20
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń62
  • Odpowiedzi10
  • Ocen na +38
20 ppt ?

I sekretarz KC PiS zapowiedział to uroczyście i świętobliwie (przed celebrowaniem mszy polowej ) (11)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

I sekretarz KC PiS zapowiedział to uroczyście i świętobliwie (przed celebrowaniem mszy polowej )

Napisał(a): ireneo -

że Polska jest teraz poważnym państwem. Więc ja się nadziałem na tę "powagę". Dowód nie miał miejsca na pieczątki diagnosty. Mnie ten dowód nie potrzebny. To państwo sobie wymyśliło takie coś, by mieć kontrolę. W dodatku mnie doją za ten ich i dla nich papierek. Przemoc tyranii zmusiła mnie do wymiany.
Tu udogodnienie, kwitki kolejkowe
serdecznie mnie powitali. 36 sztuk przede mną to 3 godziny czekania.
Na drugim, około 13-tej wydrukowali mi powitalne pożegnanie. Do 17.15 urzędują i już mnie nie przyjmą. Ale jak jestem upierdliwy, to czekają w innym terminie. Dodam, że na 6 okienek, dwa były aktywne.
No dobra, wielbiciel dojnej zmiany odklepie, że ludzie kupują rzęchy to trzeba wystać.
Mój ubezpieczyciel na miesiąc przed terminem wysyła mi maila z wydrukowaną polisą. są tam dane, gdyby się co zmieniło, to mam podać, zapłacić przelewem i nie fatygować się w kolejce. A te rządowe cymbały nie mogą tak? Przecież mają dane, kiedy dostałem dowód rejestracyjny. Jaki problem, kurierem papier przesłać. I tak im płacę.
Bądź poważny towarzyszu Jarosław. Ty bredzisz już drugi rok. Może stanąłbyś w kilkugodzinnej kolejce, co?
Załączniki:
INTERIA.PL

Re: I sekretarz KC PiS zapowiedział to uroczyście i świętobliwie (przed celebrowaniem mszy polowej )

Z dowodem, który mi na nic ale im potrzebny, będzie tak samo W tym roku muszę zrobić nowy kartonik. Wystać się i opłacić. I oni wiedzą kiedy mi się kończy. A jak można? Pisemko - szanowny wyborco, prosimy o fotkę, bo postarzeliście się o 10 lat, a my wyślemy nowiutki plastik kurierem.

Re: I sekretarz KC PiS zapowiedział to uroczyście i świętobliwie (przed celebrowaniem mszy polowej )

Napisał(a): taie -

ireneo Z dowodem, który mi na nic ale im potrzebny, będzie tak samo W tym roku muszę zrobić nowy kartonik. Wystać się i opłacić. I oni wiedzą kiedy mi się kończy. A jak można? Pisemko - szanowny wyborco, prosimy o fotkę, bo postarzeliście się o 10 lat, a my wyślemy nowiutki plastik kurierem.
Ale masz marzenia !
Obudź się tak to tylko w Afryce a u nas to będzie za 100 lat.
No może jeszcze na Łotwie i w Estonii.

taie
ireneo Z dowodem, który mi na nic ale im potrzebny, będzie tak samo W tym roku muszę zrobić nowy kartonik. Wystać się i opłacić. I oni wiedzą kiedy mi się kończy. A jak można? Pisemko - szanowny wyborco, prosimy o fotkę, bo postarzeliście się o 10 lat, a my wyślemy nowiutki plastik kurierem.
Ale masz marzenia !
A może wcześniej, kiedy zobaczą, że brakuje kasy na ochłonę tego napoleonka. i zaczną szukać oszczędności poprzez wywalania PISowych pociotków z budżetowej administracji. Komputery i ap0likacje ich zastąpią. Jeśli Iphona7, wartości ok 4.4(.) zł załatwiałem przez internet, to taki plastik chyba tym bardziej. Wartość prostokąta to 75 zl.

ireneo
taie
Ale masz marzenia !
A może wcześniej, kiedy zobaczą, że brakuje kasy na ochłonę tego napoleonka. i zaczną szukać oszczędności poprzez wywalania PISowych pociotków z budżetowej administracji. Komputery i ap0likacje ich zastąpią. Jeśli Iphona7, wartości ok 4.4(.) zł załatwiałem przez internet, to taki plastik chyba tym bardziej. Wartość prostokąta to 75 zl.
Chyba nie tak rozumiesz hasło "TKM" - prędzej wprowadzą nowe podatki albo podniosą istniejące.

Napisał(a): ~Gość -

W dowodzie rejestracyjnym jest tylko SZEŚĆ kratek na przeglądy
Kto rządził SZEŚĆ lat temu to sprawdź w necie.
a na końcu- to nie ma sankcji za jazdę z zaświadczeniem o przeglądzie i tu się zgodzę że tak nie jest w poważnym państwie bo w Niemczech urwali by za to łeb.
Na końcu dobra rada Niemcy płacą swojej agenturze wyśmienicie ale oczekują efektów takimi
wpisami misiu to ty do pieniędzy nie dojdziesz.

~Gość W dowodzie rejestracyjnym jest tylko SZEŚĆ kratek na przeglądy
Kto rządził SZEŚĆ lat temu to sprawdź w necie.
a na końcu- to nie ma sankcji za jazdę z zaświadczeniem o przeglądzie i tu się zgodzę że tak nie jest w poważnym państwie bo w Niemczech urwali by za to łeb.
Na końcu dobra rada Niemcy płacą swojej agenturze wyśmienicie ale oczekują efektów takimi
wpisami misiu to ty do pieniędzy nie dojdziesz.
wiesz, ze moje tematy nie są dla idiotów? Może to wiesz, ale nie wiesz, że idiota, to ten, kto treści nie rozumie. Ty nie zrozumiałeś ani, ani. Może poczytałbyś Kubusia Puchatka? Może kto się ulituje i wyjaśni w czym rzecz. Mnie się nie chce. Darmo korepetycji nie udzielam.

Napisał(a): Lilith1 -

Hm... wieść gminna głosiła niegdyś, że na zachodzie to jeeest leeepiej... to i w Polsce powinno być coraz lepiej kierując się na zachód, szczególnie lepiej w biurwowości i urzędastwie-sztandarowych haseł kolejnych grup trzymających władzę. A tymczasem... w urzędach jak za dawnych czasów gdy Biuro Polityczne wskazywało słuszne kierunki ustawienia się do klienta odpowiednim otworem.
Niby czasy się zmieniły, niby urzędy doznały humanizacji, a jednak nie do końca. Chcesz załatwić papierek? Uzbrój się w spory zapas czasu, stosowne podania, prośby, zezwolenia, legalizacje, homologacje z notką o niezaleganiu.
A jednak nie tak do końca. Mniej na zachód, a załatwienie nowego dowodu trwało jakieś pół godziny stania w kolejce (w tym wypełnienie jakiegoś papierzyska) i odbiór gotowego dokumentu następnego chyba dnia, nie pamiętam dokładnie.
I tak myślę, że może wielkomiejskość i położenie geograficzne jednak mają większe znaczeni w ludzkim podejściu do klienta, a opcja rządząca nie ma na to podejście wpływu... tradycja i zakorzenione nawyki górą.

Brakło rubryczek na piecząteczki? Toż to znak!
Czas na nowe auto... :P

Lilith1 Hm... wieść gminna głosiła niegdyś, że na zachodzie to jeeest leeepiej... to i w Polsce powinno być coraz lepiej kierując się na zachód, szczególnie lepiej w biurwowości i urzędastwie-sztandarowych haseł kolejnych grup trzymających władzę. A tymczasem... w urzędach jak za dawnych czasów gdy Biuro Polityczne wskazywało słuszne kierunki ustawienia się do klienta odpowiednim otworem.
Niby czasy się zmieniły, niby urzędy doznały humanizacji, a jednak nie do końca. Chcesz załatwić papierek? Uzbrój się w spory zapas czasu, stosowne podania, prośby, zezwolenia, legalizacje, homologacje z notką o niezaleganiu.
A jednak nie tak do końca. Mniej na zachód, a załatwienie nowego dowodu trwało jakieś pół godziny stania w kolejce (w tym wypełnienie jakiegoś papierzyska) i odbiór gotowego dokumentu następnego chyba dnia, nie pamiętam dokładnie.
I tak myślę, że może wielkomiejskość i położenie geograficzne jednak mają większe znaczeni w ludzkim podejściu do klienta, a opcja rządząca nie ma na to podejście wpływu... tradycja i zakorzenione nawyki górą.

Z moich obserwacji wynika że większy wpływ ma pod jakim zaborem dana miejscowość się znajdowała .(był czas że dużo jeździłem po zakładach w całej Polsce)
Były pruski a rosyjski/austriacki nie da się porównać i nie ma znaczenia że to już któreś pokolenie urzędnicze - złe nawyki są jak ostra choroba zakaźna.
Żeby było lepiej trzeba by wszystkich urzędników wysłać na emeryturę (bez żadnych wyjątków) a na ich miejsce przyjąć nowych , wolnych od paskudnej choroby .

Lilith1 Hm... wieść gminna głosiła niegdyś, że na zachodzie to jeeest leeepiej... to i w Polsce powinno być coraz lepiej kierując się na zachód, szczególnie lepiej w biurwowości i urzędastwie-sztandarowych haseł kolejnych grup trzymających władzę. A tymczasem... w urzędach jak za dawnych czasów gdy Biuro Polityczne wskazywało słuszne kierunki ustawienia się do klienta odpowiednim otworem.

Zamiana po 7-u latach? Przecież to nie żona.
Miasto zaludnione jest uciążliwe, ale dlatego powinni zrobić to co ubezpieczyciele czy banki.
Poza tym ten kwit wcale nie jest potrzebny. Mają wszystkich w bazie danych. Diagnosta wysyła wyniki badań do bazy, krawężnik bierze pesel i wie o mnie i aucie wszystko. Rzecz w tym, że mają stołki dla pociotków. Mam nadzieję, że doczekam poważnego państwa, bez oczywistej oczywistości. Pozdrawiam:-)

Napisał(a): Lilith1 -

ireneo

Zamiana po 7-u latach? Przecież to nie żona.
Miasto zaludnione jest uciążliwe, ale dlatego powinni zrobić to co ubezpieczyciele czy banki.
Poza tym ten kwit wcale nie jest potrzebny. Mają wszystkich w bazie danych. Diagnosta wysyła wyniki badań do bazy, krawężnik bierze pesel i wie o mnie i aucie wszystko. Rzecz w tym, że mają stołki dla pociotków. Mam nadzieję, że doczekam poważnego państwa, bez oczywistej oczywistości. Pozdrawiam:-)
Oj Irku, nie o papierek sam w sobie chodzi, ale o przepływ pieniądza z nim związany. Bazy danych mają takie, że nawet długość nosa i średnicę ucha znają.
Wszystkie przeglądy (z przybiciem pieczątki) wymagają odpowiednich przygotowań i stosownego ekwipunku. Leśnik drzewo posadzi, drwal zetnie, papiernik świstków narobi, drukarz wydrukuje, panienka z okienka wyda wypełnione i ostemplowane, i jest fajnie, bo jest robota i każdy coś zarobił.
Takich bezsensownych procedur jest wiele i zwykły zjadacz razowego może nie wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi... a jak nie wiadomo w czym rzecz, to wiadomo...
Pozdro :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: I sekretarz KC PiS zapowiedział to uroczyście i świętobliwie (przed celebrowaniem mszy polowej )