Główny posiłek dnia (6)

Główny posiłek dnia

Temat dotyczy artykułu: Główny posiłek dnia

Liczą się nie tylko kalorie, również pora spożywania posiłków. Z najnowszych badań wynika, że należy odwrócić piramidę dziennego żywienia, by uniknąć otyłości. Głównym posiłkiem powinno być śniadanie, a nie obiad i kolacja.

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Napisał(a): omega 3-6-9 -

wow! Przecież o tym mówią Chińczycy już od tysięcy lat! Śniadanie zjedz jak cesarz, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi (chociaż w oryginale ten zwrot brzmi nieco inaczej, ale pod taką frazą znane jest to powiedzenie na świecie). Ciekawe, że potrzeba było tysięcy lat, żeby udowodnić to naukowo!!! A swoją drogą kalorie to ściema - np. taki aspartam ma 0 kalorii, ale są badania, pokazujące że jego spożywanie sprzyja otyłości! Z kolei spożywanie tłuszczów omega-3 (czyli bardzo kalorycznych substancji) sprzyja traceniu wagi!!! Liczy się nie ilość kalorii, ale tzw. gęstość odżywcza, czyli ile dobroczynnych substancji (minerałów, witamin i innych znajduje się w takim produkcie odżywczym). I tu trafiamy w sedno - wszystkie produkty rafinowane (mąka, tłuszcze, sól, cukier) nie posiadają praktycznie żadnej wartości odżywczej!!! A co się najlepiej sprzedaje? Ano właśnie słodkie napoje typu kola, słodzone batoniki, chipsy, wszystko z dużą zawartością taniej, rafinowanej soli, cukru, mąki i tłuszczu utwardzanego, w tym palmowego
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Laura -

Moje zdanie jest takie że nie ma lepszego preparatu niż Slimunox.Stosowałam kilka innych tabletek i niestety porażka po jednych nie schudłam wcale a na innych owszem ale pojawiał się efekt jo-jo
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Miki -

Zdjecie na poczatku artykulu jest po prostu objawem braku szacunku dla Adwentystow Dnia Siodmego. Oni przede wszystkim sa wegetarianami! Dzieki temu maja najwyzsza oczekiwana dlugosc zycia. I przez to wlasnie sa tak czesto badani. Czy jedzenie duzego sniadanie ma tu znaczenie? Moze, ale niewielkie.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Karol -

Straszne mądrale w tych uczelniach,a zamiast tylu badań wystarczyło zapytać moją babcię,zawsze powtarzała,,śniadanie jedz sam,obiad z przyjacielem a kolację oddaj wrogowi,,
Odpowiedź (0)

Napisał(a): balina0 -

no sytuacja w PL, zarobki i wysokości świadczeń w świetle nieustających i zapowiadanych podwyżek faktycznie sporą część Polaków zmuszą do zdrowego odżywiania zgodnie z praktykami Adwentystów dnia 7, głównym posiłkiem będzie obfite śniadanie i dodatkowy mały posiłek wczesnym popołudniem, a potem post przez 18-19 godzin do kolejnego obfitego śniadania. Obfite śniadanie najlepiej z produktów z outlet-u spożywczego.. To co się dzieje to jakaś masakra, masło 300 gr kosztuje już 15 zł, mleko 3% pojemność 0,9 l koło 3. i leje je do kawy 2 x tyle co przed kilkoma miesiącami i kawa ledwie zabielona...
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Gocha -

Kiedyś też myślałam, że jak jem na co mam ochotę to dlatego, ze mój organizm się o to dopomina. Teraz w dobie polepszaczy, które oszukują nasz mózg to już się nie sprawdza i trzeba trochę wiedzieć zanim się zacznie zdrowo odżywiać Przeczytajcie sobie książkę odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii, warto, oj warto sama najlepiej wiem po sobie..
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz