42
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi20
  • Ocen na +34
42 ppt ?

Jak jej pomóc? Nerwica (21)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak jej pomóc? Nerwica

Napisał(a): felicjanna -

Moja koleżanka od paru dobrych lat zmaga się z nerwicą i jest jej bardzo ciężko, szczerze mówiąc mi samej trudno jest zrozumieć, jakie jest źródło jej objawów, ale ostatnio przeżyła ciężkie rozstanie ze swoim facetem, który u niej mieszkał i okazał się... delikatnie rzecz ujmując psychiczny. Przez pół godziny stania na zimnie nie chciał jej oddać drzwi od mieszkania, aż w końcu jak dzwoniła na policję, to je rzucił gdzieś na parking. Generalnie jest z nią źle i nie chce wychodzić z domu. Czy jest coś co mogę dla niej zrobić?
INTERIA.PL

Re: Jak jej pomóc? Nerwica

Napisał(a): ~ifeelitinmybones -

Lekarz i tylko lekarz, szczególnie jak jest tak źle, że nie chce z domu wychodzić, bo to się może pogłębiać. Na początek może lepiej psycholog niż psychiatra, bo ten drugi może jej zapisać leki. A teraz przez tego debila pewnie będzie jej dwa razy ciężej. Musisz też pamiętać, że dla wszystkich nerwicowców listopad, ogólnie zima, to bardzo trudny okres i czują się gorzej. Jest mniej światła słonecznego, mniej serotoniny i radzą sobie gorzej. Nie wiem skąd ona jest... ja miałam ciężkie stany lękowe i chodziłam do psychologa w Wolmedzie koło Bełchatowa i mi bardzo pomogli. Stany lękowe powoli przeszły bez żadnych leków, a jak już się napad pojawi, jakiś mały, to umiem sobie z nim poradzić.

Napisał(a): ~perczerka -

Myślę, że warto jest jej doradzić terapię w gabinecie psychologicznym.
Niestety ale bardzo ciężko jest czasami samemu wyjść z nerwicy tak więc może warto byłoby pomóc koleżance?
To jest bardzo dobry gabinet psychologiczny: http://psychoterapia-kielczyk.pl/psychoterapia-indywidualna/nerwice/ - sama swego czasu do niego uczęszczałam . Znajduje się on w Warszawie przy ulicy Gocławskiej. Pozdrawiam.
Załączniki:

Napisał(a): yoni -

Jeśli mało pomagają sposoby domowe ( herbatki, relaksujące kąpiele itp.) oraz spotkania z bliskimi, to chyba zostaje wizyta u lekarza? … tylko nie wiem o jakim stopniu nerwicy tutaj mówimy. Moja znajoma , ze względu na pracę jaką wykonuje , nabawiła się nerwicy lekowej, która permanentnie jej towarzyszyła – i chyba by zwariowała gdyby nie wizyta u neurologa! – odwiedzała przychodznie w Gdańsku… http://www.wa(...)ansk.pl – wizyty naszczęście jej pomogły! Chyba im wcześniej potraktujemy to poważnie ,tym większe szanse na wyleczenie choroby!

Napisał(a): ~otta -

Obcowanie z taką osobą jak ten *** mąż musiało zostawić jakiś ślad na jej psychice. Chyba najlepiej, żeby rozpracowała traumę jak najszybciej, bo z czasem może być tylko gorzej :/ Wizyta u psychologa lub psychiatry to dobry pomysł. Można zacząć od psychiatry, nie potrzeba skierowania. I potem w razie czego psychiatra da skierowanie do psychologa. Sama tak zrobiłam, leczyłam się przez rok w tej kilnice http://www.cz(...)nia.pl/ i uważam, że to było możliwie najlepsze wyjście w tamtej sytuacji.

Napisał(a): ~alicjaZ -

Wydaje mi się że ciągle żyje tym wydarzeniem, w końcu kochała go i był częścią jej życia a potem z dnia na dzień z telemarkiem zniknął. Pójdź z nią do psychologa, wesprzyj ją w tym. Psycholog będzie wiedział najlepiej co robić, tutaj masz całą listę psychologówhttp://kcp.pl(...)cholog/ na pewno któregoś wybierzesz

Napisał(a): ~benna -

Z nerwicą nie ma żartów, wiem, bo sama na nią cierpiałam. Nie potrafiłam normalnie funkcjonować, przeszkadzało mi to dosłownie we wszystkim. W pracy, w domu, wszędzie. Nie umiałam sama rozwiązać swojego problemu, a ten się niestety z czasem nasilał, więc po długiej rozmowie z mamą stwierdziłam, że to właściwy czas na pomoc psychologa. W ten sposób trafiłam do Psychologgii do K. Dziewulaka. Po kilku wizytach, kiedy zaczęłam brać sobie do serca jego wskazówki i rady mój problem nieco się zmniejszył, ale byłam świadoma, że na to potrzeba czasu. Teraz jest coraz lepiej, minęło kilka miesięcy i nie mam już takich ataków jak kiedyś. Sądzę, że to była właściwa decyzja.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • nerwica forum dyskusyjne
  • nerwica jak z niej wyj forum
  • nerwica forum
Do góry strony: Jak jej pomóc? Nerwica