1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń76 tys.
  • Odpowiedzi293
  • Ocen na +348
1 tys. ppt ?

Ile dać w kopercie? (294)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ile dać w kopercie?

Napisał(a): gosik56 -

Za tydzień mam komunię u mojego bratanka. Nie wiem jednak ile powinnam włożyć do koperty. Z tego co słyszałam od znajomych, są to sumy, które ja zwykle daję parze młodej na wesele a nie 8-9 letniemu dziecku. Im grubsza koperta tym lepiej? Przecież nie o to chodzi przy Pierwszej Komunii Świętej.
INTERIA.PL

Re: Ile dać w kopercie?

Napisał(a): ~Klaudia -

Soraya Kopertę nadmuchaj powietrzem, będzie gruba. Następnie zaklej i daj. ...skoro nie wiesz, na ile cię stać.
a co Ty taka dowcipna ? dziewczyna się grzecznie pyta .... owszem nie wie ile dać ale Ty nie musisz odpowiadać po chamsku. A powietrzem to się sama nadmuchaj

Napisał(a): gohna -

Kiedy skończy się ten obłęd komunijny? Kup komplet pięknie wydanej literatury czy portfel ze skóry i jakąś grę - aby mogło zagrać z rodzeństwem, kolegami. Nauczmy się "dawać" mądrze. Nawet jeśli dziś dziecko kręci nosem za 10 lat Ci podziękuje. Bo będzie MIEĆ pamiątkę. Wiesz czego zazdrościły dzieci z mojej rodziny inne dzieci? Że na ich komunii było prawie 70 osób, można był się wybrudzić i pobawić. W mojej rodzinie od lat jest zwyczaj - w dniu komunii - tylko najbliższa rodzina i to w domu! W ciągu 3 tygodni organizujemy uroczystość komunijną na działce sobota/niedziela. I na tę działkę kupuje się zabawki dla dzieciaków zjeżdżalnie, baseniki itp. Nie nauczone są oczekiwania na koperty. Bo komunia to nie prezenty, a coś DUCHOWEGO.

Napisał(a): ~1111 -

U mojego dziecka było siedem osób w tym ja maż i córka, na osobę wyszło 700 zł.I dziecko żyje i nawet po komuni nie miało z tego powodu kompleksów.Dawanie dużo pieniędzy dla mnie jest głupotą,nawet jak kogoś na to stać.Przecież dziecko nie idzie do kościoła po to by dostać prezenty,dlatego myślę że ci wszyscy co chcą się pokazać ,nie wiedzą tak naprawdę o co chodzi w tej uroczystości.Nie jestem zbyt religijna,nie chodzę często do kościoła,ale to nie zwolniło mnie z myślenia,mimo wszystko staram się z całego serca by w takich chwilach jak chrzest czy komunia nie podążać drogą materializmu i przypomnieć sobie po co dziecko posyłam w tym dniu do kościoła.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ile dać w kopercie?