1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń63 tys.
  • Odpowiedzi292
  • Ocen na +320
1 tys. ppt ?

Ile zarabia ksiądz? (293)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Ile zarabia ksiądz?

Napisał(a): gość -

No lekcje religii są niezwykle przydatne. Jakoś nie pamiętam nic szczególnie nowatorskiego na lekcjach religii z klas 1-3 szkoły podstawowej a 4-6 lub w gimnazjum. Cały czas to samo i nic czego bym nie wiedział wcześniej. W szkole średniej było trochę więcej filozofowania. Wydaje mi się że religia w szkołach jest wciśnięta na siłę bo państwo kradnie nadwyżki kasy podatnikom. Pomijając pensje ze szkoły to ksiądz zbiera co chwilę kasę. Codziennie na mszy, za każdą odprawianą uroczystość i nawet po kolędzie. Czyli kiedy tylko się da! Takie dyrdymały typu "ogrzewanie w kościele w zimie kosztuje" nic mnie nie obchodzi, i tak wszyscy są w grubych zimowych ciuchach. Śmieci w kościele? A co ludzie chodzą do kościoła śmiecić? Tyle śmieci co ksiądz sam wyprodukuje w swoim mieszkaniu no i ewentualne jakieś "jednorazowe" ozdoby na różne kościelne uroczystości. Świeczki i wino mszalne oraz opłatki? Hehe! Ksiądz przejdzie raz po składce w niedzielę i ma na dwa miesiące i jeszcze zostanie. No ale ja rozumiem że w naszym kraju nie wolno mówić o duchownych źle bo to jest temat tabu a ksiądz "też człowiek", tylko czemu nas grzeszników pouczają ci co sami grzeszą a powinni być wzorem cnót i to nie jest moje widzimisie tylko takie są założenia KK. Jak jest z tym naprawdę? Bardzo różnie.

Napisał(a): ~z ukosa -

~as1 za miesiąc ma na 100% więcej niż polski emeryt za rok !
Ksiądz powinien chodzić we włosiennicy, być chudziutki i mieć kolana powgniatane od modlitwy, każdy grzech penitenta odbierać jako swój grzech, zawsze powinien czuć głód fizyczny, mieć czerwone oczy z niewyspania, bo przygotowuje płomienne homilie. Jako pojazd deskorolka lub rower (hulajnoga nie - brzydko się nazywa i tak jakoś niekonieczna w skojarzeniach). Nie powinien strzelać oczami po białogłowach, niech patrzy pod nogi - to bezpieczne. Na wycieczkę do Kampinosu lub Wilanowa. No i dzielić się wszystkimi dobrami z wiernymi. Niebo zapewnione! A my - hulaj dusza piekła nie ma!

Napisał(a): ~Vicar -

Jako wikariusz w wiejskiej parafii na Podkarpaciu zarabiam 1800 zł w szkole (16 godzin katechezy) + 1000 zł z parafii (ofiary za Msze zamawiane, pogrzeby chrzty - większość pieniędzy z ofiar przeznaczamy na opłacenie prądu, wody, gazu, internetu, jedzenia, czyli na utrzymanie plebanii - wspólnie z Proboszczem) Raz do roku, po zakończeniu kolędy dostajemy dodatkowo ja i proboszcz po 5000 zł. To wszystko.

Napisał(a): ~KOLIA -

No właśnie i ta ostatnia odpowiedz mnie satysfakcjonuje. Ksiądz pobiera 1880 + 1000 =2800. Raz do roku 5ooozl. nagroda! Jest super! Ale to była wypowiedz tylko jednego księdza a nie biskupów którzy też klepią biedę. No może za nieco wiecej tego grosza im przypada ale są w cieżkiej sytuacji nosząc takie stroje opływające złotem bo to straszny ciężar! Pan Jezus Chrystus miał może dwie koszule i jedne sandały ale posiadał ogromną charyzmę. Wszyscy Go podziwiali i obdarzali wielkim szacunkiem.Nad każdym nieszcześliwym człowiekiem potrafił się pochylić i pomóc tak jak tylko mógł najlepiej. Dzisiejsza doba życia to ogromna przepaść do tamtych czasów i wszystko zostało wywrócone do "góry nogami'. Jak chcesz kultywować swoją wiarę to musisz przede wszystkim chodzic do koscioła i płacić za :chrzest dziecka,ślub,pogrzeb',kłaść na tace przyzwoitą kwotę ,składkę na remonty i nowe inwestycje koscielne...... i można tak wyliczac....Jeśli nie spełniasz tych podstawowych warunkó OJ! to biada ci bo za trumną twoją ksiądz nie będzie szedł i się modlił! A jak rodzina w potrzebie to może prosić tylko Pana Boga o pomoc bo kościół jest od wyższych celów.

Te! Z ukosa! Nikt tak wcale nie pisze ale jest zupełnie na odwrót jak napisałeś. W Polsce księża nie pomrą z głodu i biedy. W Irlandii chodzą normalnie do pracy i to nie tylko i wyłącznie jako nauczyciele! I dzięki temu mają co do gara wsadzić.

Bardzo duzo. Na malych parafiach nie ma wikarych. Ksiadz za slub I pogrzeb kasuje 1500/2000 zl, chrzest 500 zl ( bynajmniej tak jest u nas). Do tego taca, ktora jest przeznaczana na rachunki a reszta dla ksiedza. Kazdy remont, porzadki na cmentarzu itd. Ksiadx zbiera kase po domach. Za wszystko bierze pieniadze, nawet zaswiadczenia za darmo nie wystawi. Kuria bierze 20000 zl na kwartal, smieszna kwota przy tym co zbiera. To juz nie jest ksiadz tylko poborca!

Napisał(a): ~jacek -

[cytat kogo=~Gość]Gdybym powiedział, że taki ksiądz wyciąga ponad 10 tysięcy miesięcznie, raczej mógłbym być w błędzie, bo wierzę, że stać ich na więcej skoro goszczą się jak sułtani.

Człowieku opamiętaj się, w mojej parafii komisyjnie liczyliśmy tacę w niedzielę, było 16 zł, słownie szesnaście złotych, Jak dasz te swoje 10 tys to ksiądz będzie tyle wyciągał. Podejrzewam że nie dajesz ani grosza, więc na jakiej podstawie podajesz tą kwotę!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ile zarabia ksiądz?