44
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń808
  • Odpowiedzi33
  • Ocen na +10
44 ppt ?

Jahwe to demon. (34)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jahwe to demon.

Napisał(a): santalucija -

Zwiedzeni Jehowe czczą demona.
W istocie, konkluzja znanej biblistki jest bardzo trafna — „nieco" inaczej wyrażona jest miłość w Testamencie Starym. Jahwe w Starym Testamencie (wg ułożenia ksiąg):

"Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą" (Wj 20:5 (BT)). nawet jeśliś wzorem cnót chrześcijańskich to i tak biada ci, jeśliś miał przodka grzesznika. To się nazywa odpowiedzialność zbiorowa ! Z drugiej strony — jeśli chcesz zapewnić pewne miejsce swoim potomkom w niebie — bądź gorliwym po trzykroć. Mówi Twój bóg: "Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań." (Wj 20:6 (BT)). Czy to miłosierdzie boże czy już głupota?http://www.ra(...)p/s,601
INTERIA.PL

Re: Jahwe to demon.

Napisał(a): gość -

Czy szatan został już zrzucony z nieba na ziemię?

Wielu twierdzi, że szatan już został zrzucony na ziemię i nie ma obecnie dostępu - ani do nieba, ani do Bożego tronu. Jedni uważają, że został on zrzucony na ziemię zaraz po buncie w Edenie. Inni uważają, że nastąpiło to znacznie później. Są także tacy (Świadkowie Jehowy), którzy twierdzą, że szatan i jego aniołowie zostali zrzuceni na ziemię w roku 1914 i owemu zrzuceniu towarzyszyły straszliwe wojny oraz znaczny wzrost trzęsień ziemi.

Sprawdźmy kilka możliwości.

Kwestia wyrzucenia szatana tuż po buncie w Edenie nie ma poparcia biblijnego, ponieważ Biblia wielokrotnie omawia jego działalności - tak w niebie jak i na ziemi. Historia Hioba jest bardzo jasna i nie budzi najmniejszych wątpliwości. (Hiob 1:6-12). To sprawozdanie wskazuje wyraźnie na działalność szatana: tak w niebie jak i na ziemi.

Oczywistym celem szatana jest zniweczenie planu zbawienia ludzkości oraz uniknięcie własnej śmierci, zapowiedzianej już w Edenie przez samego Boga. Jest także ewidentne, że szatan działa zawsze w pobliżu Boga, Jego Syna oraz... sług Bożych. Jako przykład można podać kuszenie Isusa przez szatana. (Mateusza 4:9-11).

Szczególnie niebezpieczna działalność szatana to kroczenie śladami Isusa i naśladowanie wszystkiego, co Isus czyni. Jest to dla nas szczególnie niebezpieczna działalność. Często jesteśmy oczywistymi ofiarami owej diabelskiej aktywności. Isus wyjaśnił schemat szatański w przypowieści o siewcy.

Mateusza 13:(24) Inną przypowieść im przedłożył: Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli. (25) Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. (26) A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. (27) Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast? (28) Odpowiedział im: Nieprzyjazny człowiek to sprawił. Rzekli mu słudzy: Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go? (29) A on im odrzekł: Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. (30) Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza.

Wyjaśnił On swoim uczniom, że kiedy On sieje dobre ziarno Prawdy, w ślad za nim zawsze postępuje szatan siejąc kąkol, czyli ziarna kłamstwa. Jest to bardzo ważna informacja i warto się nad nią lepiej zastanowić.

Zwróćmy uwagę na 12 apostołów. Był pomiędzy nimi Judasz -sługa szatana i wiedziano, że sprzeniewierzał on datki. Niemniej Isus nie usunął go ze swego grona i pozwolił mu działać do samego końca. Zło szatańskie nie oszczędziło więc grona 12 apostołów. Po śmierci Isusa wszystkie Jego zbory były pod nieustannym atakami sił szatana, który umieszczał w nich nawet fałszywych apostołów.

Czy możemy się spodziewać dzisiaj czegoś odmiennego i lepszego ze strony szatana? Nie ulega wątpliwości, że w każdej organizacji religijnej są tacy, którzy służą szatanowi, a nie Bogu. W skrajnych przypadkach jest to wyraźnie widoczne.

Ciekawa jest postawa Isusa, który nie pozwala wyrywać chwastów w ten sposób posianych, zanim nie nastąpi żniwo. Żniwo to Wielki Ucisk zakończony sądem Bożym. Jest to niezwykle ważna dla nas wskazówka! Nie do nas należy osobiste zaangażowanie w 'wyrywaniu chwastów' ale jest to anielska praca pod kierownictwem samego Isusa.

Dlaczego więc Isus ujawnia ów wielce niepokojący wielu szczegół?

Jak mówi Biblia, droga do zbawienia jest wąska i kamienista. Każdy z nas musi przejść przez wiele prób a nawet pewną dozę cierpień. Część owych cierpień jest właśnie powodowana przez zasiane przez szatana chwasty. Istnieją one po to, abyśmy postępowali zgodnie ze Słowem Bożym i nie skupiali się na naprawianiu religii. Naszym celem jest umiejętność znalezienia się w takich sytuacjach bez łamania Bożego Prawa. Inna kwestia to naśladownictwo naszego Zbawiciela.

Napisał(a): stilo -

Katechizm Kościoła Katolickiego!!

206 Objawiając swoje tajemnicze imię JAHWE (JHWH), "Ja Jestem Tym, Który Jest", "Ja Jestem Tym, Który Jestem" lub "Ja Jestem, Który Jestem", Bóg mówi, kim jest i jakim imieniem należy Go wzywać. To imię Boże jest tajemnicze, tak jak Bóg jest tajemnicą. Jest ono imieniem objawionym, a zarazem w pewnej mierze uchyleniem się od ujawnienia imienia, i właśnie przez to wyraża ono najlepiej, kim jest Bóg, który nieskończenie przekracza to wszystko, co możemy zrozumieć lub powiedzieć o Nim; jest On "Bogiem ukrytym" (Iz 45, 15). Jego imię jest niewymowne 7 , a zarazem jest On Bogiem, który staje się bliski ludziom.

http://www.ka(...)2-1.htm

Napisał(a): stilo -

santalucija
stilo Katechizm Kościoła Katolickiego!!

206 Objawiając swoje tajemnicze imię JAHWE (JHWH), "Ja Jestem Tym, Który Jest", "Ja Jestem Tym, Który Jestem" lub "Ja Jestem, Który Jestem", Bóg mówi, kim jest i jakim imieniem należy Go wzywać. To imię Boże jest tajemnicze, tak jak Bóg jest tajemnicą. Jest ono imieniem objawionym, a zarazem w pewnej mierze uchyleniem się od ujawnienia imienia, i właśnie przez to wyraża ono najlepiej, kim jest Bóg, który nieskończenie przekracza to wszystko, co możemy zrozumieć lub powiedzieć o Nim; jest On "Bogiem ukrytym" (Iz 45, 15). Jego imię jest niewymowne 7 , a zarazem jest On Bogiem, który staje się bliski ludziom.

http://www.ka(...)2-1.htm
Zdjęcie Ja wam jeszcze pokaże oszuści Jehowe.
Co chcesz im jeszcze pokazać? Cycki już pokazałaś no to dawaj dalej , nie krępuj się!

stilo Jakoś nie widać Katolików którzy by bronili dobrego imienia swego Boga!! Katolicki ,,Ciemnogrodzie” wierzycie w Boga , którego nie znacie albo nie znacie Boga w którego wierzycie.
A przykazanie " nie bedziesz bral imienia Pana Boga nadaremno " znasz jehowito?

Dlaczego katolicy maja bronic imienia Boga ? Bo swiadkowie ochrzcili go po protestantach na imie jehowa?

Znasz ty twojego boga, ktory ma wszyszkich ( oczywiscie poza swiadkami jehowy ) wymordowac?

Napisał(a): kanibal -

[video]http:http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=wkoUMGDkaxo[/video]
Załączniki:

Napisał(a): -

santalucija Zwiedzeni Jehowe czczą demona.
Kot mojego kolegi miał na imię Demon, ale nie był żadnym bogiem, bo robił bardzo śmierdzące kupska, nie zawsze do kuwety.
I jakem Iechowa nikt mnie nie zwiódł, by temu stworzeniu oddawać cześć boską, jako Hator, Hator, Hator!

Świadkowie Jehowy-niepewne tłumaczenia Pisma Św. 2 lat(a), 11 mies. temu Oklaski: 8
Zgodnie z moim postem nt Świadków Jehowy w tym temacie

www.kjb24.pl/forum/4-woko-artykuow/571-p...limit=6&start=30

Witam i pozdrawiam wszystkich uczestniczących w dyskusji. Pozwalam sobie na mały offtop, ale w dobrej intencji, więc ufam, że zostanie mi to wybaczone.
@Siloam: zauważyłem w cytacie, który przytoczyłeś, że na końcu cytatu było takie oto oznaczenie: (BT). Nie jestem pewien, ale wydaje mi się możliwe, że korzystasz z dostępnej w internecie wygodnej edycji Biblii elektronicznej z trzema dostępnymi tłumaczeniami Poznańska, Gdańska i Tysiąclecia. Otóż - nie wiem czy jesteś świadom (i wy wszyscy pozostali drodzy użytkownicy forum), że jest to program mający swoje korzenie u Świadków Jehowy. Istnieje w nim możliwość włączenia przy instalacji opcji "Manna" - gdzie na każdy dzień roku jest podany fragment Pisma i komentarz do niego. Kiedyś sam polecałem ten program gdyż jak pisałem jest poręczny; równie długo czytałem ową "mannę" - pożyteczna rzecz, włączająca się od razu po uruchomieniu komputera. Byłem wobec tych tekstów ostrożny - gdyż były niewiadomego pochodzenia + fakt, że cytaty z Pisma były z jakiegoś naprawdę dziwacznego tłumaczenia. Odłożyłem tę sprawę i po prostu byłem ostrożny z akceptacją "manny". Po jakimś czasie jednak znowu mnie tknęło i sprawdziłem w wolnej chwili dokładniej. Okazało się, że "manna" to nauki wydawnictwa Strażnica, które jak wszyscy dobrze wiemy jest jednym z filarów Świadków Jehowy.
Dowody:
Tekst dzisiejszej Manny:

_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG

Uploaded with ImageShack.us

A tutaj przykład z netu:

_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG

Uploaded with ImageShack.us

I strona gdzie wszystko to wyraźnie widać... hmmm... czarno na białym można rzec...http://www.da(...)nna.htm

Cóż - manna to manna - ten tekst jest wyraźnie "świadkowojehowy" - czy tekt Tysiąclatki nie został w tym programie poprawiony też nie wiem; dlatego jednak właśnie, że nie wiem, a sprawa jest wysokiego ryzyka - zachęcam wszystkich aby z tego programu w celach poznawania Pisma lub podawania innym jego fragmentów nie korzystali. Można oczywiście za każdym razem sprawdzać i porównywać tekst z tego programu z tekstem Tysiąclatki choćby na stroniehttp://www.bi(...)ia.htm, która jak ufam jest wiarygodna, niemniej dla mnie głównym atutem na rzecz tego programu była jego szybkość i wygoda... a wobec konieczności takich rozwiązań ten aspekt pada na twarz... ponadto - nawet jeśli się będzie sprawdzać - można coś przeoczyć. Generalnie więc odradzam.

Miałbym taki mały postulat-prośbę do moderatorów. Czy można by zostawić ten mały offtop tutaj. Ja zaś założę nowy wątek z tym ostrzeżeniem.

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

Świadkowie Jehowy. 7 największych ściem
12741
Osób
czytało ten artykuł
Kiedy katolik spotyka Świadków Jehowy, może odczuwać zakłopotanie, widząc z jaką łatwością odnajdują biblijne wersety na poparcie głoszonych tez. Może również z zawstydzeniem skonstatować, że oto spotkał ludzi, którzy naprawdę znają Biblię. W rzeczywistości jednak znajomość Biblii przez Świadków Jehowy jest na ogół ograniczona do wyrwanych z kontekstu wersetów, które podczas szkoleń zostały im podane do wyuczenia się na pamięć.
NAJPOPULARNIEJSZE FRAGMENTY

1Ściema 1 - Biblia ...
2Ściema 5 - Jezus umarł na ...
3Ściema 6 - Życie po ...
O nierzetelności cytowania Pisma Świętego przez „Strażnicę”, można by pisać długo. Szczegółową polemikę z naukami tego czasopisma podejmują liczne publikacje. Tutaj podam jedynie kilka przykładowych, największych „ściem” w nauczaniu Świadków Jehowy.

Napisał(a): prawdziwaPaniDab -

lechowa
santalucija Zwiedzeni Jehowe czczą demona.
Kot mojego kolegi miał na imię Demon, ale nie był żadnym bogiem, bo robił bardzo śmierdzące kupska, nie zawsze do kuwety.
I jakem Iechowa nikt mnie nie zwiódł, by temu stworzeniu oddawać cześć boską, jako Hator, Hator, Hator!
ha ha ha ale się uśmiałam :-D

Napisał(a): ~hhhhhh -

Prymitywni,nieoświeceni ludzie.Antypolska,antykatolicka organizacja,której celem jest rozbijanie rodzin,szczęśliwych i kochających się rodzin.Zasiać ziarno niezgody,poróżnić domowników - to podłość !Nazywają to "praca pańska". Nie interesuje ich nasza historia,ale opowieści i bajki semickich plemion pustynnych.Kiedy był Potop Szwedzki,nie wiedzą,ale o potopie biblijnym mogą gadać godzinami (smutne bajania prostaczków....jahwe zabił tysiące ludzi,miliony niewinnych i bezgrzesznych zwierząt - to chyba ludobójstwo i wielkie zło?).Nie uznają naszej narodowej flagi,godła,hymnu,tradycji patriotycznej i religijnej,imienin,urodzin,polskich świąt państwowych i wielu innych rodzinnych i narodowych.ŚJ nie zasiądzie przy stole na imieninach swojego bliskiego.Rodzeństwo nie spotka się na rodzinnych urodzinach,chrzcinach,weselu,Wigilii itp. Co to za religia,żeby siostra nie przyszła na urodzinowe przyjęcie swojego rodzonego brata? Organizacja zabrania ! Dziękuję za taką organizację i jej chore pomysły.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jahwe to demon
  • Jahwe demon
  • jahwe to szatan
  • Jahwe opinie
  • jahwe a szatan
  • do trzeciego pokolenia dzialanie demona
  • jahwe jest demonem
  • szatan w religii jahwe
  • Jahwe Radom
  • Szatan Jahwe