Komentarze (570)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Winetou -

Bialy Anglik to juz rzadkosc.Zostaly endemity.
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): WESOŁEK -

Nie dla psa kiełbasa -pracować w kraju brakuje w różnych zawodach mili młodzi
Odpowiedzi (6)

Napisał(a): Londyn -

Teraz to praca w uk o ile w ogole jakas jest to za najnizsza stawke 7.20-7.50 brutto za godzine co przy tych cenach za pokoje i mieszkania (najdrozsze w Europie), tranport oraz zywnosc jest po prostu zalosne. Praca tez najczesciej to jakies zarty w stylu pol etatu, 2-3 dni przez agencje czy jakze popularne kontrakty zero godzin, nie gwarantujace w ogole pracy. Nawet do najprostszych prac jak zmywak, sprzatanie czy "na kasie" w sklepie wymagane jest wczesniejsze doswiadczenie z Wysp, referencje od min.2 poprzednich pracodawcow itd. W Londynie i jego okolicach koszty Was zjedza doslownie. Sam koszt wynajecia pokoju w srednim standardzie i malo ciekawej dzielnicy to 600-800 do nawet 1000 funtow miesiecznie! Za mieszkanie to lekko 1300-1500 funtow ale samego tylko czynszu wiec dochodza jeszcze do tego wcale tez nie male oplaty za wode, prad, gaz, obowiazkowo council tax (nie ma polskiego odpowiednika, ale tani nie jest, znam takich co placa po 150-180 funtow miesiecznie), internet, licencja telewizyjna tv licence i mamy kolejne 350-400 funtow. Transport rowniez bardzo drogi, bilet na 1-3 z 9 londynskich stref to 40 f za tydzien, na 1-4 prawie 50... O utrzymaniu samochodu to juz chyba w ogole lepiej zapomniec, ubezpieczenie kosmiecznie drogie plus parkingi do tego doliczyc trzeba, paliwo, mot, road tax, ewentualnie congestion charge no i wszelkie naprawy, wymiany... Uslugi takie jak fryzjer, mechanik, dentysta bardzo daja po kieszeni. Rozrywki, opieka do dzieci czy czesne za studia takze sa bardzo kosztowne. Z codziennych wydatkow to i zywnosc kupowana w Tesco, Asdzie czy Lidlu tez potrarfi pochlonac 100-150 f tygodniowo na 2 osoby...Sumujac, zeby normalnie zyc (wynajac mieszkanie samodzielnie bez wspollokatorow, miec samochod, oplacic rachunki, normalnie sie odzywiac, jezdzic na wakacje, cos sobie kupic i jeszcze odlozyc) trzeba miec spokojnie zarobki na poziomie 4-5 tysiecy netto na miesiac na pare. Choc bym chcial to niestety, ale wcale nie przesadzam. Oczywiscie warto dodac, ze pensje jaka sie dostanie to raczej w okolicach 1000-1200 a w lepszej pracy tudziez z nadgodzinami 1500 miesiecznie na osobe. 3-4 tysiace miesiecznie zarabiaja lekarze, dentysci, bankowcy, pracownicy IT, ludzie wysoko wykwalifikowani. Ocencie teraz sami... Aha, sredni koszt za mieszkanie do kupna to ponad 500,000 funtow... ;)
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): Adam Polak -

Powiem wam tak - jestem młody, mam 38 lat. Wiem, że Polska to kraj gdzie można wiele osiągnąć nie mając układów i znajomości. Ja np. od 8 lat pracuję w państwowej firmie. Wiedzie mi się całkiem OK. Nie wyjechałem jak inni moi koledzy za granicę do pracy, bo wiem, że w Polsce można wiele osiągnąć. Ja po 8 latach pracy mam już odłożone na koncie 9 tys. złotych. Zastanawiam sie teraz, co z tym przecież niezłym kapitałem zrobić. Myślałem o jakimś salonie obuwniczym w galerii lub restauracji w centrum miasta. Kwota jest jak dla mnie całkiem spora (w końcu to uczciwie zbierałem ją całe swoje życie). Może i mogłem odłożyć nieco więcej, ale ja kocham podróże i dużo pieniędzy wydaję na ten cel. Już dwa razy z zakładem pracy byliśmy w Licheniu. Wielkie przeżycie mówię wam. Fantastyczna też była dwudniowa wycieczka na tamę na Wiśle we Włocławku. Szum niczym na wodospadzie Niagara. Nawet kupiłem sobie tam fajną pamiątkę. Dwa słoiki z wodą. Jeden z wodą przed tamą, a drugi słoik z wodą za tamą. Fajna sprawa, polecam . W Polsce wcale nie potrzeba mieć "pleców" żeby dobrze żyć. Właśnie spłacam ostatnią ratę za komputer. Będzie już mój na 100%. Kupiłem go 4 lata temu. Ma jeszcze całkiem niezłą konfigurację... tylko te 256 mb ram-u. Ale to nie jest duży problem bo można dokupić. Ostatnio na mieście byłem zobaczyć co można taniej dostać na wyprzedaży. Spotkałem kumpli którzy wyjechali za granicę. Trochę opowiadali o samochodach, pieniądzach, ale chyba ich trochę poniosła fantazja. Nawet byli przy kasie bo postawili piwo. Ja żeby nie być gorszy to też postawiłem. Dobrze, że miałem właśnie przy sobie tą stówkę na ostatnią ratę za kompa, bo inaczej był by przypał, że nie mam kasy. Ale ja większej gotówki przy sobie nigdy nie noszę. Wiecie przecież sami jak jest. Za 5 zł to mogą człowieka zabić i okraść. Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy wierzą, że w Polsce fajnie jest i warto tu żyć.
Odpowiedzi (57)

Napisał(a): vv -

a skąd UK weźmie pracowników? nie straszcie brexitem, polscy pracownicy są poszukiwani
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Brawa -

Szok przezywacie, wy polacy w UK?! System jak przed 2004 rokiem. Rozmowa w ambasadzie, paszport i wlasne pieniedze na legalne mieszkanie. I to tylko na 2 lata zmywania, a tak mysleliscie, ze na cale zycie i na zasileczki... Wracajcie z swoimi majatkami do kraju. Zobaczymy ile tych bogactw tam macie. Million? Odpiszcie mi szczerze, ile macie tam juz zaoszczedzone, by znow nie zaczynac w polsce od zera. Czekam.
Odpowiedzi (88)

Napisał(a): dsfgbdd -

Mowa chyba o białych z UE, bo z afryki to chyba nie, to niepoprawne przecież .....
Odpowiedź (0)

Napisał(a): mamuśka -

Co kogo obchodzi kto pojedzie do uk i w jakim celu i czy Polacy tam mieszkający
wrócą czy zostaną ,każdy niech sam decyduje gdzie i jak chce mieszkać.
Jak wprowadzą wizy i ograniczenia to obywatele europy wschodniej będą
upakarzać ,będą wpuszczani do ciężkich prać ,nie mogąc sprowadzić rodziny
,a burki będą siedzieć na socjalu i sprowadzać po 2i3 żony,wraca rasizm (dla białejrasy).
Odpowiedź (0)

Napisał(a): mieta -

Brytyjczycy będą mieli przechlapane aby dostać się do krajów Unii.Prawdopodobnie wizy.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): karczycho -

I "hak im w pupcie" do Polski powinni tylko wpuszczać ludzi o słowiańskiej urodzie jasnej cerze ,z dokumentem potwierdzającym badania DNA o braku obcowania z kozami i owcami
Odpowiedzi (4)
Dodaj komentarz