10
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń504
  • Odpowiedzi5
  • Ocen na +0
10 ppt ?

Jak dbać o storczyki? (6)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak dbać o storczyki?

Napisał(a): annawanna -

Wiecie może jak dbać o storczyki aby kwitły? Mam ze 3 storczyki w swoim domu i żaden z nich nie chce kwitnąć, a zamiast pędów tych do kwitnienia wypuszczają nowe liście... nie za ładnie wygląda ten kwiat w takiej formie... Jak dbać o storczyki, żeby wyglądały na zdrowe i miały ladne kwiaty? :(
INTERIA.PL

Re: Jak dbać o storczyki?

Napisał(a): WildD -

Storczyki nie są trudne w uprawie, wystarczy zadbać o odpowiednie podłoże do storczyków, to lepsze kosztuje kilkanaście złotych (kora z granulatem). Storczyki lubią też szklane doniczki lub półprzezroczyste, by korzenie były doświetlone. Zauważ, że w naturze nie rosną w ziemi, a przeważnie pasożytują na drzewach.
O tej porze storczyki wchodzą w stan spoczynku, a to znaczy, że potrzebują niższej temperatury, poszukaj dla mich chłodniejszego miejsca. Podlewaj wtedy, gdy podłoże jest suche, ale nie przesuszone, zanurz doniczkę w wodzie, najlepiej odstałej lub przegotowanej i pozwól, by podłoże dobrze się "napiło", potem niech dobrze woda odcieknie. Spryskuj liście.
Późną wiosną, kiedy noce nie są już zimne, możesz wystawić doniczki na zewnątrz - balkon albo co. Kwitną jak szalone. ;o)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • storczyki forum dyskusyjne
Do góry strony: Jak dbać o storczyki?