88
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi54
  • Ocen na +21
88 ppt ?

Jak doświadczyć bożego objawienia?.... (55)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak doświadczyć bożego objawienia?....

Napisał(a): ~guuhuih -

Jest na to bardzo prosty sposób. Jezus mówił o tym.

"Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten mnie miłuje. Kto zaś mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również ja będę go miłował i objawię mu siebie" Jn 14:21

Należy przestrzegać przykazań, by Jezus mógł się objawić. Czy w ogóle je znasz? Czy czytasz Pismo Święte?... Jedna rzecz czytać Pismo, inna: stosować się do przykazań. Nie tego, co mówi Ci kościół, ale tego, co jest w Piśmie.
INTERIA.PL

Re: Jak doświadczyć bożego objawienia?....

Napisał(a): ~bbbd -

stiffnecked Najlepsze rezultaty osiaga sie stosujac dietyloamid kwasu lizergowego.
Ty nie możesz nic o tym wiedzieć. Mając take nastawienie możesz najwyżej zaśmiać się drwiąco i nic ci to nie przyniesie oprócz niskiej satysfakcji

Napisał(a): stiffnecked -

~bbbd
stiffnecked Najlepsze rezultaty osiaga sie stosujac dietyloamid kwasu lizergowego.
Ty nie możesz nic o tym wiedzieć. Mając take nastawienie możesz najwyżej zaśmiać się drwiąco i nic ci to nie przyniesie oprócz niskiej satysfakcji
Ty nie mozesz wiedziec co ja moge wiedziec. Ja moge.
Nastawienie nie rzutuje na fakty. 2+2=4 czy tego chcesz czy nie.
Moj sposob jest naukowo potwierdzony, wiec nie ma w tym nic smiesznego.

~jhgjkdh Również uznaję, że dwa plus dwa to cztery. Tyle że tam, gdzie kończysz ty, tam wierzący prawdziwie dopiero zaczyna.
... dodaje swoje pragnienia i wyobrazenia. To nie rozsadne, dlatego spadaja z tego klifu beze mnie.

Napisał(a): ~kjhk -

stiffnecked
~jhgjkdh Również uznaję, że dwa plus dwa to cztery. Tyle że tam, gdzie kończysz ty, tam wierzący prawdziwie dopiero zaczyna.
... dodaje swoje pragnienia i wyobrazenia. To nie rozsadne, dlatego spadaja z tego klifu beze mnie.
Wprost przeciwnie, jest coś takiego jak wyższa rzeczywistość

~kjhk
stiffnecked
Wprost przeciwnie, jest coś takiego jak wyższa rzeczywistość
Dobrze. Spadaja do wyzszej rzeczywistosci beze mnie.

Napisał(a): ~stevn -

Mój Boże , jakimi osłami byliśmy na ziemi , rozmyślając nad tym zagadnieniem ! . Mówiliśmy , że w raju Niebieskim będziemy wiecznie młodzi . Ale nie mówiliśmy , jak mianowicie młodzi ,i być może wcale o tym nie myśleliśmy ... to jest myśleliśmy , ale nie jednakowo . Kiedy miałem siedem lat , pamiętam , myślałem , że wszyscy w raju będziemy mieli po dwanaście lat . ; kiedy skończyłem dwanaście , myślałem , że wszyscy w raju będziemy mieli po osiemnaście lat , najwyżej do dwudziestu lat . A kiedy stuknęła mi czterdziestka , zacząłem się oglądać w wstecz , pamiętam , miałem nadzieję , że w raju wszyscy będziemy liczyć trzydzieści lat życia . Zarówno mężczyzna , jak chłopiec nie uważają swego wieku za najlepszy . Chłopiec uważa zawsze za ideał wiek o kilka lat starszy od swojego ; mężczyzna przeciwnie , młodszy . Rozumując tak , obaj obdarzają tym rzekomo najlepszym wiekiem wszystkich mieszkańców raju niebieskiego teraźniejszych , przeszłych i przyszłych . Obaj wierzą w to , że wiek ten nie podlega zmianie , i sądzą , że wierni powinni być tym stanem rzeczy zachwyceni . Rozważcie tylko tę perspektywę niezmienności ! Pomyślcie tylko o raju Niebieskim , którego mieszkańcami byliby sami siedmioletni malcy , bawiący się cały dzień w ciuciubabkę ! Albo tłum zniekształconych , ledwie powłóczących nogami stuletnich dziadów ! . Albo zdrowe chłopisko trzydziestoletnie , silne z puszką piwa w ręce patrzący tępo na puszkę że mu piwo się kończy a w kieszeni same dziury i nie ma za co kupić następnej puszki piwa , rozumne , ale przywiązane za ręce i nogi do tej liczby ‘30’ jak czarny niewolnik do wiosła rzymskiej galery ! . Pomyślcie tylko o nudzie , jaka musi panować w towarzystwie ludzi , którzy są wszyscy co do jednego w tym samym wieku , posiadają te same poglądy , przyzwyczajenia , upodobania i uczucia ! . Obliczcie tylko , o ile raj będzie ustępował grzesznej ziemi w jej różnorodności typów , twarzy , wieku i ożywionym ruchem miliona interesów , wynikających z zetknięcia się ludzi z ludźmi . W Raju Niebieskim dzieci dorośleją tak jak wszędzie na ziemi , pilnie się uczą języków obcych nie obijają się , nie strzelają z procy do ptaków , albowiem pilnuje ich nauczyciel i prawodawca , w Raju nie ma ani chwili na nudę , lub nudną zabawę , lub co gorsza zabawę która krzywdzi braci mniejszych . W niebie wszystko zostaje wytłumaczone i wyjaśnione , dzieci w Niebie stają się lepsze , mądrzejsze i pod każdym względem samodzielne .

Napisał(a): Bluszcz192 -

Każdy ma czasem jakieś wizje Ja też. Czasem pojawiają sie one we śnie czasem na jawie. Ma to chyba cos wspólnego z wyobraźnią i psychiką. No ale ciekawy jest podział tych ,,widzeń,, Jeśli są one w zgodzie z teoriami katolickimi są to ,, objawienia,, jeśli nie są zgodne to przypisuje sie tym zjawiskom pochodzenie szatańskie i bardzo źle sie wojażerce. Ja jak sie czasem zapędzę z ilościa drinków przy ognisku czy też zimową porą kominku też miewam wizje ale żadna z nich nie może sie równać z obrazami w czasie holenderskich urlopów w słodkich oparach coffi-shop,ów .

Napisał(a): ~kjbbjk -

Bluszcz192 Każdy ma czasem jakieś wizje Ja też. Czasem pojawiają sie one we śnie czasem na jawie. Ma to chyba cos wspólnego z wyobraźnią i psychiką. No ale ciekawy jest podział tych ,,widzeń,, Jeśli są one w zgodzie z teoriami katolickimi są to ,, objawienia,, jeśli nie są zgodne to przypisuje sie tym zjawiskom pochodzenie szatańskie i bardzo źle sie wojażerce. Ja jak sie czasem zapędzę z ilościa drinków przy ognisku czy też zimową porą kominku też miewam wizje ale żadna z nich nie może sie równać z obrazami w czasie holenderskich urlopów w słodkich oparach coffi-shop,ów .
Niewygodna wizja= do psychiatry; zgodna z dogmatami= na ołtarze.

Prawdziwy podział jest inny. Wizja zgodna z literą Pisma Świętego= od Boga; niezgodna= od szatana

Napisał(a): Bluszcz192 -

~kjbbjk
Bluszcz192 Każdy ma czasem jakieś wizje Ja też. Czasem pojawiają sie one we śnie czasem na jawie. Ma to chyba cos wspólnego z wyobraźnią i psychiką. No ale ciekawy jest podział tych ,,widzeń,, Jeśli są one w zgodzie z teoriami katolickimi są to ,, objawienia,, jeśli nie są zgodne to przypisuje sie tym zjawiskom pochodzenie szatańskie i bardzo źle sie wojażerce. Ja jak sie czasem zapędzę z ilościa drinków przy ognisku czy też zimową porą kominku też miewam wizje ale żadna z nich nie może sie równać z obrazami w czasie holenderskich urlopów w słodkich oparach coffi-shop,ów .
Niewygodna wizja= do psychiatry; zgodna z dogmatami= na ołtarze.

Prawdziwy podział jest inny. Wizja zgodna z literą Pisma Świętego= od Boga; niezgodna= od szatana
Przepraszam. Trochę się zapędziłem. Wybaczcie. Jednakże odnosząc się do tego co napisałeś to musi być ktoś kto oceni czy jakieś widzenie jest w zgodzie z litera czy też nie i tu pojawia się problem. Zaczynają się ogromne ciągi dyskusji i walki na cytaty i odnośniki, Powoływanie się na autorytety które dla innych są ułomkami intelektualnymi itd itp... Więc czy nie jest rozsądniej trzymać się ściśle praw zapisanych i mieć za wzorzec postępowania ideał jakim był Chrystus?

Napisał(a): robbo1 -

Oczywiście można pisać o doświadczonym "objawieniu".O takim pisali nawet uczeni,[powiedzmy olśnieniu] którzy wyjaśnili pewne zagadnienia.O tym,że doświadczyli tego np.podczas snu.
Niemniej tutaj idzie o doświadczeniu objawienia od stwórcy.
Charyzmatycy powiedzą,że doświadczają tego podczas swoich nabożeństw.
Inni mówią o posiadaniu "ducha profetyzmu" -jak w adwentyzmie E.White
Zapewne doświadczyć ,jako niezwykłego zjawiska,to jedno.
Inne ,oddać się takiemu podczas lektury natchnionego słowa.

« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak doświadczyć bożego objawienia?....