67
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń472
  • Odpowiedzi62
  • Ocen na +0
67 ppt ?

Jak chronić samochód prze śniegiem? (63)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
-

Dzisiejsza aura chyba zaskoczyła nas wszystkich. Rano wychodząc z domu z trudem odnalazłem swój...samochód. Wały śniegu kompletnie go zakryły. Znając życie nie tylko mnie zastał podobny widok.

Udało mi się go odśnieżyć, ale niestety mam problem z zamrożonymi oknami i...zamkiem od drzwi ! Aż boję się czy uda mi się go w ogóle uruchomić.

Macie jakieś pomysły, swoje patenty, aby odmrozić skutecznie i bez szkód szyby oraz zamek?
INTERIA.PL
-

Spraye do szyb są skuteczne, jednak nie zawsze. Na cienką warstwę lodu jak znalazł, jednak przy grubszej warstwie(kiedy pada deszcz ze śniegiem i jest duży mróz) niestety ich działanie jest słabsze, czasami dużo słabsze. Poza tym nie radzę na dłuższy czas używania sprayu do odmrażania zamków, bo one szkodzą zamkom. Lepiej zawczasu wcisnąć w zamek WD-40,a jak ktoś nie ma to może być nawet zwykły olej roślinny. Pamiętajmy też o posmarowaniu specjalnym silikonem uszczelek drzwi samochodów.

Widziałem w sklepie też różnego rodzaju płyny, które zabezpieczają przed oszronieniem oraz parowaniem szyb. Jednak nie znam ich skuteczności. Jak mówią "Lepiej zapobiegać niż leczyć" w przypadku samochodów to też ma rację bytu.
-

Jeśli chodzi o szyby to najlepiej polać zimną wodą z góry na dół. Nie włączać wycieraczek. Zrobi się przezroczysta powłoka na szybie z lodu . Można jechać bo dobrze widać. Po krótkiej jeździe nawiew na szybę roztopi pozostałość lodu. WD-40 można stosować do bram, jest dobry preparat spray do zamków kupiłem w sklepie z oknami . Ważne bo on nie kapie dobrze się rozprowadza i nie zamarza.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jak zabezpieczy auto przed niegiem
  • Jak zabezpieczyc szyby samochodu przed sniegiem
  • zabezpieczenie samochodu przed sniegiem
  • jak zabezpieczyć samochód przed śniegiem
Do góry strony: Jak chronić samochód prze śniegiem?