33
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń358
  • Odpowiedzi29
  • Ocen na +0
33 ppt ?

HIV bać się czy nie? (30)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL
-

Boże, jak czytam niektóre komentarze, to nic dziwnego, że kwestie tej choroby pozostają w Polsce na takim poziomie wiedzy.
Faktem jest, że jest wiele innych gorszych chorób ale Hiv również jest poważny i nie akceptowany spolecznie. Owszem istnieją leki retrowirusowe, ale umiera sie np. nie na samą chore a na skutki uboczne leków, retrowirusy to jak chemia robią spustoszenie w organizmie. Oczywiście można wogole nie uprawiac sexu i wtedy jest sie bezpiecznym ale w dzisiejszej rewolucji seksualnej jest to nie możliwe a nawet stalemy partnerowi bym nie wierzył. Zaufanie jest dobre ale kontrola jest jeszcze lepsza. Sam osobiscie przespalem sie z osoba chorą na HIV - dowiedzialem sie po fakcie, ale zabezpieczalem sie, zrobilem od tego czasu juz kilka testow i sie nie zarazilem. Wiec pamietajcie - zabezpieczenie to podstawa! No i badac sie chodziaz co pół roku, bo jesli sie zarazicie a za pozno wykryjecie wirusa to nawet leki retrowirusowe nie zatrzymają wiremii wirusa. Mało kto wie ale sa testy które można już praktycznie zrobic dwa dni po ryzykownym stosunku, sa droższe i robi je sie w centrach krwiodawstwa , sa to testy genetyczne na RNA wirusa. Wiec nie trzeba czekac 3 miesiecy, tamte testy można również robić w tzw. okienku serologicznym, czyli w fazie utajonej wirusa.
Pozdrawiam pilnujcie sie i niebagatelizujcie tej choroby, mozna z tym zyć ale jak sie wczesnie wykryje no juz napewno nie tak jak dawniej. Organizm osoby chorej jest non stop nękany: wirusy, bakterie, grzyby, brodawki itp.(brak odpornosci) caly czas trzeba uwazac, wiec tak calkiem normalne zycie to nie jest.
-

Wedlug kk onanizm i nieobyczajne myśli, wyobrażenia i uczucia tez sa zlamaniem tego przykazania. To chyba dobitnie pokazuje, ze cos nie tak z jego interpretacja.
Zreszta co maja do tego przykazania. Nie trzeba ich znac, zeby wiedziec, ze bzykanie z obca osoba to zawsze ryzyko i powinno sie stosowac zabezpieczenie.
-

dlaczego mam nie podać ręki no chyba że jiest skaleczona i taka osoba też ma skaleczoną. Nie można zarazić sie przez wspólne naczynia, sztućce, toaletę pośćiel, wiadomo szczoteczka do zębów to każdy własną, również całując się nie można się zarazić hiv/Aids trzeba by tej sliny chyba z litr wypić chyba żejestescie skaleczeni w usta. Prawda jest taka że hiv można sie zrzadziej zarazić od WZW B i C tu wystarczy ilość mniejsza on ostrza szpilki do hiv wiecej. Poprostu lepiej uważać.
-

Jak dla nie chore jest nawet nazywanie seksu "bzykaniem". Tak wyglada zycie seksulane ludzi,którzy przed seksem musza sie zabezpieczac!
Badzmy uczciwi seks z przypadkowa osoba to zaden seks tylko wyładowanie swojego napiecia na drugiej osobie. Tacy ludzie powinni isc na psychoterapie. Współczesnie patologie uznaje sie za cos normalnego, a chorobliwe traktowanie się jak przedmiotu -uznane za zdrowe.
-

Mnie sie zle kojarzy słowo "bzykanie" a nie seks. Ludzie którzy tak pogardliwie i wulgarnie opisuja cos pieknego musza miec cos nie tak z ta sfera(prawdopodobnie nieswiadomie ja demonizują).
Co do "dorosłosci" to dorosłosc to tylko wiek,metryka i niekoniecznie oznacza dojrzałosc osobowosciową. Ludziom niedojrzałym i wulgarnie opisujacym swoje działania nie ma co zazdroscic ,trzeba im wspóczuc....
Nie chce ich leczyc,sami powinni na to wpaść,ze maja niskie poczucie swojej wartosci.
-

Protest przeciwko moderkom FridaKahlo69 i Kucici z kat. P.M&S

Postuluje usuniecie z funkcji wymienionych moderatorek, dlatego że:
Są to osoby niekompetentne, które nie mają pojęcia o prawidłowej moderacji.
Moderator FridaKahlo69 stworzyła sobie klikę osób, które wspiera a które razem z nią są szkodnikami forumowymi.
Osoby te, w swej bezkarności zagarnęły forum dla siebie, szydząc, kpiąc z każdego kto im się nie podoba.
Wszelkie prośby i w końcu groźby o odczepienie się kliki, od tych, którzy nie chcą z nimi polemizować nie przynoszą skutku.
Występują cykliczne napaści i prowokacje, już teraz nie samych moderatorek a ich popleczników, którym one skrycie sprzyjają.
Dlatego dochodzi do ciągłych walki i wojen w których się lubują a które powinny przecinać w zarodku, kasując wszystkie posty nietematyczne w wątku, czego nie robią.
Tak to niemal z każdego wątku robi się albo walka, albo czat.
Przypominam że forum służy do polemik - tych którzy chcą ze sobą takie polemiki prowadzić a nie do czatowania i wykpiwania.
Pytam się, dlaczego na moderatorów społecznych przyjmowane są osoby nie nadające się na takie funkcje?.
Jedna to naczelna chatciara, która ma takie pojecie o tym czym jest forum, jak świnia o gwiazdach.
Natomiast druga to alkoholiczko-psychopatka, lubująca się w intrygach, manipulacjach - kreująca się na kogoś, kim w rzeczywistości nie jest.
Tolerowanie personalnych wycieczek swoich przydupasków to ich rozrywka.
Brak poszanowania, knucia, fałszowania, itp. wszystko dla zbanowania zasłużonych userów mądrzejszych od nich, typu obecny13 (osobowość forum w konkursie-plebiscycie Interii). Nieprzeciwdziałanie, butnym nowym, czy młodym userom - zezwalające na obrażanie doświadczonych ludzi, z dużym stażem i dorobkiem merytorycznym.
Przenoszenie prywaty z reala, do wirtualnej rzeczywistości - mimo że to miejsce, służy do wymiany myśli i opinii bezosobowo.

Apel do naczelnych władz Interii.
Tak długo jak będzie tolerowany ten stan rzeczy i póki wymienione modratorki nie zostaną zdymisjonowane z funkcji, tak długo forum będzie spamowane, bo nie da się tam spokojnie, merytorycznie pisać. Forum nie służy do czatowania a do polemizowania, pomagania w problemach i omawiania różnych spraw życiowych, czemu wymienione moderatorki absolutnie nie sprzyjają.
Admin forum, to chyba jakiś skończony kretyn, bo inaczej tego nazwać nie można.
Liczne protesty, do niego samego, na jego decyzje, nie odnoszą żadnego skutku.

Do kliki szkodników należą;
FridaKahlo69, Kucici, Sybilla, mrruuu i parę pomniejszych, mniej szkodliwych person, które na wszystkich działach kategorii - Przyjaźń, miłość i seks - zrobili sobie prywatny folwark podstępnie prowokując i w końcu montując ekipę na zniszczenie tego, kto im się nie kłania i nie włazi w 4 litery...Przykładem jest wyrugowanie na banicje, długoletniego, zasłużonego usera o nicku obecny13.
Coś takiego nie będzie tolerowane i ktoś to musi ukrócić!
-

Ostatnie zdania najbardziej przykuły moją uwagę...Jako były sanitariusz stwierdzam również fakt iż niesą przestrzeganie prawa o bezpieczenstwie pacientów w salah chyba ze to jest np choroba typu sepsa...

Gdy oddzialowa poprosiła mnie bym odlewał mocze pacjentów z woreczkow .. było tylko jedno wiadereczko ... gdzie kazdy pacjent powinien miec swój wlasny pojemnik wysterylizowany... Oczywiscie pokłucilem się z oddzialową ..przez co w jej oczach stalem się trudnym pracownikiem do kierowania...tym tez samym po czasie wylecialem....Jednak nie zmienia faktu...ze nie kiedy nawet ludzie nie zwracają na to uwagi ..z tytułu ze nie mają swiadomosci o zarażeniu... czy o tym jak ten cykl przebiega...

Swoje powiedzialem
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • czy na hiv sie umiera
  • czy od hiv sie umiera
Do góry strony: HIV bać się czy nie?