59
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi5
  • Ocen na +6
59 ppt ?

Internetowe płatności lepiej chronione. (6)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Internetowe płatności lepiej chronione.

Napisał(a): WOMAR1910 -

Pod koniec lutego Europejski Urząd Nadzoru Bankowego przedstawił projekt regulacyjnych standardów technicznych (RTS) dla drugiej dyrektywy o usługach płatniczych PSD2. Wprowadza ona między innymi wymóg silnego uwierzytelnienia klienta podczas autoryzacji transakcji. W ostatecznej wersji jednak ta reguła ma być stosowana elastycznie.
- Zapisy projektu RTS z punktu widzenia UKNF należy ocenić pozytywnie. Dla nadzoru ważny jest aspekt bezpieczeństwa, który został zaadresowany w opublikowanym dokumencie, niemniej jednak należy zauważyć, że projekt RTS uwzględnia również potrzebę rozwoju innowacji. UKNF od samego początku brał udział w opracowywaniu projektu RTS i zwracał szczególną uwagę na obszary istotne dla polskiego sektora płatniczego - ocenia Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.Polska jest dziwnym krajem i czy to będzie obowiązywać w Polsce ?


INTERIA.PL

Re: Internetowe płatności lepiej chronione.

Napisał(a): ~JBB -

Nie bardzo rozumiem związek tytułu z treścią artykułu... Czy autor rozumie? Ja bardzo dokładnie wiem na czym polega dyrektywa PSD2 ale autor liczy chyba tylko na ilość "kliknięć" bo nic na ten temat nie napisał!!! Najpierw się dowiedzieć trzeba a później wprowadzać czytelników w błąd!!!

Re: Internetowe płatności lepiej chronione.

Napisał(a): ~bodo -

No co ty! Wówczas tekst zamknąłby się w trzech linijkach, a tu nastukał kilkanaście - pewnie ma wierszówkę...


cytat kogo=~say]A nie można prościej i zrozumialej że EUNB przedstawił projekt RTS dla dyrektywyPSD2 o wymógu silnego uwierzytelnienia klienta. UKNF ocenił pozytywnie RTS.[/cytat]

Re: Internetowe płatności lepiej chronione.

Napisał(a): zaibali -

W 2018 roku wejdzie nowe prawo dotyczące bankowości elektronicznej i usług płatniczych zgodnie z dyrektywą PSD2 http://apilogic.pl/. Te regulacje zostaną wprowadzone właśnie ze względu na bezpieczeństwo internetowych płatności i jest to okazja dla innowaci płatnicznych oraz bankowych.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Internetowe płatności lepiej chronione.