne jak i prywatne. Z tatmtych czasow zarowno od jednych jak i od drugich nasluchalam sie podobnych historii:) Roznica jest tylko taka ze roznych afer z gimnazjow prywatnych nie naglasnia sie (sa one tuszowane przez dyrekcje zeby nie spadla renoma szkoly). Zarowno w prywatnych szkolach jak i panstwowych (czy to gimnazja czy licea) wystepuja problemy z narkotykami, wyskokami alkoholowymi na wycieczkach, problem popalania po katach, bojek oraz innych mniejszych lub wiekszych incydentow. W dodatku w szkolach prywatnych dochodzi problem dzieci bogatych ktore za wszelka cene chca zwrocic na siebie uwage, a ze nie maja szansy popisac sie super komorka czy ciuchami bo wszyscy takie maja to nadrabiaja w inny sposob. W gimnazjach niepublicznych jest moze troszke wyzszy poziom nauczania, szkoly sa lepiej wyposazone i ciut mniejsze klasy (nie 30 ale np 20 osob) co sprawia ze nauczyciele rzeczywiscie moga miec uczniow pod wieksza kontrola i miec z nimi lepszy kontakt. Jednak nauczyciel moze sie dwoic i troic a nic nie zdziala jezeli uczen jest rozpieszczony, wulgarny, popisuje sie, nie chce wspolpracowac, jest z wyboru odpowny na wiedze. Nie oszukujmny sie- od wychowywania to sa RODZICE a nie szkola. Szkola nie zmieni nikogo.

Jestem znajomą nauczyciela uczącego w gimnazjum prywatnym, publicznym i w tzw przy szkole ponagimnazjalnej tj Liceum. Zrobiłam z nim " wywiad" i... swoje dziecko poślę tylko do gimnazjum przy LO. Sa tam wybrane dzieci, a poza tym najczesciej młodzież ta zostaje w danym liceum. Nauczyciele uczą tam rownież w Liceum i maja zupełnie inne podejscie do uczniow. Gimnazjalisci wiedzą , ze bedą w tym liceum jeszcze przez kilka lat i silą rzeczy zachowuja sie też troche lepiej, a poziomem nauczania nie odbiegaja od poziomu w liceum. Oczywiscie nie brakuje problemow.
W szkole prywatnej stawia się na wymagania rodzicow , a wiec czasami nie chodzi o wiedzę ale o wyniki. Bywa , że dzieci bogatych rodziców wymuszaja zachowania nauczycieli mowia "płacę wiec rządam" . Młodziez takiego gimnazjum czasami z pogarda odnosi sie nawet do nauczycieli , bo przeciez ich kieszonkowe bywa wieksze od pensji nauczyciela.

zdecydowanie prywatne :) jestem w tej chwili studentką ale kończyłam prywatne gimnajum i liceum w szcecinie .każdy muj problem cy moje achowanie było rozpatrywane przez nauczycieli starali sie byc oni mili i wyrozumiali dużo rozmawiali z każdym było nas mało osób więc mieli z wszystkimi dobry kontakt wiedzieliśmy keidy będą wzywac rodziców bo wcześniej była zawsze rozmowa o tym

Gość zdecydowanie prywatne :) jestem w tej chwili studentką ale kończyłam prywatne gimnajum i liceum w szcecinie .każdy muj problem cy moje achowanie było rozpatrywane przez nauczycieli starali sie byc oni mili i wyrozumiali dużo rozmawiali z każdym było nas mało osób więc mieli z wszystkimi dobry kontakt wiedzieliśmy keidy będą wzywac rodziców bo wcześniej była zawsze rozmowa o tym
czyli sprawdza sie to co psalam wczesniej-polecasz prywatne gimnazjum bo nauczyciele liczyli sie z kasa jaka Twoi rodzie laduja w szkole wiec starali sie wszystko ladnie i cichutko zamiesc pod dywan nie robiac afery:) poza tym nauczyciele tak bardzo skupili sie na rozmowach z Toba ze nie zdazyli nauczyc Cie ortografii i skladni;)

Gość zdecydowanie prywatne :) jestem w tej chwili studentką ale kończyłam prywatne gimnajum i liceum w szcecinie .każdy muj problem cy moje achowanie było rozpatrywane przez nauczycieli starali sie byc oni mili i wyrozumiali dużo rozmawiali z każdym było nas mało osób więc mieli z wszystkimi dobry kontakt wiedzieliśmy keidy będą wzywac rodziców bo wcześniej była zawsze rozmowa o tym
Widać, że nie uważałaś na lekcjach języka polskiego.

Szkoda tylko,że pieniądze nie zapewniły ci odpowiedniego poziomu wiedzy i podstawowych zasad pisowni,studia pewnie tez masz prywatne z takim poziomem słownictwa

A po co gimnazjum , to podstawówka już nie wystarczy? Przecież dalsza edukacja i tak nie ma sensu , dzisiejsza młodzież jest tak głupio zapatrzona we wzorce zachodnie że wkrótce nie będzie wiedzieć jakie miasto jest stolicą polski :)

Gimnazja publiczne, jeśli są to \\\"masówki\\\" radzę unikać. W prywatnych jest o tyle lepiej, że klasy mniej liczne, mniejsza anonimowość dzieciaków, a zatem skuteczniejsze oddziaływanie wychowawcze. Problemy jednak podobne, bo młodzi są gniewni w tym okresie. Na niekorzyść prywatnych przemawia to, że niestety są tam często dzieciaki \\\"bogatych i zabieganych\\\" rodziców. Te dzieciaki wbrew pozorom są zaniedbane, bo kto miał im poświęcić czas? Często tacy rodzice odkrywają, że zaniedbali dzieciaka i teraz ratujcie: MY WAM PŁACIMY, A WY NAM WYCHOWAJCIE.

Gość Gimnazja publiczne, jeśli są to \\\"masówki\\\" radzę unikać. W prywatnych jest o tyle lepiej, że klasy mniej liczne, mniejsza anonimowość dzieciaków, a zatem skuteczniejsze oddziaływanie wychowawcze. Problemy jednak podobne, bo młodzi są gniewni w tym okresie. Na niekorzyść prywatnych przemawia to, że niestety są tam często dzieciaki \\\"bogatych i zabieganych\\\" rodziców. Te dzieciaki wbrew pozorom są zaniedbane, bo kto miał im poświęcić czas? Często tacy rodzice odkrywają, że zaniedbali dzieciaka i teraz ratujcie: MY WAM PŁACIMY, A WY NAM WYCHOWAJCIE.
Zgadam się z tym.

Najlepsze wyniki osiągają gimnazjalisci przy dobrych liceach.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • gimnazjum prywatne dobre miasto. opinie
  • liceum publiczne czy prywatne
  • gimnazja prywatne opinie
  • prywatne gimnazjum mielec opinie
  • niepubliczne gimnazjum w mielcu opinie
  • publiczne gimnazjum roznica
  • prywatne gimnazjum opinie
  • czy lepsze s gimnazja publiczne czy prywatne
  • gimnazjum publiczne czy niepubliczne warszawa
  • gimnazjum prywatne mielecc cennik
  • liceum prywatne czy publiczne
  • ceny prywatnego gimnazjum
  • ceny w prywatnym gimnazjum
  • opaty za gimnazjum prywatne
  • gimnazjum prywatne nauczyciele
  • prywatna czy publiczna szkola forum
  • Co lepsze gimnazjum publiczne czy prywatne forum
  • jalie gimnazjum prywatne czy państwowe
  • czy grupy dyskusyjne mogą być publiczne i prywatne
  • prywatne gimnazjum ceny
  • roznice między gimnazjami prywatnymi a panstwowymi
  • Lepsze gimnazjum prywatne czy państwowe
  • gimnazjum prywatne czy publiczne
  • gim prywane czy panstwowe
  • jakie gimnazjum prywatne czy państwowe
  • niepubliczne gim w mielcu
  • gimnazjum społeczne czy państwowe
  • ceny w szkołach prywatnych
  • niepubliczne gimnazjum w mielcu forum
Do góry strony: Gimnazjum - publiczne czy prywatne?