358
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń24 tys.
  • Odpowiedzi113
  • Ocen na +0
358 ppt ?

Ile kosztuje wesele? (114)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ile kosztuje wesele?

Napisał(a): afka -

Ile tak mniej więcej może kosztować wesele zorganizowane na 100 osób? Z narzeczonym nie mamy dużo pieniędzy, a na rodziców nie bardzo możemy liczyć bo sami mają kłopoty finansowe.
Chcielibyśmy zorganizować to w miarę rozsądnych kwotach, bo zadłużać w banku na pewno się nie będziemy. Myśleliśmy o wynajęciu jakiejś remizy żeby zmniejszyć koszty, ale co dalej?
Co nam radzicie? Ile kosztowało wasze wesele i jakie rozwiązania możecie nam polecić?
INTERIA.PL

Re: Ile kosztuje wesele?

Napisał(a): Natala20 -

cos Ci doradze... sama ledwo jestem po slubie. Niie da sie powiedziec bo nikt nie zna Twoich wymagan jesli chodzi o starndart wesela. Ja mialam w pieknym hotelu ale na 60 osob ( i mialam dj, i polowe za talerzyk bo wlasciciel hotelu to nasz dobry znajomy ) i wydalismy 16 tys.. to bardzo malo..
Moj brat mial normalny staandart ale na 120 osob i wydal 50 tys ( 180 zl za talerzy ale jego tez kosztowal hotel dla 40 osob ) natomiast przyjaciele mieli na 100 osob wlasnie , w remizie i wydali 40 tys. Srednio ok 30-40 tys. Najlepiej w przyblizeniu obliczcie koszty sobie na wp masz taki kalkulator i do tej kwoty ktora ci wyjdzie dodaj srednio 5, 6 tys bo tak to wyglada...zawsze wyjda koszty ktorych nie planujesz

Napisał(a): Natala20 -

a co ci jeszcze moge doradzic ??? jesli masz malo pieniedzy zrob jednodniowe.. to napewno obnizy ci cene ( miej wodki, mniej dodatkow ) i zastanow sie nad remiza.. tzn obliczcie czy sie oplaca . Bo np my mielismy zrobic na poczatku w zime i zeszli nam z ceny talerzyka ( 100 zl) ze nie oplacalo sie nam robic w remizie bo wbrew pozora to tez kosztuje a dopiero przy duzej ilosci osob sie zwraca. Zapytaj czy ktos jeszcze nie bierze slubu w podobnyym terminie bo wtedy mozna negocjowac z dostawca wodki. My w sumie z bratem zamowilismy 300 butelek to nam bardzo zszedl z ceny. Kolejna rzecza jest sukienka. Ja odkupilam od kobiety, nie musialam miec z salonu.. i ciesze sie bo mialam cala podarta po weselu :) kupilam za 700 zl plus 100 zl czyszczenie a wygladala jak nowa i wszyscy byli zachwyceni...pamietaj ze to tylko jeden dzien a co potem zrobisz z ta sukienka.. i tak ci wisi w szafie...szukaj okazji... nie wybierraj wymysnych wiazanek.. dowiedz sie ktore kwiaty sa efektowne i tanie... a przede wszystkim... dobrze przemysl kosciol.. bo to najwiekszy problem.. ja mialam taki ze wszystko swoje narzucal ( kwiaciarka organista itp) nikt sie mnie nie pytal o to czy mam pieniadze... najpierw co laska a potem poprosze 700 zl... w sumie za kosciol zaplacilismy 2 tys... a znajomi 800 zl... jak sie okazalo wybralismy najgorszy kosciol ale szkoda ze nas wczesniej nie uprzedzili...

Napisał(a): gość -

zalezy od miasta i innych czynników, da się zrobić za 20-25 tysięcy, znajoma placi w 2013 130zł za talerzyk, wesele na około 100 osób, ma 10 tysiecy uzbierane, a reszte planuje uzbierać z prezentów i opłacić to co zostanie... aha wódki nie kupuje sama więc koszt jej odchodzi...miii

Witam. My mieliśmy nie dawno wesele. Suknie zakupiłam używaną za ok 500 zł do tego mój mąż nowy garnitur+koszula itp ok 500 zł . Mieliśmy ok 70 osób, zapłaciliśmy w sumie ze wszystkim 10tys. Gdzie D.J był za 500 zł sala ok 400 zł jedzenie nas wyniosło z alkoholem ok 6 tys ( zakupy po hurtowniach ) kucharz + kelnerzy ok 1,200 zł + ubiór dla naszych dzieci ( używki ) ok 100 zł. Wesele trwało do 3 w nocy. Planowane bardzo oszczędnie i szukanie wszystkiego co najtańsze bo sami takze nie mamy zbytnio pieniędzy więc dużo szukania i jeżdżenia wydzwaniania by było tanio.... ale szczerze już bym wolała dołożyć gdybym miała możliwość i zrobić w restauracji i o nic się nie martwisz . Pozdrawiam i życzę udanego wesela.

Ja uwazam , ze naprawde mlodzi powinni sie kierowac zdrowym rozsadkiem robie to na co mnie stac , lepsza jest bardzo fajna podroz poslubna niz zadowolic 70 czy 200 gosci , apo za tym inwestojcie wsiebie mieszkanko , dla mlodych nie placic czynszu od samego poczatku to jest inwestycja zyciowa z jedzenia ipicia zostaja tylko odpady , jeszcze raz inwestojcie w swoja przyszlosc , zycze wam wszystkiego naj , naj ,naj .GR

Trudno jest okreslic ile kosztuje wesele poniewaz na koszt calkowity sklada sie wiele czynnikow
Po pierwsze sezon w jakim chcesz wziasc slub i region, z ktorego jestes , ja jestem z Krakowa i znam ten temat bardzo doglebnie wiec moge Ci powiedziec jak jest u mnie
Menu i jego cena za os - znajdziesz juz takie za 130 zl i za 250 . Tym nie do konca powinnas sie kierowac na poczatku bo im tanszy zestaw tym wiecej musisz sama dolozyc
Dzieci na weselu jak sa liczone czy sa na to znizki
Wynajem sali i jej dekoracja , czasem sa wliczone w cene a czasem jest to dodatkowa oplata . Dekoracja to nawet koszt wiekszy niz pewnie Twoja pensja ;-(
Ciasta to ok 18 do 28 zl za kg , potrezbne Ci min 10 kg, owoce na stoly etc
Samochod wiozacy PM do slubu - znajdziesz za 500 zl a i taki za 1500zl
Orkiestra lub DJ to koszt od 1500 zl do nawet 6000 zl
Oplaty ukryte czyli tzw korkowe czesto w ten sposob wymuszona sprzedaz alkoholu
Tort weselny cena od 50 do ...... poprostu w gore . Cena oczywiscie za kg a Ty potrzebujesz ok 10 kg
Tak jak wspominaly moje poprzedniczki dochodzi jeszcze ubior
Powiem tak aby choc troche bylo to dla Ciebie zrozumiale
U mnie w sezonie za wesele na 100 doroslych osob zaplacilabys 19000 a po sezonie 17500. Twoj dodatkowy koszt to tylko i wylacznie alkohol / bez oplaty korkowego bo nie naliczam/ to koszt ok 1500 zl / w zaleznosci od miejsca zakupu , Dj ok 2000 no ioczywiscie stroj, samochod , wiazanka i kosciol ;-( calosc mysle ze ok 3000 zl
Szybko liczac to ok 24000.
Mam nadzieje ze Ci pomoglam ale jezeli chcesz dodatkowych wskazowek to napisz adres prv i napisze do Ciebie
pozdrawiam i zycze cierpliwosci ;-)

afka Ile tak mniej więcej może kosztować wesele zorganizowane na 100 osób? Z narzeczonym nie mamy dużo pieniędzy, a na rodziców nie bardzo możemy liczyć bo sami mają kłopoty finansowe.
Chcielibyśmy zorganizować to w miarę rozsądnych kwotach, bo zadłużać w banku na pewno się nie będziemy. Myśleliśmy o wynajęciu jakiejś remizy żeby zmniejszyć koszty, ale co dalej?
Co nam radzicie? Ile kosztowało wasze wesele i jakie rozwiązania możecie nam polecić?
Myśmy mieli podobną sytuację finansową. Postanowiliśmy zaprosić najbliższą rodzinę i zrobić przyjęcie a nie wesele. Najbliższych osób było tylko 16. Rodzice, dziadkowie, świadkowie. Wszystko sfinansowaliśmy sami bez kredytów. Nawet sukienkę kupiłam używaną na allegro za 300zł-po co marnować więcej kasy na sukienkę co raz założę na parę godzin. W sumie wszystkie wydatki związane ze ślubem zmieściły się w 6tyś. Bez kredytów, pożyczek :) a samo przyjęcie - uroczysty obiad - trwał do godziny 19, dzięki temu po powrocie mieliśmy siłę by "nacieszyć się" sobą ;p Dziś nasi znajomi robi tylko właśnie takie uroczyste obiady, bo wszyscy wiedzę, że szkoda kasy na "ślub z bajki" jak do małej dziewczynki. W końcu jestesmy dorosłymi i realnie myslącymi ludźmi. Znam parę, której rodzice wykosztowali się 15tyś na wesele a małżeństwo nie przetrwało roku! Małżeństwa już nie ma ale kredyt muszą spłacać. A po co? Na pokaz.

gość Trudno jest okreslic ile kosztuje wesele poniewaz na koszt calkowity sklada sie wiele czynnikow
Po pierwsze sezon w jakim chcesz wziasc slub i region, z ktorego jestes , ja jestem z Krakowa i znam ten temat bardzo doglebnie wiec moge Ci powiedziec jak jest u mnie
Menu i jego cena za os - znajdziesz juz takie za 130 zl i za 250 . Tym nie do konca powinnas sie kierowac na poczatku bo im tanszy zestaw tym wiecej musisz sama dolozyc
Dzieci na weselu jak sa liczone czy sa na to znizki
Wynajem sali i jej dekoracja , czasem sa wliczone w cene a czasem jest to dodatkowa oplata . Dekoracja to nawet koszt wiekszy niz pewnie Twoja pensja ;-(
Ciasta to ok 18 do 28 zl za kg , potrezbne Ci min 10 kg, owoce na stoly etc
Samochod wiozacy PM do slubu - znajdziesz za 500 zl a i taki za 1500zl
Orkiestra lub DJ to koszt od 1500 zl do nawet 6000 zl
Oplaty ukryte czyli tzw korkowe czesto w ten sposob wymuszona sprzedaz alkoholu
Tort weselny cena od 50 do ...... poprostu w gore . Cena oczywiscie za kg a Ty potrzebujesz ok 10 kg
Tak jak wspominaly moje poprzedniczki dochodzi jeszcze ubior
Powiem tak aby choc troche bylo to dla Ciebie zrozumiale
U mnie w sezonie za wesele na 100 doroslych osob zaplacilabys 19000 a po sezonie 17500. Twoj dodatkowy koszt to tylko i wylacznie alkohol / bez oplaty korkowego bo nie naliczam/ to koszt ok 1500 zl / w zaleznosci od miejsca zakupu , Dj ok 2000 no ioczywiscie stroj, samochod , wiazanka i kosciol ;-( calosc mysle ze ok 3000 zl
Szybko liczac to ok 24000.
Mam nadzieje ze Ci pomoglam ale jezeli chcesz dodatkowych wskazowek to napisz adres prv i napisze do Ciebie
pozdrawiam i zycze cierpliwosci ;-)
Taaa a dodaj do tego koszt nowej sukni ślubnej ok 1500zł A PO CO TO ?? Nie lepiej te 19tyś wydać na remont mieszkanie/domu a może na wkład własny albo na coś bardziej praktycznego. Ludzie opamiętajcie się. Większość bab to małe niedojrzałe dziewczynki, które chcą się poczuć księżniczkami na wielki balu! TO JEST CHORE !! Wszystko NA POKAZ. POKAŻ SIĘ A ZASTAW SIĘ.

Natala20 cos Ci doradze... sama ledwo jestem po slubie. Niie da sie powiedziec bo nikt nie zna Twoich wymagan jesli chodzi o starndart wesela. Ja mialam w pieknym hotelu ale na 60 osob ( i mialam dj, i polowe za talerzyk bo wlasciciel hotelu to nasz dobry znajomy ) i wydalismy 16 tys.. to bardzo malo..
Moj brat mial normalny staandart ale na 120 osob i wydal 50 tys ( 180 zl za talerzy ale jego tez kosztowal hotel dla 40 osob ) natomiast przyjaciele mieli na 100 osob wlasnie , w remizie i wydali 40 tys. Srednio ok 30-40 tys. Najlepiej w przyblizeniu obliczcie koszty sobie na wp masz taki kalkulator i do tej kwoty ktora ci wyjdzie dodaj srednio 5, 6 tys bo tak to wyglada...zawsze wyjda koszty ktorych nie planujesz
Cóż na marnotrawstwo pieniędzy. Większość tych małżeństw nie przetrwa pewnie roku. Ja z mężem zrobiłam tylko uroczysty obiad na 16 najbliższych osób. I wiecie co? Wszyscy nam gratulowali zdrowego rozsądku.

gość TYRYSOR Z TEGO CO WIEM TA LASKA CO SZUKASZ WYWIEZIONA, ALBO PRZYMUSZANA I STRASZONAWCAZEŚNIEJ JUZ BYŁA SZANTAŻOWANA PRZEZ TĄ BABE TO JEST GNIDA, KOĆIOLLEK, WYNAJMUJE POD AGENCJE, CZERPIE ZYSKI Z SUTENERSTWA I HASA PO WOLNOŚCI !KPINA, A DZIEWCZYNA MOZE SPRZEDANA DO ARABÓW TO JEST POLANDIA, BIERZ SPRAWY W SWOJE RĘCE MARA, WIĘCJ NA SPOT.
Art 204 par 2 - sutenerstwo i czerpanie korzyći, czemu ta bab na wolności, a laska pewnie sprzedana ? Polandia, musi miec układy !

Jak ktoś ma dużo pieniędzy to nie liczy się z kasą ii robi weselisko dla rodziny na pokaz.Po co takie duże wesele,ja z mężem mieliśmy na 10 osób,rodzice,świadkowie,rodzeństwo,i wystarczyło.Przyjęcie zorganizowaliśmy w domu,i było super.Jesteśmy 8 lat po ślubie i nadal się kochamy.Moja koleżanka miała wystawny ślub,suknia z Francji,welon do samej ziemi,limuzyna,po prostu obłęd jakie wystawne wesele zorganizowała,i nie minęło 3 lata a już jest po rozwodzie,każdy poszedł w swoją stronę,mąż ją bił,zrobił dziecko innej małolacie,a ona została z długami z wesela.Nie warto się zadłużać

Osobiście uważam, że każdy powinien zorganizować takie przyjęcie weselne, na jakie go stać.
Irytują mnie osoby, które z racji finansowych nie zorganizowały wesela i teraz uporczywie wmawiają innym, że to zbędna impreza, a małżeństwo nie przetrwa.
Opamiętajcie się!
To, że nie było Was stać na zorganizowanie wesela nie oznacza, że jest to najlepsze i najrozsądniejsze rozwiązanie.
Ja będę miała wesele 10.05.2014 i bardzo się z tego cieszę.
Koszt ok.30tys, sfinansowany przez rodziców.
Miałabym z tego rezygnować tylko dlatego, że to niby nie rozsądne?
Mamy gdzie mieszkać, pracujemy, nie żyjemy w przepychu, ale też źle nam nie jest.
Moi rodzice zawsze byli rozsądni i właśnie dzięki temu mają spore oszczędności, które pozwolą nam na organizację tego ważnego dnia bez zadłużania się.
Jedyne, co mogę dodać od siebie, to radę, aby nie brać kredytów na wesele, ponieważ pracuję w banku i uwierzcie, że mało komu się to zwraca.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ile kosztuje wesele
  • ile kosztuje wesele na 100 osób
  • ile kosztuje ślub
  • wesele ile kosztuje
  • koszt wesela na 100 osób
  • wesele na 100 osób ile kosztuje
  • ile kosztuje wesele na 100 osób 2013
  • ile kosztuje wesele 2013
  • ile kosztuje slub
  • wesela ceny od tależyka