Jak często opłaca się zmieniać pracę? (22)

Jak często opłaca się zmieniać pracę?

Temat dotyczy artykułu: Jak często opłaca się zmieniać pracę?

Niektórzy mówią, że w swojej firmie nie mogą liczyć na podwyżki. Skarżą się, że żeby więcej zarabiać muszą zmienić pracę. Sprawdziliśmy czy częsta zmiana pracy to dobra strategia, aby osiągnąć wysokie zarobki. Okazuje się, że nie, ale o tym za chwilę.

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Napisał(a): adam-a -

jak to szukaj pracy ja od razu znalazłem w 67 roku i zmieniłem ją trzy razy dziś jestem na emeryturze ale was robią w bambuko
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): bezrobotna -

Pracowałam w księgowości, niestety dosyć często zmieniałam pracę bo chwytałam to co było a przeważnie umowy zlecenia w okresach rozliczeniowych, efekt ? od ponad 7 lat nie mam pracy, zasiłku też nie oczywiście.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): Krzycho -

W jednej firmie góra 5 lat. Tyle można nabywać nowe doświadczenia potem tylko strata czasu. Poza tym nic tak dobrze nie robi pracodawcy jak zwalniający się pracownicy. Uczy pracodawcę szacunku i wymusza podwyżki bo jak wiadomo żaden pracodawca jak nie musi to grosza nie da.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Knox -

Jak we wszystkim, prawda leży po środku, czyli ani zmiana za często, ani za rzadko, ja mam tak co 4-6 lat, przy czym za zmianę uważam również dużą zmianę wewnątrz tej samej firmy (np. wyższe stanowisko w innym pionie).
Natomiast podana analiza pokazuje jak słabo radzą sobie działy HR w stosunku do wysoko wykwalifikowanych i zaangażowanych osób, bo przy wypowiedzeniu umowy przez pracownika potrafią wyskoczyć z niebotycznych pieniędzy (czasami po 50-60% podwyżki), podczas gdy z roku na rok rzucali ochłapy po 3%.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): T -

Gdybym nie zmieniał pracy to po 10 latach dalej robiłbym to samo za grosze. Lojalność nie popłaca. Fachowość i zaangażowanie - zawsze.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Pracodawca -

Napisali prawdę. Ja boję się zatrudniać ludzi, którzy co rok, dwa zmieniają pracę. W mojej firmie stanowiska obejmują co prawda dość wąską, ale trudną specjalność. Zanim pracownik zacznie zarabiać dla firmy zwykle mija około 3 miesiące, czasami więcej, a bywa że okazuje się że nie jest w stanie podołać zadaniom. To jest dla firmy koszt, zwłaszcza że nowy pracownik zawsze ma przydzielanego opiekuna, który go wprowadza w obowiązki. Nie jest mi na rękę żeby taki przeszkolony pracownik szybko odszedł. Druga sprawa to ryzyko związane z zatrudnieniem nowej osoby. Nigdy nie wiadomo czy nie trafi się na kogoś kto kradnie, dokonuje oszustw, działa na szkodę firmy, lub choćby więcej przebywa na zwolnieniu niż w pracy. Sam proces rekrutacji też kosztuje. Z doświadczenia też wiem że osoba, która często zmienia pracę ma jakieś psychiczne ułomności, które ujawniają się dopiero po zatrudnieniu. Może to być zaburzenie osobowości typu socjopatia, chorobliwa podejrzliwość, pieniactwo, konfliktowość itd. Nie dziwcie się że jak widzę kandydata , który przez 20 lat zaliczył np. piętnastu pracodawców, to odrzucam takie CV w "przedbiegach".
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Niewolnik.! -

Praca w tym kraju to wyzysk przez pracodawcę , pracuj a o kasę się nie pytaj.!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Olo -

Uwaga na firmę R.G. BUD . praca po 12 godz. Za grosze .!!!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): dziad -

wogóle nie opłaca się pracować w kraju bo na starość zęby w ścianę ! Pracuj płać a na starość idź żebrać bo jesteś niepotrzebnym obciążeniem dla zus i państwa, za ochlap jaki ci rzucą nie da się żyć, a miała być emerytura pod palmami i jest dla garstki cwaniaków
Odpowiedź (0)

Napisał(a): OSZUKIWANY.!!! -

Szanuj pracę możesz mieć gorszą .!!! Dziś szukałem i nic nie znalazłem .!!!
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz