1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń63 tys.
  • Odpowiedzi292
  • Ocen na +320
1 tys. ppt ?

Ile zarabia ksiądz? (293)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Ile zarabia ksiądz?

Napisał(a): gość -

Co za bzdury. I to dlatego mój ksiądz ma auto z salonu, nową chatę postawioną? Za te niby 700zł? Ha ha dobre. Jeszcze jakby tego było mało organizuje imprezy na których grali między innymi Piękni i Młodzi i to z tych 700zł stać go żeby ich opłacić??

Jasne zeby nie chcial...nie wiedzialby co zrobic z kasa za wynajem mieszkan ktore przepisuja na kosciol(zamiast na wnuki)starsze osoby,czynsz za pomieszczenia wynajmowane bankom,biurom podrozy i calej gamie sklepow....a to tylko przyklady i to nie pojedyncze z mojej'okolicy'....

Jak na zlot motocyklowy z poczatkiem 2000roku przyjechal ksiadz na nowiuskim Harleyu gdzie my popylalismy na przechodzobych japoniach i wyrobach demoludow.by nas ewangelizowac.
A jak stwierdzil ze bycie ksiedzem to tylko praca a jego czas wolny to jego wybor.
To za moja wiloletnia indoktrynacje gdzie wbijali mi do glowy ze to musi byc powolanie.i jak zryli mi bereta i za nowiuskiego harusa za mszalne to chcialem mu wyplacic w kly.tal pp ludzku

Napisał(a): Blandare51 -

"Ile zarabia ksiądz?" Bog placi przeciez. Jego zapytac!

Napisał(a): ~kwelnymajka -

best74
~gość
best74 Ksiądz nie otrzymuje żadnej pensji, żyje z funduszu kościelnego.
A czy ten fundusz kościelny, to właśnie nie jest pensja? Tylko właśnie pracodawcą jest Kościół? Zatem księżą otrzymują comiesięczną stałą kasę na konto - czyli jak pensja!
Jednak z tego muszą utrzymać kościół, plebanię, gospodynię, chór, organistę, kościelnego, płacić za remonty, wywózkę śmiecie, wodę, prąd itd. ksiądz też musi coś jeść!
i to dobrze zjeść....

Napisał(a): ~imminent -

best74
~mirka
best74
~gość
best74 Ksiądz nie otrzymuje żadnej pensji, żyje z funduszu kościelnego.
A czy ten fundusz kościelny, to właśnie nie jest pensja? Tylko właśnie pracodawcą jest Kościół? Zatem księżą otrzymują comiesięczną stałą kasę na konto - czyli jak pensja!
Jednak z tego muszą utrzymać kościół, plebanię, gospodynię, chór, organistę, kościelnego, płacić za remonty, wywózkę śmiecie, wodę, prąd itd. ksiądz też musi coś jeść!
A w życiu! organista, remonty itp. wszystko jest za kase parafian! "Co łaska" mówi Ci to coś? Poza tym na każdej mszy zbierany jest hajs. Wychodzi na to że bycie księdzem to najbardziej opłacalny zawód!
Wcale tak nie jest, gdyż ksiądz musi ponad 80% zebranych pieniędzy wysłać do kurii! Zostają na prawdę śmieszne pieniądze. Czym mniejsza miejscowość, tym skromniej. Chyba że taki ksiądz w Warszawie, podobno ma 7 razy więcej od księdza z małej miejscowości. Jeżeli taki ksiądz na prowincji ma do przeżycia 700 zł, to tak w Warszawie ma 4.900.
hahahahah co za brednie wypisujesz myslisz ze ci ktos w to uwierzy?samochody extra,kochanki albo kochankowie ,wczasy za granica itp komu te kity,zyja jak paczki w masle,darmozjady
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ile zarabia ksiądz?